Urządzanie wnętrz

Obowiązkowe wyposażenie domu, w którym mieszka kot

Mieszkanie, w którym pojawi się kot, musi zostać wcześniej odpowiednio zabezpieczone i wyposażone. Poza akcesoriami takimi jak miski na wodę i pokarm oraz legowisko, konieczna jest kuweta, drapak czy siatka na balkon. Wszystkie te elementy wpłyną na komfort i bezpieczeństwo pupila.

Obowiązkowe wyposażenie domu, w którym mieszka kot
REKLAMA

Fot.materiał promocyjny

Kuweta w mieszkaniu z kotem

Posiadanie kota wiąże się z koniecznością przygotowania przestrzeni adekwatnie do jego potrzeb. Podstawą jest higiena. Czystość zapewniają w dużym stopniu kuwety, z których szeroką ofertą zapoznać się można na stronie https://fera.pl/kuwetydlakota/. Wybór tych akcesoriów jest imponujący. W sprzedaży znajdują się modele otwarte i zamykane. Nowością są kuwety samoczyszczące. Dzięki wyposażeniu w specjalny wirnik żwirek zostaje przekopany, a nieczystości odsiane. Niestety niektórym pupilom przeszkadzać może wydawany przez mechanizm dźwięk.  

Kuweta jest potrzebna nie tylko kotu. Odpowiednio dobrana zaoszczędzi wiele nerwów i sprzątania opiekunom. Opiekunowie dla własnego i kociego komfortu muszą pamiętać o regularnym czyszczeniu i opróżnianiu toalety zwierzęcia.

Drapak dla kota

Drapanie jest naturalną kocią potrzebą związaną z jego instynktem. Drapiąc, zwierzęta oznaczają swój teren, warunkują naturalną odnowę pazurów, rozciągają mięśnie łap, zabijają nudę, odreagowują stres. Żeby zapobiec niszczeniu elementów wyposażenia wnętrza, należy nabyć drapak. Można wybierać spośród wielu modeli, w tym m.in. z hamakiem, budką, pochylnią, drabinkami do wspinania, platformami do leżenia, piłką na sznurku. Coraz częściej spotyka się designerskie drapaki, które stanowić mogą ciekawy element aranżacji przestrzeni. Wzbogacają wystrój i jednocześnie uszczęśliwiają kota. Dobrymi przykładami są: regał z funkcją drapaka w postaci ściany bocznej wyposażonej w specjalne panele, drapak w formie ozdoby w kształcie plastra miodu czy jako narożnik na ścianę.

Kot w mieszkaniu – siatka na balkon

Koty to zwierzęta bardzo ciekawe świata. Interesują je wszelkie odgłosy i zapachy docierające z zewnątrz mieszkania. Dlatego przy dogodnych warunkach atmosferycznych powinno się je wypuszczać na balkon, o ile został on odpowiednio zabezpieczony. Upadek kota, ze znajdującego się kilka metrów nad ziemią balkonu, może okazać się dla niego bardzo ryzykowny. Z pomocą przychodzą specjalne siatki ochronne, które z powodzeniem można umieścić także na oknach czy tarasach. W przypadku mało ruchliwych kotów polecana jest siatka polietylenowa, a dla tych aktywnych – wzmocniona drutem. Siatka uniemożliwi pupilowi przypadkowy czy zaplanowany skok. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzę może obserwować, co dzieje się na świeżym powietrzu i być przy tym w pełni bezpieczne. Wybierając siatkę ochronną, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale i na to, aby była odporna na promieniowanie UV i złe warunki atmosferyczne, przegryzienia, drapanie. Powinna być nierozciągliwa, niebrudząca, niepękająca, o samozaciskającym się i nierozwiązywalnym splocie. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Obowiązkowe wyposażenie domu, w którym mieszka kot"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.