Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Latem twoje rośliny doniczkowe mogą stać się celem różnych szkodników, które rozmnażają się szybciej w ciepłych miesiącach. Mszyce, wciornastki, miseczniki czy wełnowce atakują nawet zdrowe okazy. Sprawdź, jak skutecznie i naturalnie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi.

Czytaj artykuł 

Marzysz o soczystych, zdrowych pomidorach prosto z własnego ogródka? Choroby grzybowe mogą pokrzyżować te plany, jeśli nie zareagujesz odpowiednio wcześnie. Poznaj sprawdzone receptury i dokładne instrukcje, jak krok po kroku przygotować i stosować ekologiczne preparaty. Ochronią twoje pomidory przed chorobami grzybowymi na cały sezon.

Czytaj artykuł 

Czosnaczek jest zapomnianą rośliną, którą najczęściej traktuje się jak zwykły chwast. Tymczasem jego pikantne liście są bombą witamin, korzenie smakują jak chrzan, a nasiona można wykorzystywać tak samo jak gorczycę. Warto docenić właściwości czosnaczku i zacząć uprawiać go w ogrodzie. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne.

Czytaj artykuł 

Latem powinniśmy dostarczać kwitnącym hortensjom dodatkowych składników odżywczych. Jak jednak to robić, aby im nie zaszkodzić? Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Oto najważniejsze wskazówki na temat tego, jak i czym nawozić hortensje latem, by rozwijały swe piękne kwiaty do późnej jesieni.

Czytaj artykuł 

Szara pleśń i mączniak rzekomy to choroby grzybowe, przez które możemy stracić wszystkie starannie pielęgnowane ogórki. Jak im przeciwdziałać w naturalny sposób? Co zrobić, aby ocalić przyszłe plony? Okazuje się, że jest na to sposób. Podpowiadamy, jak zrobić domowy oprysk przeciwko najczęstszym chorobom ogórka.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Mało który owad uprzykrza życie ogrodnika tak, jak robi to turkuć podjadek. Jeśli występuje licznie, w mgnieniu oka niszczy całe nasze uprawy, podgryzając korzenie roślin. To niebezpieczny szkodnik, którego trzeba przegonić z ogrodu. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak pozbyć się turkucia podjadka za pomocą naturalnego oprysku.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Jeżówki są mało wymagającymi bylinami, które co sezon zdobią nasze ogrody pięknymi, miododajnymi kwiatami. Choć nie potrzebują wiele, warto poświęcić im nieco uwagi, by przedłużyć ich zjawiskowe kwitnienie do późnej jesieni. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak podlewać i nawozić jeżówki latem.

Czytaj artykuł 

Groszek pachnący malowniczo wspina się po płotach i trejażach, by przez długie tygodnie rozwijać swe piękne kwiaty. Kwitnieniem tej urzekającej rośliny można się cieszyć do późnej jesieni, jeśli latem nie zapomni się o prostym zabiegu. Wyjaśniamy, jak pielęgnować groszek pachnący, by zachwycał nawet do listopada.

Czytaj artykuł 

Każdy, kto chce ograniczyć stosowanie nawozów mineralnych w swoim ogrodzie, powinien rozważyć wysiew seradeli na poplon. Latem, gdy tylko zbierzemy pierwsze warzywa, możemy uprawiać tę wyjątkową roślinę, dzięki której szybko podniesiemy jakość gleby. Jak siać seradelę na poplon? Dlaczego warto to zrobić? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Zamiokulkas nie bez powodu jest nazywany żelazną rośliną. Zniesie nawet długotrwałą suszę i wybaczy zaniedbania. Zwłaszcza latem warto jednak poświęcić mu nieco uwagi, za co odpłaci się mnóstwem nowych pędów i liści. W artykule podpowiadamy, jak go podlewać i czym dokarmiać o tej porze roku. Oto 4 najlepsze domowe nawozy do zamiokulkasa.

Czytaj artykuł 

Gipsówki są roślinami ozdobnymi, które dobrze znamy z bukietów i innych kompozycji florystycznych. Kwiaty te, choć wyglądają delikatnie, są bardzo wytrzymałe. Z powodzeniem możemy uprawiać je zarówno na balkonie czy tarasie, jak i rabatach w ogrodzie. Podpowiadamy, jakie wymagania mają gipsówki i na które odmiany tych roślin warto się zdecydować.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W lipcu kwitną uwielbiane przez ogrodników hortensje. To czas, gdy potrzeby tych zjawiskowych krzewów rosną, dlatego powinniśmy wiedzieć, jak się o nie zatroszczyć. Tym, o czym koniecznie musimy pamiętać, jest dostarczenie roślinom składników odżywczych, dzięki którym będą uginać się od dużych, barwnych kwiatów. Podpowiadamy, czym nawozić hortensje w lipcu.

Czytaj artykuł 

Nie ma nic prostszego niż uprawa rzodkiewek w ogrodzie. Mimo to zdarza się, że warzywa te pękają, przez co nie tylko wyglądają mało apetycznie, ale też tracą chrupkość i stają się podatne na gnicie. W artykule wyjaśniamy, jakie są najczęstsze przyczyny tego niepożądanego zjawiska. Tłumaczymy również, co zrobić, żeby rzodkiewki nie pękały.

Czytaj artykuł 

Marchew jest jednym z najchętniej uprawianych warzyw korzeniowych, ale nie w każdym ogrodzie dobrze rośnie. Zdarza się, że jej korzenie pękają, a my szukamy przyczyny tego problemu. Dlaczego tak się dzieje? Jak zapobiegać pękaniu marchwi i jednocześnie poprawić jej walory smakowe? Oto przepis na domową odżywkę.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.