Spis treści:
- Drewniany dom w stylu myśliwskim – wnętrza z charakterem
- Klasyka amerykańskiej historii i marzenie inwestora – drewniany dom i 300 samochodów
Drewniany dom w stylu myśliwskim – wnętrza z charakterem
Dom wybudowany w najbardziej tradycyjnej formie to myśliwska chata z okalającym ją tarasem, której nowy właściciel mógłby właściwie od razu się wprowadzić. Wnętrzom brakuje nieco stylu i dbałości o detale, jednak drewniana konstrukcja, pieczołowicie ułożone deski dębowe na ścianach i utrzymane w doskonałej kondycji, widoczne belki stropowe dodają im charakteru.
Leśna nieruchomość z lotu ptaka. Prawdziwie zaskakująca perełka miasteczka Canaan w stanie New Hampshire. Fot. Jam Press/East News
Kuchnia utrzymana jest w jednej tonacji kolorystycznej, a dominuje w niej oczywiście drewno. Podłoga, sufit i meble kontrastują przyjemnie z bielą ścian, dzięki której pomieszczenie wydaje się jasne i czyste, choć wymaga pewnego odświeżenia aranżacji. Zwisające tuż obok lampy ze środka sufitu garnki i patelnie podkreślają jej myśliwski, surowy styl, którego głównym celem jest funkcjonalność.
Drewniana kuchnia w prostym stylu z półokrągłym oknem ma w sobie coś wyjątkowego, potrzebuje tylko odświeżenia. Fot. Jam Press/East News
W otwartym, dużym pokoju dziennym stoją stare meble, które, podobnie jak wyposażenie kuchni czy sypialni, w większości wykonano z drewna. Wiele z nich, nawet przy zupełnej przebudowie i unowocześnieniu wnętrz, mogłoby zyskać drugie życie jako nieco staromodna, ale przez to eklektyczna i niepowtarzalna dekoracja. Salon wyłożony jest beżową wykładziną, pod którą kryje się zapewne drewniana, skrzypiąca podłoga.
W salonie nie ma wielu mebli, ale te, które tam są, nowy właściciel może odnowić i zachować np. fotele lub rzeźbione stoliki. Fot. Jam Press/East News
Spora oranżeria, a właściwie zamknięta weranda, będąca jednocześnie głównym wejściem z olbrzymiego tarasu, daje dziesiątki możliwości aranżacyjnych. Odsłonięcie i oczyszczenie części drewnianych ścian, odpowiednie wykorzystanie światła z okien dachowych oraz osadzonych w głównej ścianie, a także pozbycie się niepasujących elementów wyposażenia i zastąpienie ich sielskimi akcesoriami pozwoliłoby stworzyć jasne, ciepłe wnętrze.
Po wysprzątaniu i dopasowaniu dodatków, zaniedbana oranżeria nabierze sielskiego klimatu. Fot. Jam Press/East News
Obecnie znajduje się tam wanna z hydromasażem, która wieczorem pozwala zrelaksować się, spoglądając przez okno wprost na lśniące na niebie gwiazdy. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przestrzeń tę przemienić w pełną kwiatów i klimatycznych dekoracji oazę wyciszenia z kącikiem do czytania, rozmów lub wspólnego delektowania się śródleśną ciszą.
Przeczytaj również: Jak sprawić, by twój dom wydawał się większy. Triki na optyczne powiększenie domu
Klasyka amerykańskiej historii i marzenie inwestora – drewniany dom i 300 samochodów
Z naszej perspektywy nieruchomość położona w lesie pozostaje zawsze w niedalekiej odległości od wsi lub miasteczka. Jednak w USA pojęcie domu skrytego w leśnej gęstwinie oznacza, że otacza go dzika natura, a my, aby dostać się do najbliższego miasteczka, bezsprzecznie potrzebujemy... samochodu. A gdyby tak kupując myśliwską chatę wśród zieleni, gdzie towarzyszyć nam będą tylko ptaki śpiewające cicho w koronach drzew i większa zwierzyna, zaglądająca tuż po zmroku, dostać wraz z nią nie jedno auto, a 300 kultowych modeli?
Widok rozpościerający się za domem zabiera dech w piersiach. Trudno być jeszcze bliżej natury. Fot. Jam Press/East News
Aż trudno uwierzyć, że obecny właściciel wraz z nieruchomością w Canaan w stanie New Hampshire oferuje 300 klasycznych pojazdów, będących symbolem amerykańskiej motoryzacji. Na potężnej działce ukrytej wśród ciągnącej się jak okiem sięgnąć leśnej gęstwiny kryją się prawdziwe perełki.
Ten stary, kultowy samochód to tylko jeden z niezwykłych modeli, które czekają na nabywcę. Fot. Jam Press/East News
Część z nich po odrestaurowaniu jeszcze zaskoczy niejednego miłośnika starych aut, z kolei pozostałe, te w gorszym stanie, mogą zostać wykorzystane do niepowtarzalnej aranżacji przestrzeni wokół budynku lub sprzedane komuś, kto tchnie w nie drugie życie.
Źródło: deccoria.pl
Przeczytaj również:
Urocze poddasze Alicji Majewskiej. Zobacz, jak piosenkarka zmieniła swoje mieszkanie
Dom twórcy Pana Samochodzika wystawiony na sprzedaż. Cena posiadłości na Mazurach powala
Drewniana podłoga w kuchni – zalety i wady. Jak dbać o drewnianą podłogę w kuchni?
Czy można tapetować ścianę nad kominkiem? Co najlepiej się nadaje na ścianę nad kominkiem?