W uprawie ogórków ważne jest nie tylko dobre przygotowanie stanowiska i staranna pielęgnacja. Duże znaczenie ma też dobór roślin towarzyszących, które skłaniają do obfitego owocowania i działają niczym ochronny parasol, zapobiegając chorobom czy atakom szkodników. Co sadzić obok ogórków, a czego lepiej nie? Przedstawiamy największe korzyści wynikające z uprawy współrzędnej tych warzyw.
Czytaj artykułLatem populacja szczurów jest największa. Gdy jest ciepło i mają pod dostatkiem pożywienia, rozmnażają się w iście zastraszającym tempie. Właśnie wtedy często spotykamy je na swoich działkach, co budzi w nas strach i obrzydzenie. Co je przyciąga? Jak pozbyć się szczurów z ogrodu domowym sposobem? Podpowiadamy.
Czytaj artykułW czerwcu warto znaleźć czas dla rododendronów rosnących w naszych ogrodach. Wyczerpane po niezwykle pięknym i obfitym kwitnieniu potrzebują wzmocnienia w postaci zastrzyku składników odżywczych. Nawożenie rododendronów po kwitnieniu to jednak nie wszystko. Jak o nie zadbać, by za rok miały jeszcze więcej kwiatów? Oto garść praktycznych wskazówek.
Czytaj artykułRóże to królowe letnich ogrodów, które robią jeszcze większe wrażenie, gdy są posadzone w towarzystwie odpowiednich roślin. Wiele gatunków podkreśla piękno tych krzewów, nie konkurując z nimi o wodę czy składniki odżywcze. O jakich gatunkach mowa? Przedstawiamy byliny, które najlepiej komponują się z różami.
Czytaj artykułCzęsto zdarza się, że ogórki porażane są przez choroby grzybowe, które powodują duże straty w plonach. Na szczęście infekcjom tym możemy zapobiegać, stosując ekologiczne opryski. Przepis na jeden z najbardziej skutecznych przedstawiamy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, czym pryskać ogórki przeciwko chorobom.
Czytaj artykułZdarza się, że kwiaty pomidorów usychają i opadają z roślin, zanim zdążą zawiązać owoce. Często dzieje się tak nawet wtedy, gdy poświęcamy dużo czasu na ich staranną pielęgnację. Jakie są tego przyczyny? Wyjaśniamy, jak zapobiegać opadaniu kwiatów pomidorów w naturalny sposób.
Czytaj artykułOlejek neem jest dobrą alternatywą dla chemicznych środków ochrony roślin. Właściwe stosowanie tego preparatu pozwala uzyskać znakomite efekty bez szkody dla środowiska, w tym pożytecznych owadów. Poznaj konkretne proporcje, metody aplikacji i najlepsze zastosowania olejku neem w ogrodzie.
Czytaj artykułSzukasz rośliny, która będzie nie tylko ozdobą ogrodu, ale również cennym wsparciem dla innych upraw? Żywokost to doskonały wybór. Ta odporna bylina występuje w kilku gatunkach, spośród których najpopularniejszy jest żywokost lekarski i rosyjski. Poznaj ich cechy i dowiedz się, jak wykorzystać je w swoim ogrodzie.
Czytaj artykułSegregacja odpadów jest obowiązkiem każdego Polaka, jednak wielu z nas nie robi tego prawidłowo. Okazuje się, że często popełniamy błąd przy utylizacji opakowań po lekach, a konkretnie pustych blistrów po tabletkach. Do jakiego kosza powinny trafić? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Wyjaśniamy, gdzie wyrzucać blistry po lekach.
Czytaj artykułWiększość z nas bez zastanowienia wyrzuca obierki z ziemniaków do kosza na śmieci. To błąd – te pełne składników odżywczych resztki mogą stać się doskonałym nawozem do roślin. Lubią go zwłaszcza takie popularne krzewy owocowe jak maliny i porzeczki. Jak zrobić nawóz z obierek z ziemniaków? Podpowiadamy.
Czytaj artykułHortensje to jedne z najpiękniejszych roślin ogrodowych, jednak ich uprawa może nastręczać trudności nawet doświadczonym ogrodnikom. Żółknięcie, czerwienienie czy zwijanie się liści to sygnały alarmowe, które wskazują na problemy z rośliną. Poznaj najczęstsze przyczyny tych zjawisk i dowiedz się, jak dbać o hortensje.
Czytaj artykułPieniążek jest rośliną doniczkową, którą wielu z nas ma na okiennym parapecie. Wdzięczny, łatwy w uprawie kwiatek zachwyca ozdobnymi, niemal idealnie okrągłymi liśćmi. Jeśli chcemy, aby pojawiało się ich jak najwięcej, latem poświęćmy mu nieco uwagi. Jak pielęgnować pieniążka o tej porze roku? Czym go zasilać? Oto garść wskazówek.
Czytaj artykułPodczas uprawy pomidorów często możemy zauważyć, że ich liście się zwijają. Czy świadczy to o chorobie i powinno być powodem do niepokoju? Niekoniecznie. Zdarza się, że jest skutkiem błędów w pielęgnacji, które na szczęście można łatwo wyeliminować. Wyjaśniamy, dlaczego liście pomidorów się zwijają i co zrobić w takiej sytuacji.
Czytaj artykułBorówka amerykańska jest rośliną o specyficznych potrzebach. Prawidłowo rośnie i obficie owocuje tylko wtedy, gdy zapewnimy jej odpowiednie podłoże i nawozy. Nie wszystkie domowe odżywki dobrze sprawdzają się w jej uprawie, jednak istnieje taka, którą możemy stosować bez wahania. Podpowiadamy, jaki naturalny nawóz sprawi, że borówka amerykańska ugnie się od owoców.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 101
- Następna