Poradniki

Poradniki

Pająki, myszy i biedronki azjatyckie to stworzenia, które jesienią poszukują cieplejszego schronienia, by przetrwać chłodne miesiące. Bardzo często na miejsca przeprowadzek wybierają ludzkie domy, gdzie nie są mile widziane. W jaki sposób można się ich pozbyć?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Mieszkanie w pojedynkę bez wątpienia ma swoje zalety. Posiadanie całej przestrzeni tylko dla siebie oraz możliwość urządzenia jej według własnych upodobań gwarantuje singlom niezależność. Jak zaaranżować lokum, najczęściej niewielkich rozmiarów, by jak najlepiej służyło domownikowi? Na to pytanie odpowiadają specjaliści firmy RuckZuck, dzieląc się użytecznymi wskazówkami w aranżacji małych wnętrz.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Problem z przeciekającą spłuczką, chociaż brzmi błaho, wcale taki błahy nie jest. Wraz ze stale spływającą i uciążliwie „szumiącą” wodą, z portfela uciekają nam kolejne złotówki. Jak naprawić niesprawny kompakt WC?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Po kąpieli lubimy otulić ciało miękkim ręcznikiem. Kąpielowe tekstylia mają jednak to do siebie, że zaskakująco szybko się zużywają. Tracą puszystość i stają się bardziej drapiące. Dużo w tym naszej winy. W jaki sposób prać ręczniki, by zawsze były miłe w dotyku, jak tuż po ich zakupie?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Numeracja budynków wydaje się praktyką starą jak świat. To rzecz taka oczywista, że kiedy nie potrzebujemy z niej skorzystać, nie zwracamy na nią uwagi. Doceniamy ją dopiero wtedy, gdy znajdujemy się w nowej, zupełnie sobie nieznanej miejscowości i staramy się odnaleźć budynek o konkretnym adresie... Numeracja budynków jest również istotna dla służb ratowniczych i policji. Warto wiedzieć, że za brak tabliczki z numerem domu grozi kara.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Od wielu lat domowe sposoby związane z niemalże każdą dziedziną gospodarstwa domowego były chętnie wykorzystywane. Tak jest także i dziś. Bo po co przepłacać, kupując np. drogie preparaty, skoro możemy do tego celu użyć produkty spożywcze, które mamy w domu? Pod lupę bierzemy tym razem czyszczenie pralki automatycznej. Jak wyczyścić pralkę za pomocą domowych produktów?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Każdy z nas ceni dobre urządzenia, które pomagają w porządkach domowych. Jednym z nich jest właśnie pralka. Zwykle kojarzona z czystymi i pachnącymi ubraniami po wyjęciu. Niestety, czasem zdarza się, że nasza pralka plami nam ubrania. Dlaczego tak się dzieje i co wtedy zrobić?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Kiedy myślimy o najbrudniejszym miejscu w domu, szybko na myśl przychodzi nam toaleta – uważamy, że to właśnie tam znajduje się największe skupisko groźnych bakterii. Prawda jest jednak zupełnie inna. W naszym domu są miejsca nawet 200 razy bardziej zanieczyszczone!

Czytaj artykuł 
Poradniki

Chyba nikt nie przepada za sprzątaniem łazienki. Odpływy zatkane przez włosy, pleśń kochająca wilgoć i muszla klozetowa - to wszystko sprawia, że doprowadzanie do porządku i czystości tego pomieszczenia nie należy do naszych ulubionych obowiązków. Nie da się go jednak uniknąć. Bez wątpienia, głównym zadaniem podczas czyszczenia toalety, umywalki czy wanny jest pozbycie się nie tylko widocznych zabrudzeń i osadu z mydła, ale także wszelkiego rodzaju zarazków. Bardzo często w tym celu używane są silne chemiczne środki, nie wolno więc zapomnieć o bardzo dokładnym spłukaniu wszystkich powierzchni, aby uniknąć podrażnienia skóry i błon śluzowych przy bezpośrednim kontakcie. Jest to szczególnie ważne, kiedy w domu mieszkają małe dzieci. A może zamiast niebezpiecznych chemikaliów wykorzystać tańsze, bezpieczniejsze i równie skuteczne domowe środki?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Brak odpowiedniego czyszczenia pralki może spowodować przykre konsekwencje w postaci brzydkiego zapachu, i to nie tylko w samym urządzeniu. Niestety, przenosi się on również na pranie. Brudna, zainfekowana grzybem pralka nie spełnia swojej roli, ubrania z niej wyjęte nie tylko nieładnie pachną, często są także zabrudzone niezbyt przyjemnie wyglądającym osadem. Co zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Doradzamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.