Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

W lipcu kwitną uwielbiane przez ogrodników hortensje. To czas, gdy potrzeby tych zjawiskowych krzewów rosną, dlatego powinniśmy wiedzieć, jak się o nie zatroszczyć. Tym, o czym koniecznie musimy pamiętać, jest dostarczenie roślinom składników odżywczych, dzięki którym będą uginać się od dużych, barwnych kwiatów. Podpowiadamy, czym nawozić hortensje w lipcu.

Czytaj artykuł 

Nie ma nic prostszego niż uprawa rzodkiewek w ogrodzie. Mimo to zdarza się, że warzywa te pękają, przez co nie tylko wyglądają mało apetycznie, ale też tracą chrupkość i stają się podatne na gnicie. W artykule wyjaśniamy, jakie są najczęstsze przyczyny tego niepożądanego zjawiska. Tłumaczymy również, co zrobić, żeby rzodkiewki nie pękały.

Czytaj artykuł 

Marchew jest jednym z najchętniej uprawianych warzyw korzeniowych, ale nie w każdym ogrodzie dobrze rośnie. Zdarza się, że jej korzenie pękają, a my szukamy przyczyny tego problemu. Dlaczego tak się dzieje? Jak zapobiegać pękaniu marchwi i jednocześnie poprawić jej walory smakowe? Oto przepis na domową odżywkę.

Czytaj artykuł 

Każdy ogrodnik chce zbierać kilogramy zdrowych i smacznych ogórków. Możemy na to liczyć tylko wtedy, gdy przez całe lato będziemy pamiętać o systematycznym nawożeniu. Jakie domowe odżywki są godne polecenia? Podpowiadamy, czym nawozić ogórki w lipcu w naturalny sposób.

Czytaj artykuł 

Każdy, kto uprawia pomidory, liczy na uzyskanie soczystych, pełnych smaku i aromatu owoców. Najlepiej jak najmniejszym kosztem, w czym pomóc może tania, domowa odżywka z kuchennych resztek. Podpowiadamy, jak zrobić nawóz ze skórek banana na 3 proste sposoby i wyjaśniamy, dlaczego warto go stosować do pomidorów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Juka ogrodowa to roślina, która zachwyca egzotycznym wyglądem i okazałymi kwiatostanami. Czasem jednak pojawia się problem zwijających się i usychających liści, który może całkowicie zepsuć jej wygląd. Poznaj przyczyny tego zjawiska i dowiedz się, jak pobudzić jukę do kwitnienia.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wiele zabiegów pielęgnacyjnych przy różach wykonuje się wiosną, co nie oznacza, że latem krzewy te nie potrzebują naszej opieki. Warto pamiętać o kilku prostych czynnościach, dzięki którym będą zdrowo rosły i kwitły tak obficie, że nie zliczymy nowych pąków. W artykule podpowiadamy, jak zatroszczyć się o róże latem i co pod nimi zakopać, by zachwycały długim kwitnieniem.

Czytaj artykuł 

Uprawa pomidorów pod folią jest dobrym sposobem na wydłużenie wegetacji i ochronę roślin przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W zamkniętym środowisku naturalny proces zapylania bywa jednak utrudniony, co często skutkuje brakiem owoców. Poznaj sprawdzone metody zapylania pomidorów pod folią, które pozwolą ci zwiększyć plony nawet dwukrotnie.

Czytaj artykuł 

W drugiej połowie czerwca lub na początku lipca piwonie w naszych ogrodach przekwitają. To czas, gdy powinniśmy o nie zadbać, dzięki czemu za rok zachwycą nas ogromem dużych, pachnących kwiatów. Jak pielęgnować piwonie po kwitnieniu? Jakie zabiegi wykonać teraz, by w następnym sezonie były zdrowsze i jeszcze piękniejsze? Przedstawiamy najważniejsze wskazówki.

Czytaj artykuł 

W ogrodzie warto mieć kwiaty, które zachwycają bez troskliwej pielęgnacji. Najlepszym przykładem są goździki sine. Wytrzymałe i mało wymagające rośliny urzekająco kwitną wiosną, roztaczając wokół niezwykle przyjemny zapach. Jak uprawiać goździki sine? Na jakie odmiany się zdecydować? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Zbiory pierwszych ogórków w sezonie to największa radość dla ogrodnika. Często jednak okazuje się, że owoce z własnej grządki nie są orzeźwiające i przyjemne w smaku, tylko okropnie gorzkie. Dlaczego tak się dzieje? Jak zapobiec gorzknieniu ogórków? Przedstawiamy 6 prostych wskazówek, które warto wprowadzić w życie już dziś.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Anturium ma niepowtarzalne i niezwykle trwałe kwiaty, które mogą utrzymywać się nawet przez dwa miesiące. Nie zawsze jednak możemy cieszyć się ich widokiem – zdarza się, że pąki wcale się nie pojawiają. Dlaczego anturium marnieje? Jak zadbać o nie latem i nakłonić do kwitnienia? Podpowiadamy, jaki domowy nawóz do anturium sprawi, że w końcu doczekamy się kwiatów.

Czytaj artykuł 

Niektóre hortensje nie tylko niesłychanie długo rozwijają pąki, ale też powtarzają swe barwne kwitnienie. O jakich odmianach mowa? Co zrobić, by hortensje kwitły dwa razy w sezonie? Posłuchaj dobrej rady hiszpańskiego ogrodnika.

Czytaj artykuł 

Często zdarza się, że starannie pielęgnowane ogórki bujnie rosną i obficie kwitną, ale nie owocują. Wbrew pozorom nie zawsze przyczyną tego problemu jest brak zapylenia. Dlaczego ogórki nie zawiązują owoców i mają puste kwiaty? Co zrobić, aby doczekać się udanych zbiorów? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.