Art. Spons.

Upięcia zasłon – jak upinać zasłony w salonie, pokoju – sposoby wieszania

Okno to najważniejszy punkt w pomieszczeniu, który stanowi o jego przestronności i wyglądzie. Każda aranżacja salonu musi uwzględniać odpowiednią dekorację okna. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się zasłony. Odpowiednio upięte, potrafią dodać świeżości do wyglądu pomieszczenia, a także nadać mu odpowiedni styl. Jest to szczególnie ważne przy bardziej eleganckich aranżacjach, jak na przykład styl glamour. W jaki sposób upiąć zasłony, aby nadawały szyk i styl całemu pomieszczeniu?

Upięcia zasłon – jak upinać zasłony w salonie, pokoju – sposoby wieszania
REKLAMA

Fot. W upinaniu zasłon istotna jest przede wszystkim kreatywność / materiały promocyjne

Jak wybrać odpowiedni rodzaj upięcia?

Sposób upięcia zasłony zależy przede wszystkim od tkaniny oraz pomieszczenia, w którym jest ona zawieszona. Najczęściej upina się zasłony w salonie, ewentualnie w pokojach. W sypialni nie jest to tak często spotykana praktyka, jednak także tutaj można dostosować wygląd osłony okiennej do stylu pomieszczenia, stosując upięcie. Aranżacje salonu wykorzystują kilka ciekawych sposobów upinania zasłon.

Dekoracyjne koła

Biżuteryjne zdobienia w dekoracji okna to już klasyka. Piękne, zdobione kryształkami spinki do upinania okien są z pewnością przeznaczone do bardziej szykownego salonu. Aranżacje w stylu glamour lubią bogate, piękne zdobienia. Zasłony są często wykonane także z bardziej eleganckiej tkaniny, co jeszcze bardziej wpisuje się w ten styl i uzupełnia ogólny wystrój salonu.

Chwosty i sznury

Ciężkie tkaniny są typowe dla bardziej rustykalnych, surowych aranżacji salonu. Okna ozdobione w stylu skandynawskim mogą być osłonięte zasłonami upiętymi chwostami lub sznurami. Jest to doskonałe wyeksponowanie funkcjonalności, typowej dla tego typu wystrojów. Dodatkowo nadaje surowy, ciekawy klimat wnętrza.

Fot. Ciężkie tkaniny są typowe dla bardziej rustykalnych, surowych aranżacji salonu / materialy promocyjne

Paski uszyte z materiału

Prosta i klasyczna metoda upinania zasłon. Dzięki bogatej ofercie kolorów można tworzyć ciekawe kreacje kolorystyczne, łącząc różne tkaniny oraz paski z materiału. Szukając inspiracji na stronach takich jak AboutDecor, można znaleźć zarówno bardziej zachowawcze połączenia, jak i odważne stylistyki kolorystyczne tego typu upięć.

Magnesy

To ciekawe rozwiązanie, które wykorzystuje nieco technologii w celu upięcia zasłon. Magnesy często posiadają atrakcyjne kształty, jak na przykład jajek, kwiatów czy motyli. Są to dwa ozdobne podobizny połączone sznurkiem. Obejmuje on zasłonę, gdy magnesy przyciągają się do siebie i mocno trzymają. Ich połączenie gwarantuje swobodne i równe ułożenie zasłony.

Kreatywność w aranżacji salonu

W upinaniu zasłon istotna jest przede wszystkim kreatywność. Istnieje wiele rozwiązań, z których część została przedstawiona powyżej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by szukać własnego sposobu na upięcie zasłony. Pomocne mogą być w tym różne aranżacje dostępne w internecie. Na stronach można znaleźć wiele wspaniałych pomysłów. Eksperckie porady, dostępne między innymi na AboutDecor, to doskonały sposób, by stworzyć indywidualny i ciekawy wystrój swojego salonu.

Aranżacja salonu nie jest łatwą sztuką, ale warto dodać do tego nieco zabawy i eksperymentowania. Duża ilość sposobów upięcia zasłon powoduje, że do każdego stylu zastosować można kilka ciekawych rozwiązań. Nie warto poprzestawać na jednym, ale próbować kilku i porównać efekty, szczególnie że zmiana sposobu upięcia zasłon jest dość prosta i szybka, więc takie eksperymenty nie będą czasochłonne. Warto też wypróbować różną kolorystykę oraz wzornictwo ozdób na zasłony, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej wpisujące się w wystrój salonu oraz styl aranżacji całego mieszkania lub domu.

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Upięcia zasłon – jak upinać zasłony w salonie, pokoju – sposoby wieszania"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.