Spis treści:
Jak często trzeba czyścić żelazko?
Aby żelazko mogło ci służyć jak najdłużej, warto pamiętać nie tylko o podstawowych zasadach korzystania z tego urządzenia, lecz także o jego regularnym czyszczeniu. Niezależnie od tego, jakim modelem dysponujemy, powierzchnię żelazka należy umyć przynajmniej raz w miesiącu. Choćby z powodu zbierającego się kurzu w środku lub na jego stopie grzewczej.
Zaniedbane żelazko to przede wszystkim ryzyko, że podczas prasowania również ubrania ulegną zabrudzeniu. Ponadto takie urządzenie jest bardziej narażone na uszkodzenia. Gromadzące się osady mogą zatykać otwory, a to z kolei przyczynia się do zmniejszenia żywotności sprzętu. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie żelazka.
Czym czyścić przypalone żelazko? Domowe sposoby
Istnieje mnóstwo sposobów na wyczyszczenie przypalonego żelazka, dzięki czemu można wybrać najlepszą metodę dla siebie. Co ważne, wcale nie musimy sięgać po gotowe środki czyszczące. Problem można rozwiązać prostymi domowymi sposobami. Poznaj niezawodne patenty na wyczyszczenie przypalonego żelazka.
Przedstawiamy skuteczne domowe sposoby na wyczyszczenie przypalonego żelazka. Fot.123RF.com
-
Jak wyczyścić żelazko? Sięgnij do kuchennej szafki
Gdy przypali się żelazko, z pomocą przychodzi nam sól. Posyp nią drewnianą deskę do krojenia lub papier do pieczenia wyłożony na desce do prasowania. Rozgrzej żelazko do najwyższej temperatury i „wyprasuj” sól okrężnymi, delikatnymi ruchami. Po kilku minutach produkt zacznie ciemnieć – świadczy to o tym, że spalenizna schodzi z powierzchni urządzenia. Czynność powtarzaj do momentu, w którym zauważysz, że twoje urządzenie jest już czyste. Następnie wyłącz urządzenie. Po ostygnięciu żelazka wystarczy przetrzeć je delikatnie zwilżoną ściereczką. Warto jednak zaznaczyć, że ta metoda nie powinna być stosowania na urządzeniach z powłoką teflonową, ponieważ sól może uszkodzić delikatny teflon.
-
Czym czyścić przypalone żelazko? Namocz gąbkę w tym roztworze
Aby wyczyścić przypalone żelazko, wystarczy wymieszać wodę z płynem do mycia naczyń. Zanurz gąbkę w roztworze czyszczącym i przetrzyj przypaloną stopę oraz brudne otwory. Ważne jest, by żelazko było jeszcze ciepłe – wtedy preparat będzie miał większą szansę, żeby skutecznie zadziałać. Gdy plamy znikną, przetrzyj urządzenie czystą i suchą szmatką. Gotowe! Po spaleniźnie nie będzie śladu!
Przeczytaj również:
Jak szybko wyprasować ubrania? Już zawsze będziesz korzystać z tego
Jak prać firanki, żeby ich nie prasować? Proste triki na białe firanki bez zagnieceń
Jak wyczyścić patelnię od spodu? Ten sposób nie wymaga szorowania
Mało kto wie, do czego służy matowa strona folii na INTERIA.TV.