Często mówi się, że niektóre rośliny przynoszą pomyślność, pozytywną energię i dobrobyt. Niezależnie od tego, czy wierzymy w ich ukrytą symbolikę, czy też patrzymy na to z przymrużeniem oka, warto wprowadzić je do swojej przydomowej przestrzeni. Jaki krzew przyciągnie do ogrodu szczęście i obfitość? Możesz go posadzić nawet dziś.
Czytaj artykułLawenda, urzekająca fioletowymi kwiatami i cudownym zapachem, stała się jedną z ulubionych roślin ozdobnych ogrodników. Jeśli chcemy, by kwitła długo i obficie, musimy dostarczać jej składników odżywczych, uważając jednak na przenawożenie. Jak często ją dokarmiać? Jaki domowy nawóz do lawendy sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.
Czytaj artykułLen jest nie tylko cenną rośliną użytkową, ale również ozdobną, dlatego warto mieć go w swoim ogrodzie. Kwitnie długo i niezwykle obficie, a przy tym nie wymaga w zasadzie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak uprawiać len i na jakie jego gatunki możemy się zdecydować? W artykule przedstawiamy najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykułLiriope szafirkowata jest jednym z najciekawszych i najmodniejszych w ostatnich latach zamienników lawendy. Zakwita późnym latem na niebiesko-fioletowo, a gęste kępy jej przewieszających się liści są zimozielone. To wspaniała ozdoba ogrodu, która nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak uprawiać liriope szafirkowatą.
Czytaj artykułPo wysianiu ogórków na grządkę z niecierpliwością czekamy na pojawienie się pierwszych wschodów. Zdarza się jednak, że mimo upływu czasu nasiona nie kiełkują. Zimny maj jest tylko jedną z możliwych przyczyn tego niepowodzenia. Wyjaśniamy, dlaczego ogórki nie wzeszły i podpowiadamy, jak sobie w tej sytuacji poradzić.
Czytaj artykułAngelonia jest rośliną, która powinna znaleźć się w ogrodzie każdego miłośnika kwiatów. Przez całe lato rozwija pąki jeden za drugim, przyciągając na rabaty pszczoły i motyle, a jej liście po roztarciu pachną jak dojrzałe jabłka. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy, jak uprawiać angelonię w ogrodzie.
Czytaj artykułCzego potrzebują pomidory po posadzeniu w ogrodzie? Przede wszystkim azotu, który pozwoli im się rozkrzewić, wytworzyć zdrowe liście i rozbudować system korzeniowy. To podstawa, dzięki której pełne wigoru rośliny latem obficie zaowocują. Podpowiadamy, czym nawozić pomidory w czerwcu, by zagwarantować sobie udane zbiory.
Czytaj artykułNiewiele owadów wzbudza tak wielki strach jak szerszenie. Nie bez powodu – dla osób uczulonych użądlenie tych owadów jest bardzo niebezpieczne. Nikt nie chce mieć ich w swoim otoczeniu, jednak wielu z nas uprawia w ogrodzie rośliny, które przyciągają szerszenie jak magnes. Podpowiadamy, jakich gatunków unikać, by nie zapraszać tych groźnych owadów na swoją działkę.
Czytaj artykułKocanka włochata ceniona jest ze względu na liście o nieprzeciętnych walorach ozdobnych. Możemy uprawiać ją zarówno na rabatach, jak i donicach na balkonie jako niebanalną ozdobę sezonową. Jakie warunki lubi ta roślina i jak odpowiednio o nią zadbać? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na temat uprawy kocanki włochatej.
Czytaj artykułPomidory i ogórki są żarłocznymi roślinami, które potrzebują częstego nawożenia, aby dały dużo smacznych plonów. W ich uprawie warto postawić na naturalne odżywki, a jedną z najlepszych jest połączenie mleka i jodyny. Jakie są zalety stosowania tego środka? Jak często go używać? Przedstawiamy przepis na nawóz z mleka i jodyny do ogórków oraz pomidorów.
Czytaj artykułZadbany trawnik jest wizytówką posesji. Często jednak zdarza się, że mimo starannej pielęgnacji jego wygląd pozostawia sporo do życzenia. Nie każdy wie, że winne temu mogą być szkodliwe nicienie glebowe, które żerują na korzeniach na trawy. Jak skutecznie z nimi walczyć? Podpowiadamy, czym posypać trawnik, by odzyskał zdrowie, zagęścił się i zazielenił.
Czytaj artykułSzukasz naturalnych sposobów na pielęgnację roślin? Mleko może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jego właściwości przeciwgrzybiczne i odżywcze sprawdzają się w walce z chorobami roślin. Sprawdź, czy stosowanie mleka w ogrodzie to dobry pomysł dla twoich roślin i jak wykorzystać ten łatwo dostępny produkt.
Czytaj artykułMrówki na drzewach owocowych to częsty widok w każdym sadzie. Choć ich obecność budzi mieszane uczucia, warto zrozumieć, kiedy stanowią zagrożenie, a kiedy mogą być pożyteczne. Poznaj rolę tych pracowitych owadów w ekosystemie sadu oraz sprawdzone, ekologiczne metody kontrolowania ich populacji.
Czytaj artykułIrysy, nazywane również kosaćcami, to piękne kwiaty, które występują w setkach kolorowych gatunków i odmian. Niektóre z nich pełnię swej urody ukazują wczesną, inne późną wiosną lub nawet latem. O wszystkie trzeba odpowiednio zadbać, gdy tylko kwitnienie się zakończy. O jakich zabiegach warto pamiętać? Podpowiadamy, jak pielęgnować irysy po przekwitnięciu, by za rok były jeszcze piękniejsze.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 101
- Następna