Firanki są ponadczasową dekoracją wnętrza, ale tracą cały swój urok, gdy zgromadzi się na nich kurz i brud. Chociaż w takiej sytuacji wypranie ich wydaje się najbardziej oczywistym rozwiązaniem, to żmudne zadanie, na które nie zawsze mamy czas. Co ciekawe, firanki można odświeżyć bez zdejmowania i prania. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułTiarella to mało znana bylina, która zasługuje na większe rozpowszechnienie. Warto docenić ją za niewielkie wymagania i wyjątkowe walory dekoracyjne. Roślina ta przykuwa uwagę ozdobnymi liśćmi i puszystymi kwiatostanami, które pojawiają się nawet wtedy, gdy uprawiana jest w cieniu. Chcesz dowiedzieć się o niej więcej? Sprawdź, jak uprawiać tiarellę i poznaj jej najpiękniejsze odmiany.
Czytaj artykułFugi w łazience brudzą się niesłychanie szybko. Łatwo wchłaniają zanieczyszczenia oraz wilgoć, na które są narażone każdego dnia. Często pomijamy je podczas rutynowych porządków, co jest błędem, bo im dłużej zwlekamy z ich czyszczeniem, tym bardziej one czernieją. Czym wyczyścić fugi, by wyglądały jak nowe? Przedstawiamy przepis na domowy środek, który działa lepiej niż chemia ze sklepu.
Czytaj artykułSkrzydłokwiat, któremu niczego nie brakuje, bujnie rośnie i przyciąga wzrok kwiatami. Wszystko się jednak zmienia, gdy jego potrzeby nie są zaspokojone. Żółknące liście i brak nowych kwiatów to wyraźne sygnały, że roślina wymaga zmian w pielęgnacji. Dlaczego skrzydłokwiat ma żółte liście i nie kwitnie? Poznaj przyczyny i sprawdź, jaka odżywka szybko przywróci mu zdrowie.
Czytaj artykułGrusze potrzebują systematycznego przycinania, aby były w doskonałej kondycji i obficie owocowały. Zabieg ten w dużym stopniu wpływa także na jakość otrzymywanych plonów. Jeśli chcemy, aby owoce były duże, soczyste i rumiane, musimy wiedzieć, jak prawidłowo przycinać grusze. Kiedy należy to robić? Czy warto skracać ich gałęzie zimą? Oto praktyczny poradnik na temat cięcia gruszy o tej porze roku.
Czytaj artykułHibiskus ogrodowy, jak popularnie nazywamy ketmię syryjską, jest niezwykle urokliwym krzewem, który kwitnie latem. Zjawiskowych kwiatów z roku na rok pojawia się coraz więcej, jeśli pamiętamy o ważnym zabiegu pielęgnacyjnym. Mowa o cięciu hibiskusa ogrodowego, które możemy zrealizować już zimą. Jak je przeprowadzić? Na co uważać, przycinając ketmię syryjską o tej porze roku? Podpowiadamy.
Czytaj artykułByliny wystarczy posadzić w ogrodzie raz, by co roku się odradzały i zdobiły rabaty. Wiele z nich po kilku latach traci jednak efektowny pokrój i z sezonu na sezon słabiej kwitnie. Na szczęście możemy łatwo odmłodzić byliny, przywracając im doskonałą kondycję. Co to za zabieg i jak często go wykonywać? Jakie byliny potrzebują odmładzania? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułChoć przydomowa oczyszczalnia ścieków może wydawać się ekstrawagancją, w rzeczywistości stanowi praktyczne i ekologiczne rozwiązanie dla wielu gospodarstw domowych. Oznacza niezależność od sieci kanalizacyjnej i pozwala na efektywne zarządzanie ściekami, a także przekłada się na długoterminowe oszczędności. Innymi słowy, pozostaje niezwykle użytecznym i ekonomicznym rozwiązaniem.
Czytaj artykułChcesz mieć własną winnicę w ogrodzie? To marzenie naprawdę może się spełnić. Wystarczy odrobina wiedzy i chęci, ponieważ – wbrew pozorom – proces rozmnażania winorośli ze sztobrów nie jest trudny, potrafi natomiast przynieść zdumiewające efekty. Unoszący się wokół zapach dojrzewających winogron i widok soczystych kiści gotowych do zebrania to coś, co jest w zasięgu nawet początkujących ogrodników.
Czytaj artykułŚcięcie drzewa w ogrodzie bywa koniecznością. Bardziej skomplikowane niż sama wycinka jest pozbycie się pozostającego po niej pnia, który wygląda nieatrakcyjnie i zajmuje cenne miejsce. Wykopywanie go ręcznie wymaga ogromnej tężyzny fizycznej, a ciężkim sprzętem – sporych pieniędzy. Na szczęście są również inne możliwości. Sprawdź, jak usunąć pień po ściętym drzewie tanio i bez wysiłku.
Czytaj artykułWiele osób kupuje storczyki z nadzieją, że w domu będą wyglądały równie pięknie co w kwiaciarni. Nie każdy jednak wie, jakie warunki im zapewnić, aby rosły zdrowo, a ich kwitnienie trwało długo i było obfite. Jeśli popełnimy błąd, orchidee nie wytworzą nowych pąków i przestaną być ozdobą parapetu. Czego nie lubią storczyki? Jak je pielęgnować, by zachwycały kwiatami? Oto garść najważniejszych wskazówek.
Czytaj artykułMiłek wiosenny doskonale przystosował się do naszego klimatu. W Polsce rośnie dziko, więc możemy podziwiać go w naturze, a także sadzić w przydomowym ogrodzie. Bardzo wcześnie rozwija kwiaty w jaskrawożółtym, kanarkowym kolorze i liście, które do złudzenia przypominają młody koperek. Jak uprawiać miłka wiosennego? Poznaj wszystkie zasady pielęgnacji tej fascynującej byliny.
Czytaj artykułFiołki afrykańskie to wdzięczne rośliny doniczkowe, które bardzo długo kwitną. Nie tylko ich uprawa, ale również rozmnażanie jest niezwykle proste. Jeśli chcemy mieć więcej kwiatów na parapecie, wystarczy nam kilka liści tej rośliny i odpowiednie podłoże. Chcesz zrobić własne sadzonki? Sprawdź, jak rozmnażać fiołki afrykańskie z liści.
Czytaj artykułCzosnki bylinowe są idealne dla każdego, kto szuka obficie kwitnących i praktycznie bezobsługowych roślin na słoneczne rabaty w ogrodzie. Należą do roślin wieloletnich, więc ich urodą możemy się cieszyć z sezonu na sezon. Jak uprawiać czosnki bylinowe? Podpowiadamy, które odmiany tych pięknych kwiatów warto posadzić u siebie.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 76
- Następna