Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Mieczyki należą do jednych z najpiękniejszych kwiatów ogrodowych. Zachwycają strzelistymi kwiatostanami, występującymi w najróżniejszych kolorach. Pasują do ogrodów naturalistycznych, angielskich i preriowych. Ich uprawa jest stosunkowo łatwa – wystarczy pamiętać o odpowiednim czasie sadzenia cebulek i właściwym nawożeniu. Podpowiadamy, jak dbać o mieczyki, by pięknie kwitły.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kasztanowiec wielkokwiatowy to drzewo niezwykle łatwe w uprawie, odporne na mróz i szkodniki, a jednocześnie przepięknie kwitnące białymi, spektakularnymi kwiatami. Jego najbardziej popularna odmiana, kasztanowiec zwyczajny, występuje często w parkach i przestrzeniach miejskich. Jak go uprawiać, by był zdrowy, silny i co roku w maju zachwycał kwiatowym spektaklem? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mszyce to szkodniki popularnie występujące w ogrodach i sadach. Bardzo szybko się rozmnażają – w jednym sezonie może wytworzyć się nawet kilkanaście pokoleń. Żerują, tworząc charakterystyczne skupiska, zwane koloniami. Mszyce jabłoniowe są szczególnie uciążliwe, a niewykrycie ich w porę może wiązać się z utratą plonu. Dobra wiadomość jest taka, że można je skutecznie zwalczać – środkami naturalnymi oraz chemicznymi.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Słoneczniki kojarzą się z gorącym latem – to właśnie wtedy przepięknie kwitną wielkimi, żółtymi kwiatami z czarnym środkiem. Oprócz najbardziej znanej i klasycznej odmiany, w ogrodzie można uprawiać także inne – mniej popularne, ale równie zachwycające. Jak wygląda uprawa słonecznika ozdobnego i dlaczego warto wprowadzić te kwiaty do ogrodu? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Choroby grzybowe cebuli szybko się rozprzestrzeniają i mogą sprawić, że nasze plony zostaną całkowicie zniszczone. Poznaj objawy najpopularniejszych chorób, które mogą wystąpić latem i od razu działaj. Szybkie rozpoznanie sytuacji może uratować twoje plony. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Mikrokoniczyna to obecnie niezwykle popularny wybór wśród ogrodników. Gatunek ten wyróżnia się wysoką odpornością, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które pragną mieć piękny i trwały trawnik. Intensywna barwa mikrokoniczyny przyciąga wzrok, roślina nie wymaga regularnego nawożenia i jest idealną alternatywą na wyschnięte i spalone słońcem klasyczne trawniki. Jak właściwie zasiać mikrokoniczynę i jak o nią dbać?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Papryka to popularne warzywo, chętnie uprawiane w ogrodach i na działkach. Aby jednak uzyskać zdrowe i obfite plony, konieczne jest dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Jak i kiedy nawozić paprykę, aby przyspieszyć jej kwitnienie i zwiększyć ilość owoców? Te domowe nawozy sprawdzą się najlepiej.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ten problem znają wszyscy ogrodnicy: pomidory mają zielone owoce, które nie chcą się zaczerwienić. Bywa i tak, że gniją, zanim przybiorą odpowiedni kolor. Zazwyczaj dzieje się tak wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji. Czy jednak można temu jakoś zaradzić? Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, gdy pomidory nie dojrzewają. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jak pozbyć się mchu z trawnika? To pytanie zadaje sobie wielu ogrodników, którzy chcą mieć gęstą, soczyście zieloną trawę. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby, które w mig rozwiążą ten problem. Koniecznie wypróbuj, a pozbędziesz się mchu z trawnika na długi czas.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Hortensja ogrodowa to roślina ozdobna, znana przede wszystkim ze swoich dużych, efektownych kwiatów. Nieodpowiednia pielęgnacja czy warunki uprawy mogą jednak pogorszyć jej stan, a nawet sprawić, że zwiędnie i uschnie. Jak uratować zwiędniętą hortensję ogrodową? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeśli marzysz o pięknym i różnorodnym ogrodzie, bogatym zbiorze roślin doniczkowych bez ponoszenia wysokich kosztów, rozważ samodzielne ich rozmnażanie. Proces ten polega na uprawie nowych okazów z elementów pochodzących od tych, które już mamy. Jedną z metod jest ukorzenianie uciętych sadzonek pędowych lub liściowych. Można wspomóc ten proces, stosując ukorzeniacz do roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Czosnek wyróżnia się charakterystycznym, nieco ostrym smakiem. Można go spożywać zarówno na surowo, jak i po obróbce, a liczne właściwości zdrowotne sprawiają, że jest często wykorzystywany w kuchni. Uprawa czosnku nie jest wymagająca, ale warto poznać jej tajniki, jeśli chcemy cieszyć się udanymi zbiorami. Jak pielęgnować czosnek i dlaczego ma małe główki? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ogórki gruntowe w ogrodzie to gwarancja nie tylko dobrej mizerii, ale trwałych kiszonek przez cały rok. Warzywa z własnej uprawy dają nam pewność, że nie będą sztucznie nawożone. Tym samym będą zdrowsze i smaczniejsze w kiszonkach. Jednak bez nawożenia mogą sobie nie poradzić. Dlatego wyjaśniamy, jak nawozić ogórki gruntowe w lipcu i jakich błędów unikać.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Bugenwilla gładka pochodzi z tropikalnych lasów Brazylii, ale już na dobre zadomowiła się również w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jest to pnącze, w naturalnych warunkach zimozielone i cierniste. Najczęściej sadzone jest przy nagrzewających się murach lub płotach. Czasami sadzone jest też jako żywopłot lub formuje i przycina się je na ozdobne drzewko. Podpowiadamy, jak uprawiać bugenwillę w naszych warunkach klimatycznych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.