Gotowe żywopłoty modułowe to hit ostatnich sezonów. Nic dziwnego – to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu w kilka godzin będziesz mieć żywopłot z wybranych gatunków roślin. Sprawdź, jaki żywopłot modułowy wybrać i jak go posadzić.
Czytaj artykułWielkanoc to nie tylko kolorowe pisanki i świąteczne potrawy, ale również rośliny, które od wieków towarzyszą temu wyjątkowemu okresowi. Kryją w sobie bogatą symbolikę i znaczenie, nawiązujące do motywów odrodzenia, nowego życia i wiosennego przebudzenia. Poznaj najważniejsze z nich i dowiedz się, jak je pielęgnować, by cieszyły oko podczas świąt.
Czytaj artykułWielkanoc to czas radości i nadziei, z którym wiąże się wiele symboli. Jednym z najważniejszych bez wątpienia są kolorowe pisanki wkładane do świątecznego koszyka. To właśnie one są bohaterkami dzisiejszej zagadki optycznej. Czy uda ci się znaleźć dwie pisanki, które wyglądają inaczej?
Czytaj artykułKompostowanie pozwala nam przekształcić resztki organiczne w wartościową próchnicę i składniki odżywcze, którymi możemy zasilać rośliny. Czy do uzyskania naturalnego nawozu niezbędny jest kompostownik i duży nakład pracy? Niekoniecznie. Sprawdź, czym jest popularne w Ameryce leniwe kompostowanie.
Czytaj artykułPrzygotowanie rozsady na parapecie pozwala nam na uprawę takich ciepłolubnych warzyw jak pomidory, ogórki i papryka. Otrzymane sadzonki powinny być zdrowe i silne, aby latem dały nam mnóstwo smakowitych plonów. Nic nie wzmocni ich lepiej niż tanie, babcine odżywki z naturalnych składników. Sprawdź, jak je zrobić w kilku prostych krokach.
Czytaj artykułFloksy szydlaste, popularnie nazywane płomykami, w kwietniu i maju tworzą w ogrodzie kwietne poduchy. Są niewymagające i nie oczekują troskliwej opieki, ale kilka prostych zabiegów przedłuża ich kwitnienie i sprawia, że jest ono jeszcze bardziej obfite. Czego potrzebują te piękne rośliny? Podpowiadamy, jak dbać o floksy szydlaste wiosną.
Czytaj artykułPiwonia drzewiasta jest mniej popularna niż piwonia chińska, choć z pewnością dorównuje jej urodą. Ma ogromne kwiaty w przeróżnych kształtach i kolorach oraz ozdobne liście, a także efektowny, rozłożysty pokrój. Roślina ta może osiągnąć nawet 150 cm wysokości, a jej pędy nie zanikają na zimę. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Wyjaśniamy, jak uprawiać piwonię drzewiastą.
Czytaj artykułOgórki gruntowe możemy siać nie tylko od razu na grządki, ale też na rozsadę, co przyspiesza zbiory nawet o kilka tygodni. Wcześniej jednak powinniśmy wykonać test nasion, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że wszystkie wykiełkują. Jak go zrealizować? Na co jeszcze zwrócić uwagę, siejąc ogórki na rozsadę? Podpowiadamy.
Czytaj artykułOleander to śródziemnomorski krzew, który latem możemy uprawiać w donicach na słonecznych balkonach i tarasach. Jeśli chcemy, aby kwitł długo i obficie, nie zapominajmy o jego właściwej pielęgnacji. Podstawą jest nawożenie od marca aż do września. Jakich odżywek używać? Przedstawiamy najlepsze gotowe i domowe nawozy do oleandra.
Czytaj artykułChcesz mieć w ogrodzie więcej krzewów porzeczki? Nie musisz kupować sadzonek w centrum ogrodniczym. Rośliny te można bardzo łatwo samodzielnie rozmnożyć, nie wydając ani grosza. Jest na to kilka sposobów, a najszybszy z nich przedstawiamy w dzisiejszym artykule. Wyjaśniamy, jak błyskawicznie ukorzenić i rozmnożyć porzeczkę.
Czytaj artykułCzym zasilić sadzonki pomidorów, aby miały grube łodygi i mocne korzenie? Na tak wczesnym etapie rozwoju sięganie po nawozy mineralne jest ryzykowne. Dużo lepiej sprawdzają się delikatne, naturalne odżywki, które nie uszkodzą młodych roślin. Jaki domowy nawóz zastosować? Podpowiadamy, co wzmocni sadzonki pomidorów i pobudzi je do zdrowego wzrostu.
Czytaj artykułNie trzeba mieć dużego ogrodu, aby uprawiać pomidory i cieszyć się smakiem pysznych, dojrzałych plonów. Rośliny te doskonale nadają się do sadzenia w pojemnikach, które wystarczy wystawić na słoneczny balkon lub taras. Istnieje wiele odmian pomidorów do uprawy w doniczkach. Na które z nich warto się zdecydować? Przedstawiamy najlepsze propozycje.
Czytaj artykułPalniki brudzą się równie szybko co ruszt i pozostałe elementy kuchenki gazowej. Ich regularne czyszczenie jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na nasze bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie usuwanie uporczywego brudu? Sprawdź, jak w sprytny sposób wyczyścić palniki kuchenki gazowej.
Czytaj artykułKażdy, kto chce cieszyć się obfitym owocowaniem ogórków, musi zagwarantować im dobry start. Podstawą jest nie tylko systematyczne podlewanie, ale też rozsądne nawożenie. Zastanawiasz się, jakie naturalne odżywki do ogórków zastosować? W artykule przedstawiamy 4 najlepsze propozycje.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 92
- Następna