Poradniki

Poradniki

Naturalne i domowe środki czystości to świetna sprawa. Są bezpieczne w stosowaniu, tanie, skuteczne, nie szkodzą środowisku. Mają wiele zalet, ale trzeba być też świadomym ich wad oraz ograniczeń. Bynajmniej nie są one preparatami uniwersalnymi. Za każdym razem sprawdzajmy, czy nadają się do zastosowania na danej powierzchni i nie pozostawiają na niej nieestetycznych śladów, czy odbarwień.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Nasz  klimat raczej nie należy do klimatycznej gorącej strefy, ale upały  oczywiście się u nas zdarzają i potrafią utrudniać życie. Zmiany klimatyczne powodują powstawanie naprawdę wysokich temperatur nawet w strefie umiarkowanej. Warto więc pomyśleć wcześniej i rozważyć zamontowanie klimatyzacji, zakup dobrego wentylatora lub z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzić odgrzybianie wentylacji.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wraz z dniem 1 kwietnia 2019 obowiązywać będą nowe zasady, jeżeli chodzi o segregowanie śmieci. Nie da się ukryć, że szykuje się „mała rewolucja” w tej kwestii. Nie dość, że pojawią się całkiem nowe kolory pojemników, to będą też ich nowe rodzaje. Wstępnie będzie ich aż pięć. Jak dokładnie będzie wyglądała zmiana?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Papier ścierny znajduje się niemal w każdym domu. To obowiązkowe wyposażenie skrzynki narzędziowej. Przydaje się wtedy, gdy zachodzi potrzeba przeszlifowania jakiegoś materiału, zmatowienia go lub usunięcia z niego farby czy lakieru. Na tym jednak nie kończą się jego możliwości! Używanie arkuszy z szorstkim nasypem tylko w ten sposób to rażący przykład niewykorzystania jego pełnego potencjału.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jak odnowić podłogę i nie wydać na to majątku? Jest na to dobry, sprawdzony patent – malowanie. Stary parkiet drewniany odzyska urok nie tylko dzięki cyklinowaniu. Podpowiadamy też, jak odnowić i poddać metamorfozie inne rodzaje posadzek.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – mówi znane polskie przysłowie. Twój zdrowy i mocny sen zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest dobrze przygotowane posłanie. Zazwyczaj starasz się dobrze dobrać dla siebie materac i kołdrę, ale jak to jest z poduszką? Czy wiesz, że jej wielkość, wysokość i wypełnienie ma ogromne znaczenie?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Płytki ceramiczne to najczęściej wybierany materiał na wykończenie ścian w kuchniach i łazienkach. To rozwiązanie na lata – w rozsądnej cenie, trwałe, wodoodporne, niemal bezproblemowe. Czasem jednak, w wyniku zwyczajnej eksploatacji, ulegają uszkodzeniom. Jak uzupełniać dziury i ubytki w kafelkach?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zaplamione obrusy i ubrania można namoczyć i łatwo uprać. Z racji rozmiaru dywanów tak prosto wyczyścić się nie da, raczej nie uda się upchnąć ich w pralce. W jaki sposób odświeżać wygląd wykładzin i usuwać z nich zabrudzenia?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Prasowanie koszul nie należy do najłatwiejszych czynności. Kołnierzyk, rękawy, guziki, mankiety to elementy, które wymagają szczególnej uwagi podczas prasowania. Nie musi to być jednak przykra konieczność – wystarczy, że dostosujemy się do zasad prasowania.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Owoce cytrusowe, a w szczególności grejpfruty mają wiele ciekawych właściwości. Z ich użyciem skutecznie wysprzątać można całe mieszkanie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.