Zimowa aura nie jest łaskawa dla roślin w naszych ogrodach. Również dla tui, które w czasie mrozów brązowieją i się przerzedzają. Jeśli chcemy uchronić rośliny przed uszkodzeniami, późną jesienią musimy otoczyć je szczególną opieką. Jak pielęgnować tuje w listopadzie? O czym pamiętać, aby odpowiednio przygotować je do zimy? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułAnginkę, jak potocznie nazywamy pelargonię pachnącą lub geranium, od lat chętnie uprawiamy w domach. Choć jest gęsta i zielona, to nie walory ozdobne zadecydowały o jej popularności. Ta roślina o orzeźwiającym i wyrazistym aromacie słynie z właściwości leczniczych. Jak ją uprawiać i wykorzystywać? W jaki sposób rozmnażać anginkę krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułCzyszczenie piekarnika jest jednym z najbardziej nielubianych obowiązków domowych, nie dziwi więc, że często odkładamy je na później. Im dłużej jednak będziemy zwlekać, tym trudniejsze okaże się usunięcie starego tłuszczu i spalenizny. Na szczęście istnieje domowy sposób na wyczyszczenie piekarnika, który działa nawet na najgorszy brud. Sprawdź, jak szybko przywrócić urządzeniu dawny blask dzięki prostej paście.
Czytaj artykułCzosnek sadzony jesienią rośnie dużo lepiej niż ten, który znalazł się w ziemi dopiero wiosną. Właściwy termin to jednak tylko połowa sukcesu. O powodzeniu uprawy decyduje także przygotowanie stanowisko oraz sposób, w jaki posadzimy ząbki. W trakcie pracy łatwo o pomyłkę, przez którą można zapomnieć o udanych plonach. Jakie są błędy podczas sadzenia czosnku? Wyjaśniamy, czego lepiej unikać.
Czytaj artykułJesień w ogrodzie to czas wielkich przygotowań na nadejście chłodów. Okrywanie roślin na zimę jest jednym z zadań, które decyduje o urodzie zagonów w kolejnym sezonie, a także przyszłych plonach. Sprawdź, które gatunki potrzebują ochrony oraz czym okrywać drzewa i krzewy przed nastaniem mrozów.
Czytaj artykułZastanawiasz się, jak oszczędzać wodę w domu i obniżyć swoje rachunki? A może chcesz ograniczyć jej zużycie w ogrodzie? Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tych celów. Sprawdź, jak dzięki zmianie codziennych nawyków można zaoszczędzić wodę, a wraz z nią – całkiem sporo pieniędzy.
Czytaj artykułJesień to czas, na który przez cały rok czekali wszyscy grzybiarze. Właśnie teraz mogą wypełniać koszyki po brzegi pachnącymi prawdziwkami, maślakami i koźlarzami. Zanim jednak wybierzesz się na spacer na poszukiwanie darów lasu, sprawdź, czy uda ci się rozwiązać dzisiejszą zagadkę optyczną. Zadanie jest proste – trzeba znaleźć 3 grzyby, które różnią się od pozostałych.
Czytaj artykułMyślisz, że dobrze znasz się na ptakach? Dzisiejszy QUIZ szybko to zweryfikuje! Przed tobą 15 szybkich pytań o ptaki, które często pojawiają się w naszych ogrodach. Niektóre pytania mogą być podchwytliwe, więc dobrze się zastanów, zanim wskażesz odpowiedź. Sprawdź, ile punktów uda ci się zdobyć.
Czytaj artykułZima jest trudnym czasem dla róż. Ujemne temperatury, wysuszające wiatry i zmarznięta gleba to warunki dalekie od idealnych w uprawie tych pięknych krzewów. Z tego względu muszą być odpowiednio przygotowane, aby przetrwały do wiosny, a następnie bujnie kwitły. Co trzeba zrobić z różami przed zimą? Jak postępować z długimi pędami róż jesienią? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułFikus benjamina jest jedną z najczęściej wybieranych roślin doniczkowych, mimo że bywa kapryśny i dość często sprawia kłopoty w uprawie. Zdarza się, że roślina nagle traci część lub nawet wszystkie liście, zupełnie się ogołacając. Jakie są tego przyczyny? W jaki sposób zatrzymać ten proces? Wyjaśniamy, co zrobić, gdy fikus benjamina gubi liście.
Czytaj artykułWilczomlecz mleczny Cristata jest jednym z najciekawszych sukulentów do uprawy domowej. Wyróżnia się nietypowym wyglądem – zdobi go charakterystyczny grzebień, który przypomina rozłożony wachlarz. Ta oryginalna i bajecznie łatwa w pielęgnacji roślina powinna dołączyć do kolekcji każdego miłośnika kaktusów. Podpowiadamy, jak uprawiać wilczomlecza mlecznego Cristata.
Czytaj artykułKetmia syryjska, nazywana również hibiskusem ogrodowym, od lata aż do jesieni intensywnie kwitnie. W tym czasie krzew jest z góry na dół obsypany barwnymi kwiatami przypominającymi malwy. Jeśli chcemy, aby z roku na rok pojawiało się ich coraz więcej, powinniśmy wiedzieć, jak przygotować ketmię syryjską do zimy. Oto najważniejsze wskazówki na temat zimowania hibiskusa ogrodowego.
Czytaj artykułCiemierniki są łatwymi w uprawie i wytrzymałymi roślinami, które kwitną o nietypowej porze – w samym środku zimy. Niestraszny im mróz i śnieg, dodają więc uroku rabatom, gdy inne rośliny w uśpieniu wyczekują wiosny. Jak pielęgnować ciemierniki, aby długo kwitły? Jakie ich gatunki warto posadzić w ogrodzie? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułKwiaty, które kwitną bardzo wcześnie, są długo wyczekiwanymi zwiastunami wiosny. Jeśli chcemy cieszyć się ich widokiem już od lutego lub marca, musimy dobrze zaplanować, kiedy posadzić je na działce. O wiosenny ogród powinniśmy zadbać już jesienią, znajdując w nim miejsce dla kwitnących roślin. Jakie kwiaty kwitną najwcześniej? Jak przygotować glebę przed ich posadzeniem? Podpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna