Porady domowe
Czyszczenie fug w łazience to nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia. Myjąc kafelki, najczęściej sięgamy po mocne środki chemiczne, które potrafią kosztować krocie, a nie przynoszą oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji wypróbuj domowe sposoby na czyszczenie fug w łazience. Wyjaśniamy, dlaczego trzeba to robić regularnie.
Czytaj artykułChcesz, aby dom wyglądał czysto i świeżo, to zrozumiałe. Lśniąca podłoga to dowód, że o niego dbasz. Jak często należy myć podłogę z płytek ceramicznych i czym najlepiej to robić, aby chronić tworzywo? Tymi sposobami umyjesz, odświeżysz i zabezpieczysz płytki przed brudem – niektóre patenty naprawdę cię zaskoczą.
Czytaj artykułCzyszczenie rusztu kuchenki gazowej potrafi przysporzyć wielu problemów i bywa czasochłonne. Żeliwo z jednej strony jest często zalewane potrawami. Jednocześnie pod wpływem wysokich temperatur tłuszcz z gotowanych potraw zasycha i się przypala. Przez to staje się trudny do usunięcia. Na szczęście są domowe metody na czyszczenie rusztu kuchenki gazowej. Nie są drogie, a pozwolą oszczędzić dużo czasu, wysiłku i szorowania.
Czytaj artykułParujące okna, na których skrapla się woda to dla wielu nieodłączny element zimy. Może się wydawać, że taki stan rzeczy spowodowany jest źle zamontowanymi oknami. Przyczyny tego zjawiska są jednak bardziej banalne. Co zrobić, żeby okna w zimie nie parowały? Takie mogą być skutki wody osiadającej na szybach.
Czytaj artykułSiadają na parapetach, zaglądają w okna, kąpią się w doniczkach z wodą pozostawionych na tarasach – sikorki to urokliwy, kolorowy akcent w zimowym krajobrazie polskich miast. Są małe, ale odgrywają ważną rolę w budowaniu równowagi środowiskowej. Czym karmić sikorki zimą i dlaczego warto zaprosić je w ten sposób do ogrodu?
Czytaj artykułWiadomo, że mycie okien w zimie nie jest najlepszym pomysłem. Czyste powierzchnie bardzo szybko się zabrudzą od zimowej chlapy, a słońce i mróz skutecznie utrudnią nam zadanie. Na drugiej szali leży jednak tradycja. Chcemy, by w czasie Świąt Bożego Narodzenia wszystko lśniło. Czy można myć okna w zimie i jak to zrobić, żeby efekt był spektakularny? Są na to sprawdzone od lat sposoby.
Czytaj artykułSezon grzewczy trwa. W tym czasie należy szczególnie zadbać o sprawne funkcjonowanie grzejników. Często możemy spotkać się z przypadkiem, że kaloryfer na górze jest gorący, a na dole zupełnie zimny. Znajoma sytuacja? Dowiedz się, dlaczego grzejnik grzeje tylko do połowy i jak temu zaradzić.
Czytaj artykułDo szuflady pod piekarnikiem trafiają różne przedmioty: blachy kuchenne, książki kucharskie, świeżo wyprane ścierki. Ale nie każda nadaje się do trzymania tego rodzaju rzeczy. Sprawdziliśmy, co można przechowywać w szufladzie pod piekarnikiem i dlaczego jej istnienie naprawdę ułatwia kuchenne prace.
Czytaj artykułStroik świąteczny na cmentarz to piękny i symboliczny sposób uczczenia pamięci bliskich w okresie Bożego Narodzenia. Bardzo łatwo zrobić go samemu, oszczędzając jednocześnie sporą sumę pieniędzy, bo gotowa wiązanka to wydatek minimum kilkudziesięciu złotych. Podpowiadamy, z czego zrobić stroik świąteczny na grób oraz jak wygląda instrukcja jego wykonania krok po kroku.
Czytaj artykułPanele to szybki i wygodny w montażu sposób na elegancką i funkcjonalną podłogę. Jednak i to proste rozwiązanie potrafi sprawić kłopoty w użytkowaniu. Wszystko przez pojawiające się po myciu smugi i nieestetyczne ślady. Sprawdź, czym myć panele podłogowe, żeby nie było smug.
Czytaj artykułKominek stwarza w domu przyjemną i ciepłą atmosferę. Jest również gustownym elementem wyposażenia, a przede wszystkim – ogrzewa. Gdy jest dobrze rozpalony, a w środku znajdują się odpowiednie surowce, płonie pięknie i nie dymi. Jak właściwie rozpalać w kominku, jakie drewno jest do tego najlepsze?
Czytaj artykułW okresie zimowym utrzymanie czystego kominka przekłada się na skuteczność grzewczą. Nie dopuść do tego, by osady z sadzy zablokowały przewody kominowe, a nagromadzone substancje wywołały pożar sadzy i zniszczenie komina. Sprawdź, w jaki sposób i jak częsta trzeba czyścić wsad do kominka.
Czytaj artykułOdpowiednia higiena toalety ma znaczenie estetyczne i zdrowotne. Sprzątaj ją regularnie, a pozbędziesz się ryzyka rozwoju bakterii, wirusów oraz utrzymasz nienaganną czystość. Nie wiesz, jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej? Zamień gotowe środki czyszczące na domowe sposoby – te metody działają już po chwili.
Czytaj artykułTwoja srebrna biżuteria pokryła się ciemnym nalotem? Na szczęście możesz w łatwy sposób go usunąć, aby przywrócić ozdobom dawny blask. To zupełnie naturalne, że srebro ciemnieje w kontakcie z powietrzem. Poznaj skuteczne metody na usuwanie śniedzi z biżuterii, sztućców i innych srebrnych przedmiotów.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 90
- Następna