Wczesnym latem z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory ogórków. Często jednak spotyka nas gorzkie rozczarowanie, gdy widzimy, że zawiązki owoców gniją na krzakach, zanim dojrzeją. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, aby zapobiec gniciu ogórków i cieszyć się zdrowymi plonami? Oto garść praktycznych podpowiedzi.
Czytaj artykułW lipcu pomidory w naszych ogrodach rosną, wytwarzają kwiaty i owocują. Ze względu na panujące warunki są w tym czasie szczególnie narażone na ataki groźnych chorób, dlatego bardzo ważne jest, aby chronić je przed nimi. Czym pryskać pomidory latem? Przedstawiamy 3 lipcowe opryski, które zapewnią nam duże i zdrowe plony.
Czytaj artykułMszyce, choć małe i niepozorne, wyrządzają ogromne szkody w naszych ogrodach. Można się ich pozbyć chemicznymi środkami owadobójczymi, zanim jednak po nie sięgniemy, wypróbujmy naturalną mieszankę, którą bardzo łatwo przygotujemy w domu. Oto przepis na najlepszą miksturę na mszyce.
Czytaj artykułFusy z kawy często wykorzystuje się jako naturalny nawóz. Nie są jednak uniwersalną odżywką, którą możemy stosować bez żadnych ograniczeń do wszystkich roślin w ogrodzie. Jakie gatunki uwielbiają fusy z kawy? Którym roślinom przyniosą więcej szkody niż pożytku? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułPomidory rosną bardzo szybko, gdy mają ku temu sprzyjające warunki. Nie możemy jednak pozwolić, by krzaczki nadmiernie się zagęściły, bo zbierzemy z nich mało owoców i to słabej jakości. Jeśli liczymy na duże, aromatyczne i pyszne pomidory, pamiętajmy o przerzedzaniu tych roślin. Które pędy warto usunąć? Na co uważać? Wyjaśniamy, jak przerzedzać pomidory.
Czytaj artykułOgórki potrzebują ciepłej i równocześnie stale lekko wilgotnej gleby, aby wydawały obfite plony. Jak zapewnić im takie warunki, gdy pogoda nie sprzyja? Zadanie to ułatwia bardzo prosty zabieg pielęgnacyjny, jakim jest ściółkowanie. Na czym ono polega i dlaczego warto o nim pamiętać? Przedstawiamy najlepsze ściółki do ogórków.
Czytaj artykułMarzysz o przytulnym ogniu w domu, ale nie chcesz mieć kłopotów związanych z drewnem, dymem i czyszczeniem? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Poznaj zalety i wady biokominka oraz oceń, czy sprawdzi się w twoim wnętrzu.
Czytaj artykułW ogrodzie możemy uprawiać wiele obficie kwitnących roślin okrywowych. Mało która jednak wygląda równie spektakularnie co porcelanka Menziesa. Tworzy gęste, błękitne kobierce przyciągające zarówno wzrok, jak i pożyteczne zapylacze. Co warto o niej wiedzieć? Jak uprawiać porcelankę Menziesa? Podpowiadamy.
Czytaj artykułKażdy, kto chce zbierać pełne kosze owoców we własnym ogrodzie, musi wiedzieć, jak dbać o winorośl. Prawidłowa pielęgnacja tych roślin ma duże znaczenie szczególnie wczesnym latem, gdy plony rosną, zaczynają gromadzić cukry i powoli dojrzewać. Jakie zabiegi warto wykonać w lipcu? W artykule wyjaśniamy, co zrobić, aby mieć dużo zdrowych i słodkich winogron.
Czytaj artykułW uprawie pomidorów duże znaczenie mają zabiegi profilaktyczne, które chronią przed najgroźniejszą chorobą grzybową atakującą te rośliny – zarazą ziemniaczaną. Nie czekajmy, aż pojawią się pierwsze objawy infekcji i zniszczą cenne plony. Jak możemy zabezpieczyć pomidory przed zarazą ziemniaczaną? Oto przepis na tani i skuteczny oprysk.
Czytaj artykułCzarna plamistość jest tym, czego najbardziej obawiają się wszyscy wielbiciele róż. To bardzo niebezpieczna, trudna do zwalczenia choroba grzybowa, która w mgnieniu oka odbiera krzewom cały urok. Na szczęście możemy jej zapobiec i to bez stosowania jakiejkolwiek chemii. Podpowiadamy, jak zrobić naturalny oprysk przeciwko czarnej plamistości róż.
Czytaj artykułJak chronić ogórki, pomidory i inne warzywa przed chorobami, nie stosując w tym celu środków chemicznych? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stawiają na naturalne rozwiązania w ogrodzie. Okazuje się, że najlepszy sposób na zabezpieczenie roślin każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa herbatka tymiankowa.
Czytaj artykułOgórki w czasie owocowania często są atakowane przez zarazę. Jeśli nie chcemy stracić plonów z jej powodu, musimy wiedzieć się, jak zabezpieczyć przed nią swoje rośliny. Jednym z najlepszych na to sposobów jest naturalny oprysk z prostych składników, które każdy ma w domu. Jak go zrobić i stosować, by chronić ogórki przed zarazą? Podpowiadamy.
Czytaj artykułLatem twoje rośliny doniczkowe mogą stać się celem różnych szkodników, które rozmnażają się szybciej w ciepłych miesiącach. Mszyce, wciornastki, miseczniki czy wełnowce atakują nawet zdrowe okazy. Sprawdź, jak skutecznie i naturalnie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 104
- Następna