Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Artykuł sponsorowany

Ozonator powietrza jako skuteczny sposób dezynfekcji

Ozonator powietrza jest świetnym sposobem na to, by szybko i bardzo efektywnie oczyścić powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów i substancji złowonnych.

Nikt nie wątpi w zasadność jego stosowania. Biorąc pod uwagę wszystkie z powszechnie stosowanych metod dezynfekcji, ozonowanie stało się najbardziej popularne wśród właścicieli budynków komercyjnych, zarządców obiektów publicznych, a także właścicieli mieszkań i domów.

Ozonator powietrza jako skuteczny sposób dezynfekcji

Fot. Ozonator powietrza Korona A 20 Zdrowy Dom produkowany przez firmę koronaozon

Ozonator powietrza od polskiego producenta

Firma koronaozon oferuje bezpieczne ozonatory powietrza w rozsądnej cenie. Jest to najstarszy polski producent urządzeń do ozonowania powietrza. Produkuje ozonatory domowe, samochodowe, do biur, dedykowane firmom DDD, przedszkolom, żłobkom, hotelom, a także generatory ozonu typowo przemysłowe. Znajdują zastosowanie w celu usuwania niepożądanych zapachów oraz niszczenia drobnoustrojów w powietrzu. Są proste w obsłudze i oparte na autorskiej technologii producenta – lampach szklano-platynowych. Gwarantuje to bezpieczeństwo i długą, bezawaryjną pracę. Są to fakty poparte licznymi referencjami do wglądu na stronie producenta.

Ozonator powietrza – dlaczego jest tak skuteczny?

Sam proces ozonowania swoją popularność zawdzięcza między innymi niespotykanej do tej pory efektywności dezynfekcji. Tlen trójatomowy, czyli właśnie ozon wykazuje nawet pięćdziesięciokrotnie wyższy poziom toksyczności dla drobnoustrojów, niż na przykład chlor, co sprawia, że dezynfekcja tym sposobem jest bardzo wydajna. Wiąże się to z budową ozonu, która wpływa na jego właściwości, które tak bardzo odbiegają od bardziej znanego tlenu dwuatomowego. To właśnie do takiej postaci ozon rozpada się w ciągu dwóch godzin od zakończenia procesu dezynfekcji. Powodem jest nietrwałość tlenu trójatomowego – czyli ozonu.

Funkcjonalność urządzeń do ozonowania powietrza

Ozonator powietrza wystarczy wprowadzić do pomieszczenia, a reszta zadań sprowadza się głównie do uszczelnienia lokalu. Ozon musi bowiem osiągnąć odpowiednio wysokie stężenie, bez którego nie będzie skuteczny. Sam ozon rozprowadzany jest naturalnie po całym pomieszczeniu za pomocą wentylatora zamontowanego w urządzeniu. Czasem (w przypadku długich i wąskich pomieszczeń) wykorzystuje się dodatkowe wentylatory umożliwiające dotarcie ozonu do każdego zakamarka.

Należy pamiętać, że nie wolno przebywać w pomieszczeniu poddawanym dezynfekcji za pomocą ozonu. Po zakończeniu procesu, należy przewietrzyć pomieszczenie lub odczekać aż ozon samoistnie rozpadnie się do tlenu, którym oddychamy – zajmuje to około 2 godziny.

W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych szkodliwych i agresywnych środków chemicznych, ozonowanie nie pozostawi żadnych chemicznych pozostałości.

W jakich budynkach ozonowanie będzie optymalnym wyborem?

Ozonowanie stało się bardzo powszechne w każdej branży. Można je z powodzeniem przeprowadzać, w takich obiektach, jak:

  • mieszkania, domy
  • biura,
  • placówki edukacyjne – żłobki, przedszkola, szkoły,
  • szpitale,
  • lokale usługowe,
  • hotele, pensjonaty, domy weselne
  • lokale gastronomiczne,
  • obiekty przemysłowe.

Jak widać, spektrum zastosowania jest bardzo szerokie. Placówki, takie jak szpitale, a także szkoły, czy przedszkola bardzo powszechnie korzystają z ozonatorów ze względu na dbanie o bezpieczeństwo. Ozonator powietrza w takiej lokalizacji skutecznie pozbędzie się wirusów i chorobotwórczych bakterii, które łatwo zbierają się w powietrzu i mogą w nim dość długo funkcjonować, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

Coraz częściej zalety ozonowania doceniają również właściciele biur i wszelkiego rodzaju lokali usługowych. Ma ono swoje dodatkowe zalety niż tylko pozbywanie się wirusów. Bardzo skutecznie zabija też wszelkiego typu zarodniki pleśni i grzybów. Ponadto usuwa specyficzne zapachy, które czasem unoszą się w długo eksploatowanych pomieszczeniach. Takie zapachy mogą być dość uciążliwe, zwłaszcza w obiektach komercyjnych, więc dezynfekcja ozonem pozostaje świetnym wyborem.

Materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.