Pomidory nie tolerują zarówno niedoboru, jak i nadmiaru konkretnych składników odżywczych. Wielu ogrodników zastanawia się, czym je zasilać, aby zaspokoić wszystkie ich potrzeby i uzyskać zdrowe, obfite plony. Zdradzamy, jakie naturalne nawozy do pomidorów są sekretem powodzenia w uprawie.
Czytaj artykułSzukasz wytrzymałej byliny, która poradzi sobie zarówno na skalniaku, jak i tradycyjnych rabatach? Skrzydlinka zachwyci cię drobnymi kwiatami w odcieniach różu i bieli oraz eleganckim, zwartym pokrojem. Poznaj gatunki i odmiany skrzydlinki oraz zasady jej uprawy.
Czytaj artykułOgórki to rośliny o ogromnym apetycie, dlatego ważne jest, aby przez cały okres wegetacji dostarczać im składników pokarmowych. Na szczęście drogie nawozy wcale nie są do tego potrzebne. Wystarczy przygotować domową odżywkę z rośliny, którą wszyscy traktują jak zwykły chwast. Podpowiadamy, jak zrobić nawóz do ogórków z podagrycznika.
Czytaj artykułTrudno o bardziej wdzięczne kwiaty niż dzwonki ogrodowe. Urodą śmiało mogą konkurować z uwielbianymi floksami wiechowatymi, hortensją czy piwonią. Choć są dwuletnie, same się rozsiewają, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi co sezon. Uprawa dzwonków ogrodowych jest bardzo prosta, o czym warto się przekonać.
Czytaj artykułPomidory, które po posadzeniu zadomowią się w ogrodzie, zaczynają kwitnąć. Często jednak z niepokojem zauważamy, że nie wszystkie kwiaty wyglądają tak samo. Niektóre z nich – dziwne, wyraźnie większe od pozostałych i pozrastane – to staśmione kwiaty pomidorów. Jak wpływają na owocowanie i czy trzeba je usuwać? W artykule odpowiadamy na te pytania i wyjaśniamy, jak zapylać kwiaty pomidorów.
Czytaj artykułSoczysta zieleń trawnika to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Niestety, z czasem murawa może ulec degradacji – pojawiają się chwasty, mech i przesuszone miejsca. Podpowiadamy, jak prawidłowo usunąć starą darń, przygotować podłoże i założyć nowy trawnik, który będzie cieszył oko przez długie lata.
Czytaj artykułLatem grządki po ozimym czosnku i cebuli pustoszeją. Wolne miejsce warto wykorzystać, wysiewając kolejne warzywa, które w najbliższych tygodniach dadzą nam zdrowe i obfite plony. Jakie sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy, co uprawiać po czosnku i cebuli oraz jak przygotować stanowisko.
Czytaj artykułWłaściwa pielęgnacja pomidorów decyduje o jakości i ilości plonów, a jedną z najważniejszych czynności jest systematyczne usuwanie pędów bocznych. Poznaj zasady prawidłowego wykonywania tego zabiegu oraz jego znaczenie dla powodzenia uprawy pomidorów w twoim ogrodzie.
Czytaj artykułCzerwiec to idealny moment na sadzenie pora z przeznaczeniem na zbiór jesienno-zimowy. Jak prawidłowo przygotować glebę, które odmiany wybierać i jak pielęgnować rośliny po posadzeniu? Najważniejsze wskazówki na temat uprawy pora znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułSzałwia omączona, której nie powinniśmy mylić z szałwią omszoną, zachwyca wyjątkowo długim kwitnieniem. Niebieskofioletowe kłosy o przyjemnym zapachu i efektowne, miękkie liście to jej największe atuty. Jest niewymagającą rośliną, którą można sadzić zamiast lawendy. Jakie są jej najpiękniejsze odmiany? Jak wygląda uprawa szałwii omączonej? Oto najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykułSkrzydłokwiaty bardzo długo cieszą oko wspaniałym kwitnieniem – nawet przez kilka miesięcy, jeśli stworzymy dla nich dobre warunki. Dużą szansę na pojawienie się pąków mamy latem, choć musimy wtedy szczególnie zatroszczyć się o swoje rośliny. Jak dbać o skrzydłokwiaty o tej porze roku? Podpowiadamy, jaką domową odżywką je podlewać, by kwitły jak nigdy dotąd.
Czytaj artykułPiwonie to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych bylin w naszych ogrodach. Co roku z niecierpliwością czekamy na pojawienie się ich wspaniałych kwiatów w maju i czerwcu, niekiedy jednak na próżno. Dlaczego piwonia nie kwitnie? Podpowiadamy, jakie są przyczyny braku kwiatów i co można z tym zrobić.
Czytaj artykułŁubin jest rośliną, której niegdyś nie mogło zabraknąć na rabatach. Na długie lata odszedł w zapomnienie, jednak dziś znów wraca do łask. Dlaczego warto mieć łubin w ogrodzie? Nie tylko ze względu na niesłychanej urody kwiaty. Podpowiadamy, jakie są jego największe zalety.
Czytaj artykułNic nie wygląda na balkonie piękniej niż barwne kaskady kwiatów. Świetnie sprawdzają się petunie zwisające, a jeszcze lepiej – urzekająca bakopa, nazywana również suterą. Jest od nich dużo mniej wymagająca i szalenie długo kwitnie. Jak o nią zadbać? Podpowiadamy, jak uprawiać bakopę, by obsypywała się kwiatami do końca sezonu.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 101
- Następna