Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Artykuł sponsorowany

Wszystko o narzędziach DeWalt

Charakterystyczne żółto-czarne narzędzia marki DeWalt to jedna z najpopularniejszych marek w Stanach Zjednoczonych. Produkty tej firmy coraz częściej można także spotkać w arsenale polskich fachowców, którzy doceniają je za bardzo dobrą jakość wykonania oraz wysoką niezawodność. Nie oznacza to jednak, że narzędzia DeWalt są zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Wręcz przeciwnie – zapaleni majsterkowicze i hobbyści docenią zastosowane w nich praktyczne rozwiązania, które ułatwią im realizowanie autorskich projektów.

Wszystko o narzędziach DeWalt

Marka DeWalt – opis i jej historia

Korzenie marki DeWalt sięgają lat ’20 ubiegłego stulecia, kiedy to amerykański przedsiębiorca i wynalazca, Raymond Elmer DeWalt, opracował pierwszą na świecie pilarkę ramieniową. Projekt ten okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, przyciągając tym samym do Raymonda rzesze klientów chcących zakupić jego wynalazek. W związku z tym Amerykanin postanowił założyć własną firmę, którą nazwał od własnego nazwiska.

Przedsiębiorstwo na przestrzeni lat dynamicznie się rozwijało, jednak jedno pozostawało niezmienne – wysoka jakość narzędzi DeWalt. To właśnie tym atrybutem żółto-czarne sprzęty zaskarbiły sobie uznanie profesjonalistów, stanowiąc jednocześnie silną konkurencję dla niemieckich oraz japońskich marek narzędziowych.

DeWalt może również poszczycić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Firma kładzie ogromny nacisk na rozwój technologii akumulatorowej, czego efektem było między innymi powstanie technologii FlexVolt pozwalającej baterii automatycznie zmieniać napięcie wyjściowe baterii z 18V na 54V.  

System FlexVolt umożliwia korzystanie z bezprzewodowych sprzętów o wysokiej wydajności, takich jak pilarki ukosowe oraz stołowe, młoty wyburzeniowe SDS Max, a nawet ręczne przecinarki do betonu i twardych materiałów. Co więcej, baterie pracujące w technologii FlexVolt mogą również służyć do zasilania mniejszych narzędzi DeWalt z serii XR, wymagających napięcia 18V, minimalizując tym samym koszty skompletowania zestawu akumulatorów.

Narzędzia ręczne DeWalt

Chociaż DeWalt słynie z produkcji profesjonalnej klasy elektronarzędzi, to w ofercie tej firmy można znaleźć także szerokie spektrum narzędzi ręcznych. Pod szyldem żółto-czarnej marki produkowane są między innymi młotki, łomy, dłuta, nożyce do cięcia blachy, ściski stolarskie, wkrętaki czy zszywacze ręczne.

Szczególnie ciekawie prezentują się uniwersalne dłuta produkowane przez koncern DeWalt, przy pomocy których można z łatwością obrabiać drewno. Są one wyposażone w ergonomiczną rękojeść, która zapewnia pewny i bezpieczny chwyt. Ostrza dłut wykonywane są z hartowanej stali węglowej, co znacząco wydłuża ich żywotność.

DeWalt może także poszczycić się wytrzymałymi narzędziami wyburzeniowymi. Przemyślana konstrukcja łomów, młotków oraz łap uniwersalnych ułatwia wykonywanie rozbiórek, przyśpieszając tym samym postęp prac remontowych.

Elektronarzędzia DeWalt

Zdecydowanie najpopularniejszą grupą produktów marki DeWalt są elektronarzędzia. Kierowane są one przede wszystkim do sektora profesjonalnego, jednak doskonale sprawdzają się także w zastosowaniach amatorskich oraz hobbystycznych. Żółto-czarne sprzęty dobrze radzą sobie z codziennymi wyzwaniami budowlanymi, a ich ergonomiczny kształt pozwala na wielogodzinną pracę bez nadmiernego zmęczenia.

Na tle swojej konkurencji elektronarzędzia DeWalt wyróżniają się podwyższoną odpornością na zapylenie oraz przypadkowe zachlapanie. Nie można im także odmówić mocy oraz uniwersalności, czego najlepszym przykładem może być akumulatorowa wiertarko-wkrętarka DCD996. Została ona wyposażona w wydajny, bezszczotkowy silnik, którego moc użyteczna wynosi aż 820 watów. Zapewnia to użytkownikowi do dyspozycji maksymalny moment obrotowy sięgający aż 95 Nm. Sprzęt może pracować z prędkością obrotową regulowaną w 3 zakresach – 0-450/1300/2000 obr./min. Wiertarka posiada wbudowany mechanizm udarowy, umożliwiający wykorzystywanie jej do wiercenia w betonie oraz ścianach zbudowanych z twardych materiałów.

Produktem godnym polecenia jest także szlifierka kątowa DeWalt DCG405P2. Urządzenie to również zasilane jest bateryjnie, dzięki czemu może być wykorzystywane w miejscach pozbawionych dostępu do prądu. Sercem kątówki jest silnik bezszczotkowy zapewniający długą pracę na pojedynczej baterii i umożliwiający uzyskanie prędkości obrotowej wynoszącej 9000 obr./ min. Maksymalny rozmiar tarczy, jaką można sparować z DCG405P2 wynosi 125 mm, pozwalając wykorzystywać szlifierkę do realizacji szerokiego spektrum zadań.

Warto także wyposażyć się w szlifierkę mimośrodową DeWalt DWE6423. Jej wysoka uniwersalność umożliwi zgrubne szlifowanie oraz wygładzanie powierzchni stali i drewna. Szlifierka mimośrodowa doskonale sprawdzi się również podczas usuwania starych powłok lakierniczych oraz renowacji zabytkowych mebli.

Narzędzia pomiarowe DeWalt

Amerykańska firma może pochwalić się też produkcją specjalistycznych narzędzi pomiarowych. Klienci żółto-czarnej marki w szczególności chwalą sobie lasery krzyżowe, przy pomocy których można szybko i intuicyjnie wyznaczyć pion i poziom.

Samopoziomujący się laser krzyżowy DeWalt DW088KD rzutuje na powierzchnię roboczą 2 czerwone wiązki, ułatwiając wszelkiego rodzaju prace montażowe oraz wykończeniowe. Zakres widoczności we wnętrzach oraz miejscach zacienionych sięga 10 metrów. Użyteczność lasera można jednak zwiększyć stosując detektor DE0892. Dzięki niemu możliwe jest odczytywanie wiązki na odległości dochodzącej do 50 metrów, nawet w warunkach maksymalnego naświetlenia powierzchni roboczej.

Kolejnym ciekawym sprzętem jest DeWalt DW088CG emitujący 2 wiązki zielone, które są widoczne z dystansu 20 m. Ich jaskrawa barwa jest czytelna nawet w pełnym nasłonecznieniu, dzięki czemu laser krzyżowy może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. DeWalt DW088CG również może być sparowany z detektorem DE0892.

Narzędzia ogrodowe DeWalt

Sprzętem marki DeWalt mogą zainteresować się też osoby chcące zadbać o swój ogród. Firma ma w swojej ofercie bogaty asortyment narzędzi ogrodowych – poczynając od siekier i pił ręcznych, przez nożyce do cięcia żywopłotów i kosiarki, a kończąc na wydajnych pilarkach łańcuchowych.

Co ciekawe, elektryczne sprzęty do pielęgnacji powierzchni zielonych oferowane przez DeWalt w większości oferowane są w formie narzędzi zasilanych akumulatorowo. Dzięki temu korzystając z nich, można niemal całkowicie zapomnieć o kablach plączących się pod nogami i skupić się na wykonywaniu zaplanowanych zadań.

DeWalt – akcesoria i osprzęt

Firma DeWalt nie zapomina również o najbardziej podstawowym wyposażeniu, czego efektem jest bogata oferta akcesoriów oraz osprzętu eksploatacyjnego. Producent zapewnia swoim klientom możliwość nabycia wysokiej jakości wierteł, otwornic, tarcz tnących i szlifujących, a także brzeszczotów do wyrzynarek oraz pił szablastych. W ofercie DeWalt znaleźć można też bity, końcówki i nasadki udarowe, ostrza noży oraz łańcuchy do pił.

DeWalt – Gwarancja

Każda osoba kupująca narzędzia marki DeWalt u autoryzowanych sprzedawców może liczyć na gwarancję oraz pełne pozakupowe wsparcie techniczne. Po zarejestrowaniu nowo nabytego sprzętu na stronie producenta klient uzyskuje trzyletni okres gwarancyjny. Rozszerzona gwarancja dotyczy także firm oraz osób wykorzystujących narzędzia w celach profesjonalnych.

Artykuł sponsorowany

Materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.