Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Odpowiednia ściółka może całkowicie odmienić to, w jaki sposób dbamy o swoje pomidory. Dobrze dobrana pozwala na rzadsze podlewanie i odchwaszczanie uprawy, a na dodatek ogranicza ryzyko rozwoju chorób. Chcesz mieć w tym roku wyjątkowo udane zbiory? Sprawdź, czym ściółkować pomidory.

Czytaj artykuł 

Turkuć podjadek to owad znienawidzony przez ogrodników, ale uwielbiany przed wędkarzy. Jest świetną przynętą na duże ryby, zwłaszcza sumy, liny oraz karpie, dlatego niektórzy są gotowi sporo za niego zapłacić. Jak złapać turkucia podjadka? Ile można na nim zarobić? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 

Żółknące liście są sygnałem, że z ogórkami jest coś nie tak. Mogą świadczyć zarówno o chorobach grzybowych, jak i chlorozie spowodowanej niedoborem składników pokarmowych w glebie. Często są wynikiem braku azotu, który powinniśmy szybko uzupełnić, aby wzmocnić rośliny. Jak dostarczyć im ten pierwiastek w naturalny sposób? Wyjaśniamy, czym zasilić ogórki, które potrzebują azotu.

Czytaj artykuł 

Szukasz taniego sposobu na ochronę roślin przed chorobami i szkodnikami? Gnojówka z czosnku to sprawdzony preparat, który nie tylko zwalcza patogeny grzybowe, ale też odstrasza szkodniki i wzmacnia odporność roślin. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować i stosować ten prosty, a jednocześnie niezwykle skuteczny środek ochrony roślin.

Czytaj artykuł 

Gnicie pomidorów na krzakach to problem, który może zniweczyć cały trud włożony w uprawę tych warzyw. Przyczyną tego zjawiska są choroby grzybowe, które mogą wynikać z błędów w pielęgnacji czy niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dowiedz się, jak uchronić pomidory przed gniciem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Hosty najczęściej rozmnaża się wiosną lub jesienią, dzieląc wykopaną kępę na kilka części i sadząc na nowych stanowiskach. Co ciekawe, sadzonki tych roślin możemy też pozyskać w środku lata i to bez używania szpadla. Jak rozmnożyć hosty bez wykopywania? Przedstawiamy prosty i niezawodny sposób.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W lipcu pomidory muszą mieć dostęp do najważniejszych składników odżywczych. O tej porze zazwyczaj potrzebują już mniejszych ilości azotu, a większych fosforu i potasu. Jak dostarczyć im te niezbędne pierwiastki bez stosowania nawozów sztucznych? Przedstawiamy najlepsze naturalne odżywki fosforowo-potasowe do pomidorów, które warto stosować latem.

Czytaj artykuł 

W ogrodzie nie może zabraknąć miejsca dla prostych w uprawie i niewymagających roślin, które obficie kwitną nawet wtedy, gdy nie poświęca się im uwagi. Jednym z takich gatunków jest lnica pospolita. Ta piękna, miododajna bylina obsypuje się kwiatami przez 5 miesięcy w roku. Co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy, jak uprawiać lnicę pospolitą.

Czytaj artykuł 

Oleander będzie długo i obficie kwitł w donicy tylko wtedy, gdy zapewnimy mu dostęp do wystarczającącej ilości wody. Jak często trzeba go podlewać? Jakiej wody używać, aby mu nie zaszkodzić? Dowiedz się wszystkiego na temat prawidłowego nawadniania oleandra latem.

Czytaj artykuł 

W uprawie pomidorów ważne jest nie tylko podlewanie czy nawożenie. Duże znaczenie ma jeszcze jedna czynność, którą powinniśmy wykonywać systematycznie i sumiennie. Mowa oczywiście o usuwaniu liści pomidorów. Jak należy je obrywać i dlaczego trzeba to robić? Których liści należy się pozbyć w lipcu? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Torenia fournieri podczas kwitnienia przypomina uwielbiane przez wielu storczyki czy bratki. Doskonale nadaje się do uprawy na balkonie i tarasie, gdzie przez cały sezon obsypuje się barwnymi kwiatami. Jest tak piękna i wytrzymała, że śmiało może konkurować z pelargonią albo surfinią. Jak o nią zadbać? Oto najważniejsze wskazówki na temat uprawy torenii fournieri.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Mieczyki to jedne z najwspanialszych letnich kwiatów. Niezwykle barwne, widoczne z daleka rośliny są piękną ozdobą ogrodu. Niestety, zdarza się, że w krótkim czasie tracą cały swój urok. Przyczyną może być atak podstępnego szkodnika – wciornastka mieczykowca. Jak chronić przed nim swoje kwiaty? Podpowiadamy, czym pryskać mieczyki, by ocalić je przed wciornastkiem.

Czytaj artykuł 

W lipcu ogrodnicy zaczynają wykopywać czosnek, który przeznaczony jest do długoterminowego przechowywania. Co zrobić z zebranymi główkami, aby nie zepsuły się nawet przez rok? Okazuje się, że jest na to niejeden sprytny patent. Podpowiadamy, jak przechowywać czosnek, by długo był świeży i aromatyczny.

Czytaj artykuł 

Wczesnym latem z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory ogórków. Często jednak spotyka nas gorzkie rozczarowanie, gdy widzimy, że zawiązki owoców gniją na krzakach, zanim dojrzeją. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, aby zapobiec gniciu ogórków i cieszyć się zdrowymi plonami? Oto garść praktycznych podpowiedzi.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.