Poradniki

Jak usuwać plamy z drewna i drewnianej podłogi?

Drewno to jeden z najszlachetniejszych materiałów wykończeniowych, jakie możemy wprowadzić do domu. Czy to w postaci podłogi, okładziny ściennej czy mebli, surowiec ten nadaje wnętrzom wyjątkowego poczucia ciepła i elegancji. Jak usuwać plamy z drewna?

REKLAMA

123RF/PICSELL

Drewno jest dość chłonnym surowcem, co oznacza, że jest narażone na powstawanie rozmaitych zabrudzeń. Usuwanie z niego plam po napojach i innego rodzaju przebarwień wymaga zachowania ostrożności – łatwo bowiem je uszkodzić lub zaplamić na stałe. Materiał ten nie przepada za zalewaniem wodą, mocnymi detergentami czy intensywnym szorowaniem – skrobiące gąbki lepiej zastąpić więc czymś miększym, np. ścierką. Środków czyszczących — domowych lub konwencjonalnych — nie należy wylewać bezpośrednio na jego powierzchnię, ponieważ mogą spowodować jego odbarwienie. Pamiętajmy również, by drewno oczyszczać gąbką lub ścierką, wykonując ruchy wzdłuż widocznych słojów.

Jak usunąć plamy po kawie lub herbacie?

Zacieki po kawie można usunąć bez większego wysiłku. Wystarczy spienić miarkę płynu do mycia naczyń w niewielkiej ilości wody i powstałą w ten sposób pianę nanieść na zabrudzenia. Po odczekaniu kilku chwil przecieramy zabrudzone miejsce lekko zwilżoną ścierką.

Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak usunąć zacieki z drewna »

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

E_korek

Jak podłoga jest dobrze zaimpregnowana, nie ma takich problemów. Parkietlux po ułożeniu drewnianej podłogi w jodełkę, odpowiednio ją zabezpieczył i nie wychodzą żadne plamy nawet w kuchni, gdzie od czasu do czasu coś chlapnie z gotowania

REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak usuwać plamy z drewna i drewnianej podłogi?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.