Poradniki

Poradniki

Istnieje niepisana zasada mówiąca o "3P": mieszkanie ma być przytulne, przyjemne i pachnące dla domowników. Bywa, że spełnienie trzeciego wymogu jest najtrudniejsze. Tak dzieje się np. gdy w domu mieszkają zwierzaki lub osoby palące papierosy. Polecamy sprawdzone sposoby na łatwe usunięcie brzydkich woni. Radzimy, co zrobić, by w domu znowu ładnie pachniało.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Po raz kolejny przestrzeń publiczną do czerwoności rozgrzały taśmy. Ponieważ to taki popularny temat, postanowiliśmy stworzyć poradnik, w którym podpowiemy wam, jakie rodzaje taśm zawsze warto mieć w domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy „wypłynie” jakiś problem i mogą okazać się one bardzo przydatne.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Sposobów na organizację garderoby (i nie tylko) jest mnóstwo. Warto poświęcić tej czynności kilka chwil, na przykład przy okazji sprzątania domu, bądź podczas wymiany ubrań z letnich na zimowe.  Odpowiednio przechowywane rzeczy nie niszczą się, a dzięki kilku trikom możemy zaoszczędzić wiele miejsca, a przede wszystkim czasu.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. Ważne jest zatem, by utrzymywać ją w czystości. W przeciwnym razie narażamy się na oddziaływanie szkodliwych bakterii. Poza tym takie niedoczyszczone przybory i naczynia wyglądają nieestetycznie, a posiłki w nich podawane wydają się mniej apetyczne. Jak temu zaradzić?

Czytaj artykuł 
Poradniki

W mieszkaniu, w którym mieszka małe dziecko powinno być czysto, ale wcale nie sterylnie! Sprawdź, jak dbać o dom z pożytkiem dla malucha i siebie.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Atrament to jedna z wielu substancji, która może dać się we znaki każdemu. Uporczywe plamy powstałe na bazie tłuszczu i barwnika (bo tym właśnie jest atrament) nie są łatwe do usunięcia. A przecież często zdarza się, że nie tylko dzieci, ale i dorośli nieumyślnie pobrudzą ubranie przez wylanie tuszu z pióra lub długopisu. Wywabiając taką plamę, zwykle należy działać zarówno na tłuszcz, jak i barwnik. Jak więc to zrobić i czym zmyć atrament?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Filtr w pralce jest bardzo ważnym elementem. Jego zadaniem jest odprowadzanie zanieczyszczeń z wody. Zablokowanie filtra skutkuje więc nadmiernym gromadzeniem się brudu i wody. Koniecznością jest więc regularne czyszczenie filtra. Odpowiednia konserwacja i czyszczenie znacznie podnosi jakość prania i przedłuża żywotność urządzenia. Poniżej dowiemy się, m.in. jak odkręcić filtr oraz jak go wyciągnąć.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Z początkiem jesieni nastąpiło załamanie pogody – niemal z dnia na dzień przyjemna, jeszcze letnia, temperatura spadła do przejmujących, niskich wartości. Szybko stało się to odczuwalne również w naszych mieszkaniach. Kiedy zacznie działać centralne ogrzewanie?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Pająki, myszy i biedronki azjatyckie to stworzenia, które jesienią poszukują cieplejszego schronienia, by przetrwać chłodne miesiące. Bardzo często na miejsca przeprowadzek wybierają ludzkie domy, gdzie nie są mile widziane. W jaki sposób można się ich pozbyć?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Mieszkanie w pojedynkę bez wątpienia ma swoje zalety. Posiadanie całej przestrzeni tylko dla siebie oraz możliwość urządzenia jej według własnych upodobań gwarantuje singlom niezależność. Jak zaaranżować lokum, najczęściej niewielkich rozmiarów, by jak najlepiej służyło domownikowi? Na to pytanie odpowiadają specjaliści firmy RuckZuck, dzieląc się użytecznymi wskazówkami w aranżacji małych wnętrz.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.