Organic modern, total look i retro
Dominującym trendem wnętrzarskim ostatnich lat, w tym także w roku 2018, jest organic modern. W łazienkowych wnętrzach warto wykorzystać kojące właściwości natury –najmodniejszym rozwiązaniem jest zestawienie drewna i betonu. Ich minimalizm łatwo połączyć z ciekawymi dodatkami i kolorami. Do łazienek coraz śmielej wkraczają także kwiaty doniczkowe, które lubią wilgoć i idealnie współgrają z pozornie surowym wnętrzem łazienek. Styl organic modern lubi naturalne, ciepłe barwy, takie jak beż, brąz, szarość, zieleń, i miodowy odcień żółtego.
Odważniejszym, modnym w tym roku rozwiązaniem jest total look z wykorzystaniem koloru Ultra Violet, czyli nasyconego, chłodnego fioletu. Intensywność tego koloru można w ciekawy sposób kontrastować z neutralną, nierzucającą się w oczy bazą, np. bielą.
Urządzając łazienkę, można także zainspirować się stylem retro. Miedziane elementy armatury, pasujące do nich ażurowe konstrukcje mebli oraz kolory, takie jak róż i beż zamienią każdą łazienkę w luksusowy pokój kąpielowy.
Fot. Chłodny marmur w połączeniu z marokańskim stylem tworzy ciekawą kompozycję
Geometryzm i marokańskie płytki
W przypadku wnętrz łazienkowych kluczowym elementem wystroju są płytki. Zgodnie z trendami, zarówno na podłodze jak i na ścianach powinny dominować naturalne materiały, takie jak marmur, drewno i kamień. W przypadku ograniczonego budżetu sprawdzą się też wzory, które imitują wygląd wspomnianych materiałów.
Im większy rozmiar płytek, tym lepszy efekt – w obecnych trendach coraz częściej pojawia się kształt prostokąta, zwłaszcza w przypadku motywu drewna. Ciekawą alternatywą może być także wodoodporna fototapeta pokrywająca całą ścianę i pasująca do kolorystyki łazienki.
Jeśli decydujemy się postawić na styl retro, warto włączyć do stylizacji geometryczne wzory, np. w stylu marokańskim lub mocno błyszczące się płytki, które będą nawiązywać stylem do lat 70 ubiegłego wieku. Mogą one stanowić drobny element ozdobny na posadzce lub pokrywać jedną ścianę.
Retroekologizm w najlepszym wydaniu
Najnowszym trendem, nawiązującym do stylu vintage, są wysokie lub stojące krany przy umywalkach. W połączeniu z tradycyjnymi kurkami i miedzianym kolorem, dają one klasyczny efekt retro. Zdobywającym coraz większą popularność rozwiązaniem jest także instalacja ekologicznych kranów bezdotykowych, które charakteryzują się mniejszym zużyciem wody. Wysokie krany sprawdzą się także w przypadku wanien, zwłaszcza w zestawieniu z pasującym zestawem umywalkowym. Jednak największą furorę robią ostatnio baterie montowane na rancie wanny. Nadają one elegancki i minimalistyczny wygląd.
Pod prysznicem również dominuje prostota. Coraz częstszym rozwiązaniem są bardzo niskie brodziki lub ich brak. Wykorzystując z kolei liniowe odwodnienia podłogowe można w łatwy sposób zaoszczędzić sporo miejsca. Minimalizm zapewnią też ukryte w ścianie baterie podtynkowe.
Natryskowe baterie podtynkowe warto połączyć z termostatem. Dzięki temu będziemy mogli z łatwością modulować temperaturę wody. Ponadto, taka armatura prezentuje się świetnie zarówno z popularną deszczownicą, jak i tradycyjnym zestawem prysznicowym. W kwestii koloru warto postawić tu na modne barwy pasujące do pozostałych dodatków lub czerń, która jest elegancka, minimalistyczna i ponadczasowa. Kolor czarny sprawdzi się zwłaszcza w połączeniu z marmurem, którego naturalne przebarwienia świetnie zgrają się z armaturą.
Fot. Minimalizm i elementy industrialne w łazience
Od ogółu do szczegółu
W nowoczesnej łazience liczy się przede wszystkim relaks. W stworzeniu harmonijnego wnętrza pomogą odpowiednie dodatki. Klimatyczne oświetlenie zapewnią energooszczędne diody LED zamontowane na obrzeżu wanny. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w jednakowe pojemniki do kosmetyków oraz stylowa aranżacja kwiatów doniczkowych – unikaj plastikowych doniczek i postaw na klasyczną ceramikę, najlepiej w owalnych kształtach i harmonijnych kolorach (biel, beż, ecru).
materiał partnera