Regularne przycinanie agrestu jest warunkiem jego obfitego owocowania. Zabieg ten wpływa też na kondycję krzewów i jakość plonów, które dzięki niemu są większe, słodsze i bardziej soczyste. Jak przycinać agrest na przedwiośniu, aby tegoroczne zbiory były wyjątkowo satysfakcjonujące? Oto garść najważniejszych wskazówek.
Czytaj artykułNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów drewna do kominka. Poszczególne z nich przedstawiane są przez sprzedawców jako doskonały opał, co niestety często mija się prawdą. Jednym z wychwalanych gatunków jest topola – czy to dobre drewno do kominka? Jakie są jej zalety, a jakie wady? Sprawdź, czy warto ogrzewać dom drewnem osiki.
Czytaj artykułAloes jest łatwą w uprawie i efektowną rośliną, którą ze względu na właściwości lecznicze warto mieć zawsze pod ręką. Wielu z nas ma go na parapecie, ale nie każdy wie, że w warunkach domowych może on rozwinąć oszałamiającej urody kwiaty. Co zrobić, żeby aloes zakwitł? Sprawdź, jak go do tego nakłonić pod koniec zimy.
Czytaj artykułWapnowanie ma ogromne znaczenie dla zdrowia trawnika. Bez niego trawa nie jest w stanie skorzystać ze składników odżywczych w podłożu, również tych, które dostarczamy jej w postaci nawozów. Zabieg ten powinniśmy zrealizować, gdy gleba w ogrodzie jest zakwaszona. Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Jak to zrobić krok po kroku? Podpowiadamy, dlaczego warto stosować wapno na trawniku.
Czytaj artykułW domu panuje zaduch, utrzymuje się zapach po smażeniu kotletów lub jeden z domowników choruje? Przydałoby się wywietrzyć, ale na zewnątrz jest tak zimno! Wietrzenie domu zimą budzi obawy – utrata ciepła, gdy rachunki za ogrzewanie i tak już są wysokie, nie jest nam na rękę. Na szczęście są sposoby na to, by poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach przy jednoczesnym zachowaniu ciepła. Jak wietrzyć dom zimą?
Czytaj artykułStorczyk ma specyficzne wymagania, zwłaszcza co do nawożenia. Zasilając tę roślinę, łatwo popełnić błąd, przez który odmawia ona kwitnienia. Czego należy unikać? Czym podlewać storczyka, aby pobudzić go do wytwarzania pąków? Podpowiadamy, jaka domowa odżywka sprawi, że będzie kwitł długo i obficie.
Czytaj artykułPorzeczki czarne są mało wymagające, więc z ich uprawą radzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. Choć krzewy te nie potrzebują troskliwej pielęgnacji, nie można zapominać o jednym – systematycznym cięciu. To bardzo ważny zabieg, który jest niezbędny dla ich zdrowego wzrostu i obfitego owocowania. Kiedy go wykonać? Jak przycinać porzeczkę czarną, aby lepiej plonowała? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułCyklantera jest znana i ceniona w Ameryce Południowej, ale u nas mało kto o niej słyszał. A szkoda, ponieważ jej przypominające ogórki owoce dobroczynnie działają na organizm człowieka. Jakie właściwości ma cyklantera? Jak ją uprawiać w ogrodzie? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułHosty, nazywane również funkiami, ozdobnymi liśćmi upiększają cieniste zakątki naszych ogrodów. Po kilku latach uprawy w jednym miejscu tworzą bardzo duże, bujne kępy, które możemy z łatwością podzielić na mniejsze, aby mieć więcej tych wspaniałych bylin. Kiedy warto to zrobić? Jak podzielić hosty krok po kroku? W artykule wyjaśniamy, jak rozmnożyć funkie, żeby na pewno się przyjęły.
Czytaj artykułRododendrony, które są odpowiednio pielęgnowane zimą i na przedwiośniu, kwitną wyjątkowo obficie. Warto wiedzieć, jak o nie zadbać i właściwie przygotować na nadchodzący sezon. W czasie odwilży powinniśmy je podlewać, w lutym możemy zastosować już pierwszy nawóz. Jaki sprawdzi się najlepiej? Wypróbuj domową odżywkę do rododendronów.
Czytaj artykułDobranie roślin do słonecznego ogrodu nie jest łatwe. Nie wszystkie gatunki dobrze w nim rosną i często wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Na szczęście istnieją również takie, które tworzą tam kwietne dywany i są na tyle wytrzymałe, że doskonale znoszą suszę. Co posadzić w słonecznym ogrodzie? Jakie rośliny okrywowe lubią pełne słońce? Podpowiadamy.
Czytaj artykułKarczownik jest jednym z najgroźniejszych szkodników na naszych działkach. Kiedy się u nas zadomowi, niezwykle trudno jest go wypłoszyć, a wyrządzane przez niego szkody są znacznie większe niż te, które powodują krety czy nornice. Jak rozpoznać tego gryzonia? Co zrobić, aby szybko pozbyć się karczownika z ogrodu? Podpowiadamy.
Czytaj artykułBielenie ma chronić drzewa owocowe przed uszkodzeniami powodowanymi przez nagłe zmiany temperatury. Niektórzy ogrodnicy uważają jednak, że zabieg ten jest zupełnie niepotrzebny, a inni – korzystny, ale tylko dla starych drzew. Czy to prawda? Wyjaśniamy, czy trzeba bielić młode drzewka owocowe.
Czytaj artykułWielu z nas ma w swoich sadach stare drzewa owocowe, które rodzą plony o tak wyjątkowym smaku, że chcemy zachować je dla kolejnych pokoleń. Niestety, niepowtarzalnych owoców z roku na rok pojawia się coraz mniej. Zastanawiasz się, jak można to zmienić? Sprawdź, jak odmłodzić drzewka owocowe i kiedy to zrobić, aby wróciły do kondycji sprzed lat.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 81
- Następna