Zastanawiasz się, co posadzić na granicy swojej posesji? Jednym z szybko rosnących krzewów ozdobnych, który świetnie sprawdzi się jako żywopłot, jest śnieguliczka biała. Ta niewymagająca i odporna nawet na najtrudniejsze warunki roślina jest polecana początkującym ogrodnikom, ponieważ w zasadzie nic nie trzeba przy niej robić. Jak uprawiać śnieguliczkę białą? Gdzie ją sadzić? Podpowiadamy.
Czytaj artykułW lipcu pomidory bujnie się rozrastają, kwitną i owocują. To niezwykle ważny miesiąc podczas uprawy, wymaga więc od nas otoczenia roślin szczególną opieką. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a zwłaszcza regularnemu nawożeniu i podlewaniu krzaczków, już wkrótce będziemy mogli cieszyć się zdrowymi, dojrzałymi plonami. Czym nawozić pomidory w lipcu, aby zapewnić im wszystkie niezbędne składniki odżywcze? Jak często je podlewać? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułOgórki gruntowe są chętnie uprawiane w przydomowych warzywnikach. Każdy z nas, kto znajdzie miejsce na grządce, może mieć pod dostatkiem tych chrupiących i soczystych owoców, o ile poświęcimy im wystarczająco dużo uwagi. Jak dbać o ogórki latem, by odwdzięczyły się zdrowym wzrostem i obfitym plonowaniem? Poznaj sekrety ich pielęgnacji oraz przekonaj się, jak świetnie działa na nie domowy nawóz z chleba.
Czytaj artykułMuchy nie kąsają i nie robią nam krzywdy, ale są równie uciążliwe jak komary. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest ciepło i mają nieograniczony dostęp do pożywienia, nic więc dziwnego, że tak bardzo upodobały sobie nasze mieszkania. Skąd biorą się muchy w domu? Jak skutecznie się ich pozbyć? Poznaj naturalne domowe metody, dzięki którym owady będą trzymać się z daleka.
Czytaj artykułUprawiasz ogórki? Z pewnością obawiasz się nie tylko ślimaków, ale też chorób – w tym wywoływanych przez grzyby. Sprawdź, czym pryskać ogórki od zarazy, gdy pojawiają się pierwsze symptomy infekcji. Oto najskuteczniejsze naturalne metody.
Czytaj artykułBiałe meble coraz częściej goszczą w polskich domach. Są modne i można je łączyć z dodatkami oraz meblami w każdym innym kolorze. Mają jednak jedną podstawową wadę – każde zabrudzenie widać na nich znacznie wyraźniej niż na wyposażeniu w innych odcieniach. Jak powinno wyglądać czyszczenie białych mebli? Czy w ogóle warto je kupować?
Czytaj artykułZaraza ziemniaczana to największa zmora wszystkich uprawiających pomidory. Zwłaszcza tych z nas, którzy chcą pielęgnować je bez użycia szkodliwej chemii. Ta niebezpieczna choroba grzybowa błyskawicznie się rozprzestrzenia i niszczy całe plony, warto więc dowiedzieć się, jak chronić przed nią krzaczki. W artykule podpowiadam, jak zapobiegam zarazie ziemniaczanej na pomidorach w swoim ogrodzie.
Czytaj artykułZimozielone tuje są jednymi z najchętniej wybieranych roślin na żywopłot. Cenimy je nie tylko za gęsty pokrój i wytrzymałość na trudne warunki, ale również ze względu na łatwość ich pielęgnacji. Najważniejszym zabiegiem, o jakim trzeba pamiętać, jest cięcie. Dowiedz się, które odmiany tui przycinać na początku lata i dlaczego warto to zrobić właśnie teraz. Wyjaśniamy, jak formować żywopłot z tui.
Czytaj artykułWielu z nas zależy na obfitych zbiorach i posiadaniu zdrowego ogrodu. Niestety, nawet najbardziej staranna pielęgnacja nic nie da, jeśli nieświadomie popełniamy błędy podczas sadzenia roślin towarzyszących. Niektóre gatunki nigdy nie powinny znaleźć się w swoim sąsiedztwie, ponieważ w takich warunkach będą rozwijać się dużo wolniej, a także zagrożą im choroby i szkodniki. Jakie są najczęstsze błędy w sadzeniu warzyw? Które rośliny nie mogą rosnąć blisko siebie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułNa krzakach pomidorów pojawiły się dziwne, zdeformowane kwiaty? To nietypowe zjawisko może wzbudzać niepokój i wywoływać wiele wątpliwości. Ogrodnicy zastanawiają się, czy takie kwiaty należy usuwać i jak ich obecność wpływa na owocowanie. A może jest oznaką rozwijającej się choroby? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule. Wyjaśniamy, czym są staśmione kwiaty pomidora.
Czytaj artykułStorczyki od lat znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych roślin doniczkowych. Gdy kwitną, urzekają orientalną urodą i bogactwem kolorów. Zastanawiasz się, jak je do tego pobudzić? Przez cały sezon warto regularnie moczyć je w wodzie, latem zaś urządzić im specjalną kąpiel z dodatkiem składników odżywczych, po której zaczną oszałamiająco kwitnąć. W artykule wyjaśniam, jak często podlewać storczyki i czym zasilać je latem, by wytworzyły pąki.
Czytaj artykułUprawa brzoskwini w naszym klimacie bywa problematyczna. Ze względu na słabą odporność na chłód drzewko często sprawia kłopoty i nie chce owocować tak obficie, jak tego oczekujemy. Na szczęście, trzymając się kilku prostych zasad, możemy zwiększyć swoje szanse na udane zbiory. Dlaczego brzoskwinie nie zawiązują owoców? Co zrobić, żeby uprawa zakończyła się sukcesem? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPoczątek lata to niezwykle ważny moment w uprawie pomidorów. To właśnie wtedy krzaczki intensywnie rosną i zawiązują pierwsze owoce, potrzebują więc otoczenia szczególną troską. Jednym z naturalnych i tanich sposobów wsparcia roślin w tym okresie jest popiół drzewny. Jak dbać o pomidory na początku lata? Jakie korzyści daje nawożenie ich popiołem drzewnym? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułMaliny warto ściółkować przez cały sezon, ale szczególnie ważne okazuje się to na początku lata. Dzięki odpowiedniemu podsypaniu krzaczków w tym momencie można nie tylko wesprzeć zdrowie roślin, ale też zwiększyć plony. Czym ściółkować maliny na początku lata? Podpowiadam, jakie ściółki sprawdzą się w każdym ogrodzie.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna