Pranie ręczników wydaje się dość proste. Wystarczy wrzucić je do pralki, dodać detergenty i gotowe, prawda? Okazuje się jednak, że nie powinno się traktować ich tak samo jak większości tkanin, jeśli chcemy, by pozostały puszyste i chłonne przez wiele lat. Zastanawiasz się, jak prać ręczniki? Chcesz sprawić, by szorstkie ręczniki znów stały się miękkie? Wyjaśniamy, jak to zrobić domowym sposobem.
Czytaj artykułJesień to czas, gdy krzewy owocowe przygotowują się do zimowego spoczynku. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio zadbać o nie w tym okresie, dzięki czemu w doskonałej kondycji przetrwają trudne miesiące i wiosną rozpoczną zdrowy wzrost. Warto wykonać teraz kilka prostych prac, które zagwarantują lepsze plony w przyszłym roku. Sprawdź, jak pielęgnować krzewy owocowe jesienią.
Czytaj artykułSeler korzeniowy można przechowywać nawet ponad pół roku, o ile uda nam się stworzyć sprzyjające temu warunki. Jeśli chcemy, aby bulwy długo się nie psuły, były twarde i zachowały smak, zwróćmy uwagę także na moment ich zbioru. Co jeszcze decyduje o trwałości selera korzeniowego? Jak najlepiej go przechowywać? Zachęcamy do lektury.
Czytaj artykułKamień i żółte zacieki w toalecie są zabrudzeniami, których niezwykle trudno się pozbyć. Niezależnie jak długo szorujemy, uporczywe osady nie znikają. Zanim wybierzemy się do sklepu i kupimy drogi preparat chemiczny, wypróbujmy całkowicie naturalne, domowe sposoby na wyczyszczenie muszli klozetowej. Sprawią, że pozbędziemy się brzydkich zacieków w mgnieniu oka.
Czytaj artykułSoleirolia rozesłana jest niezwykle urokliwą rośliną doniczkową. Dzięki gęsto rosnącym, delikatnym listkom przypomina zieloną poduszkę, a jej nitkowate pędy mogą malowniczo przewieszać się z pojemnika, co tworzy niespotykany efekt. Choć jest niepozorna, przykuwa uwagę z daleka, dlatego warto poznać tajniki jej pielęgnacji. Sprawdź, jak uprawiać soleirolię rozesłaną.
Czytaj artykułSeler korzeniowy jest warzywem, które możemy zbierać przez długi czas – od pierwszych dni jesieni aż do nastania silnych mrozów. Musimy jednak uważać, bo zarówno za wcześnie, jak i zbyt późno wykopane bulwy źle się przechowują. Zastanawiasz się, kiedy zbierać seler korzeniowy, aby miał doskonałe walory smakowe i nie psuł się nawet przez kilka miesięcy? Podpowiadamy.
Czytaj artykułKoper ogrodowy wysiany przed zimą jest gotowy do zbioru nawet kilka tygodni wcześniej niż ten, który znalazł się na grządkach dopiero wiosną. To największy, choć niejedyny atut ozimej uprawy tego aromatycznego ziela. Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Jak w listopadzie siać koper ogrodowy na wczesny zbiór i jakie odmiany się do tego nadają? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułUtrzymanie kuchenki gazowej w nienagannym stanie nie jest proste. Pryskający tłuszcz i resztki potraw dostające się na rozgrzaną powierzchnię zmieniają się w przypalony osad, który jest niezwykle trudny w usunięciu. Jest to jednak możliwe – i to bez użycia chemii. Zastanawiasz się, jak wyczyścić palniki i ruszt kuchenki gazowej domowymi sposobami? Przedstawiamy najlepsze z nich.
Czytaj artykułBudzą odrazę, niszczą żywność i roznoszą poważne choroby. Szczury nie są mile widzianymi gośćmi ani w naszych domach, ani w ogrodach. Te inteligentne stworzenia nie dają się łatwo przechytrzyć, więc pozbycie się ich nie zawsze okazuje się proste. Istnieją jednak sprytne sposoby, które skutecznie zniechęcają szkodniki do przebywania na naszym terenie. Podpowiadamy, jak wygonić szczury z ogrodu.
Czytaj artykułDywan sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru i staje się przytulne. Jeśli chcemy, by jak najdłużej wyglądał nienagannie, musimy go regularnie i dokładnie czyścić. Jest to niezbędne również z tego względu, że wykładzina szybko staje się siedliskiem kurzu, brudu oraz bakterii. Zastanawiasz się, jak samodzielnie wyprać dywan? Poznaj najłatwiejszy domowy sposób na jego odświeżenie.
Czytaj artykułHibiskus bagienny, nazywany również bylinowym, jest rośliną o niezwykle okazałych, egzotycznej urody kwiatach. Można uprawiać go w gruncie, choć trzeba pamiętać, że nie jest całkowicie odporny na mróz. Jeśli ma przetrwać niską temperaturę, jesienią powinno się go odpowiednio zabezpieczyć. Wyjaśniamy, jak przygotować hibiskusa bagiennego do zimy.
Czytaj artykułPompa ciepła to dziś najatrakcyjniejsza alternatywa dla kotłów węglowych i pieców gazowych – ekologiczna, ekonomiczna i niezawodna. Poziom satysfakcji z inwestycji zależy jednak od doboru odpowiedniej mocy pompy ciepła. Korzyści muszą przewyższać koszty zakupu drogiego urządzenia.
Czytaj artykułMogłoby się zdawać, że tabletek do zmywarki powinno się używać tylko w jeden sposób. Okazuje się jednak, że mają one wiele zaskakujących zastosowań. Wyczyszczą nie tylko zabrudzone naczynia, ale też piekarnik, toaletę i kabinę prysznicową. Do czego jeszcze można wykorzystać tabletki do zmywarki? Podpowiadamy.
Czytaj artykułJesienne prace porządkowe mają na celu zabezpieczenie roślin przed nadchodzącymi zmianami w pogodzie. Mróz i śnieg mogą uszkadzać m.in. wrażliwe korzenie oraz znacznie osłabiać późniejszy rozwój roślin. Jak temu zapobiec? Odpowiedzią jest kopczykowanie. Sprawdź, co to za metoda i dowiedz się, które rośliny wymagają takiej ochrony.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna