Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Por to jedno z najpopularniejszych warzyw w Polsce, uprawiamy go w donicach, przydomowych ogródkach i na polu. Temat jego zimowania budzi wiele wątpliwości. Jak przezimować pory w gruncie? Czy trzeba je okrywać? Sprawdź najważniejsze informacje.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Róże to piękne kwiaty, które są dumą każdego ogrodnika. To rośliny wieloletnie i odpowiednio pielęgnowane, będą ozdobą każdego ogrodu. Mnogość ich odmian pozwala na dobranie takich, które idealnie wpasują się w estetykę otoczenia. W naszym klimacie trzeba im jednak pomóc przetrwać zimę. Róże pnące zabezpiecza się na zimę w szczególny sposób. Wyjaśniamy, jak to zrobić krok po kroku.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rozchodniki to bardzo wdzięczne rośliny – posadzone tuż przy skalniaku lub murku tworzą efektowne kobierce, które dodają uroku zakątkom ogrodu. Te mało wymagające rośliny zdobią działki aż do pierwszych przymrozków. Gdy przekwitną, musimy skupić się na ich właściwej pielęgnacji. Dlaczego warto przycinać rozchodniki na zimę? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sadzenie drzew, krzewów i kwiatów może odbywać się również późną jesienią. Trzeba jednak wiedzieć, jakie rośliny wybierać, aby dobrze się przyjęły i przetrwały w zdrowiu ten trudny okres. Jakie krzewy i drzewa można posadzić w listopadzie i czy to dobry termin do sadzenia warzyw? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zielony, żywy zakątek w domu to coś, czego wielu z nas pragnie, jednak panujące tam warunki nie zawsze sprzyjają roślinom. Sansewierie to prawdziwe kwiaty ze stali – zniosą wszystko, a do pobudzenia ich wzrostu wystarczy kilka prostych zabiegów. Poznaj 10 zasad, jak uprawiać sansewierię i przyciągnij do domu dobrobyt.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Zimowanie lawendy w ogrodzie jest możliwe, o ile wybierzemy odpowiednią odmianę i właściwie zabezpieczymy roślinę. Lawenda może zimować zarówno w gruncie, jak i w donicy, ale potrzebuje stosownego okrycia. Jak ją nawozić i przycinać przed zimą? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Widzimy je w marketach, warzywniakach i na bazarkach, kuszą perspektywą zdrowej i smacznej diety, ale niekoniecznie ceną. Uprawiając je samodzielnie, wiele zyskasz – nie tylko finansowo. Tłumaczymy, dlaczego warto hodować boczniaki i shiitake oraz jak to robić w domowych warunkach. Zdziwisz się, jakie to proste.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień to doskonały okres na rozmnażanie rozmaitych bylin. Gdy już uda się nam otrzymać sadzonki roślin wieloletnich, pojawia się problem, jak przechowywać je przez zimę, by w dobrej kondycji powitały wiosnę. Powinniśmy wnieść je do domu, schować do piwniczki czy może przetrzymywać na zewnątrz? Przedstawiamy najważniejsze zasady zimowania młodych roślin wieloletnich.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesienią większość roślin w ogrodzie przekwita i przechodzi w stan spoczynku. Jednym z nielicznych gatunków, który cieszy nasze oczy również w okresie jesiennym jest nerina. Oprócz efektownego wyglądu jej zaletą jest to, że kwitnie aż do pierwszych przymrozków. Roślina ta ma niewielkie wymagania, a przy tym nadaje się nadaje się do uprawy zarówno w ogrodzie, jak i w donicach w domu lub na balkonie czy tarasie. Jakich warunków potrzebuje nerina? Poznaj tajniki jej uprawy i pielęgnacji.       

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak przekształcić Wasz ogród w perfekcyjnie zorganizowaną oazę spokoju i porządku? Serce tego zagadnienia bije w rytmie domków narzędziowych i ogrodowych - tych niepozornych konstrukcji, które potrafią zdziałać cuda dla organizacji przestrzeni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Begonie powszechnie są uważane za rośliny jednoroczne. Jak się okazuje, nie zawsze tak musi być. Zimowanie begonii wymaga wprawdzie odrobiny pracy i precyzji, ale warto podjąć ten wysiłek. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich kwiatami przez kilka kolejnych sezonów. Najlepszą metodą na przechowywanie begonii przez zimę jest metoda 5:18. Co to oznacza i jak ją stosować? Wyjaśniamy.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Turkuć podjadek to jeden z najbardziej kłopotliwych szkodników, który potrafi wyrządzić w ogrodzie naprawdę dusze szkody. Jego wygląd często budzi strach i obrzydzenie, gdyż przypomina krzyżówkę kreta i świerszcza. Co więcej, jest niebezpieczny nie tylko dla roślin, ale również dla ludzi. Pozbycie się turkucia podjadka nie jest łatwe, ponieważ nie wymyślono jeszcze żadnego środka chemicznego, który zwalczyłby skutecznie tego szkodnika. Nie jest to jednak niemożliwe. Doświadczony ogrodnik zdradza sprytny trik na pozbycie się tych nieproszonych gości.     

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny tarasowe potrzebują dodatkowej ochrony przed przymrozkami. Nawet starsze okazy nie są tak odporne na zimowe warunki, jak te rosnące w gruncie. Ogrodnicy radzą, jak zabezpieczyć tuje w donicach na zimę. Spiesz się, to ostatni moment, by zdążyć przed mrozem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zastanawiasz się, jak przygotować dużą ilość dobrego kompostu? Do wyprodukowania doskonałej jakości nawozu potrzebujemy głównie odpadów roślinnych. Choć przez cały rok gromadzimy je w domu oraz na przydomowej działce, niekiedy jest ich za mało w stosunku do naszych potrzeb. Jeśli jesteś właścicielem sporego ogrodu i potrzebujesz dużej ilości ziemi kompostowej, dowiedz się, skąd brać dodatkowe składniki na kompost. Niektóre źródła mogą cię zaskoczyć! 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.