Zwartnica, popularnie nazywana amarylisem, jest jedną z roślin, która świetnie sprawdza się jako bożonarodzeniowa dekoracja. Jeśli chcemy cieszyć się jej rozkwitem w okresie świąt, musimy posadzić ją w doniczce w odpowiednim terminie. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki to zrobimy. Jak i kiedy sadzić amarylis, żeby zakwitł w Boże Narodzenie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułDrzewa znajdujące się na granicy posesji często stają się zarzewiem poważnych konfliktów między sąsiadami. Zastanawiamy się, co zrobić, gdy cudze gałęzie przechodzą na naszą stronę płotu. Czy możemy je obciąć? Kto powinien posprzątać liście z drzewa sąsiada, które spadły na naszą działkę? Sprawdź, co mówią na ten temat obowiązujące przepisy.
Czytaj artykułPo jesiennych zbiorach owoców nadchodzi czas na zadbanie o glebę w przydomowym sadzie. Jednym z zabiegów, o którym powinniśmy pamiętać o tej porze roku, jest wapnowanie. Pilnujmy jednak, aby przeprowadzić je tylko wtedy, gdy ziemia okaże się zbyt kwaśna. Jak sypać wapno pod drzewa i krzewy owocowe? Jakie efekty to przyniesie? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułWielu ogrodników szuka sposobów na tanie i naturalne użyźnienie gleby. Jednym z najlepszych jest otrzymywanie własnego kompostu z kuchennych i ogrodowych resztek. Przekształcenie odpadów w wartościowy nawóz zajmuje jednak dużo czasu. Zastanawiasz się, jak można skrócić ten proces? W artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą przyspieszyć kompostowanie.
Czytaj artykułGrudnik, popularnie nazywany również kaktusem bożonarodzeniowym, kwitnie w czasie, gdy większość roślin jest w uśpieniu. Zimą zachwyca kolorowymi pąkami, o ile ma zapewnione właściwe warunki wzrostu. Nie każdy wie, że jedną z najważniejszych kwestii, o jaką trzeba zadbać, jest temperatura uprawy. Chcesz, żeby grudnik obficie zakwitł? Sprawdź, jak go do tego nakłonić dzięki terapii zimnem.
Czytaj artykułDobrze wykonana izolacja termiczna na poddaszu pozwala zarówno cieszyć się komfortem cieplnym przez cały rok, jak i sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu domu jednorodzinnego. Jeśli planujesz remont i zastanawiasz się, co jest lepsze do ocieplenia poddasza – wełna czy pianka PUR, to ten artykuł jest dla ciebie.
Czytaj artykułRośliny są organizmami samożywnymi, potrzebują jednak dokarmiania – szczególnie wtedy, gdy uprawiamy je w doniczkach. Niestety, trudności w dobraniu właściwego produktu mogą skutecznie zniechęcić do nawożenia. Warto przyjrzeć się nawozom bliżej, by poznać ich specyficzne właściwości. Dowiedz się, kiedy i czym nawozić kwiaty domowe.
Czytaj artykułUciążliwe nornice pozostają aktywne przez cały rok, ponieważ nie zapadają w sen zimowy. Rozkopują starannie pielęgnowany ogród i niszczą rośliny, szukamy więc sposobów, aby skutecznie je odstraszyć. Zamiast sięgać po trutki, które zrobią krzywdę zwierzętom, wybierzmy naturalną metodę. Oto najlepszy domowy sposób na nornice.
Czytaj artykułJesienią trawnik potrzebuje pielęgnacji, aby odpowiednio przygotować się na nadchodzące mrozy. Jeśli właściwie o niego zadbamy, wiosną zachwyci nas widok gęstego i soczyście zielonego dywanu przed domem. Jak zadbać o trawnik przed zimą? O jakich zabiegach trzeba teraz koniecznie pamiętać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułDzień Wszystkich Świętych to szczególny czas, gdy w zadumie wspominamy bliskie osoby, które już odeszły. Odwiedzając cmentarz, stawiamy w miejscach pochówku symbole pamięci – znicze, stroiki oraz kwiaty. Często wybieramy wytrzymałe chryzantemy, choć to niejedyne rośliny, na które warto się zdecydować. Jakie są nietypowe kwiaty na grób? Czym zastąpić chryzantemy? Przedstawiamy najciekawsze propozycje.
Czytaj artykułPostawienie i zapalenie znicza na grobie bliskiej osoby jest ważnym symbolem pamięci o zmarłym. Chcemy, aby to światło jaśniało jak najdłużej, niestety wkłady nie zawsze palą się tak, jak byśmy tego oczekiwali. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby na poprawę ich trwałości, dzięki czemu mogą roztaczać ciepły blask przez wiele więcej godzin niż zazwyczaj. Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej niż zwykle? Poznaj najlepsze triki.
Czytaj artykułPająki pojawiają się w domu przez cały rok, ale jesienią spotykamy je zdecydowanie najczęściej. O tej porze roku szukają bezpiecznego schronienia przed zimnem i deszczem, na ten czas przypada też ich sezon godowy. Zastanawiasz się, jak odstraszyć pająki? Co zrobić, żeby jesienią nie wchodziły do domu? Przedstawiamy 6 łatwych przepisów na dobre odstraszacze.
Czytaj artykułHortensje sprzedawane w donicach możemy sadzić w ogrodzie przez cały sezon wegetacyjny, aż do jesieni. Jeśli chcemy mieć pewność, że młode rośliny dobrze przyjmą się w gruncie i pięknie zakwitną wiosną, zatroszczmy się o kilka kwestii. Ważne jest nie tylko dopasowanie właściwego stanowiska, ale też to, co wrzucimy do dołka podczas sadzenia hortensji. Oto kilka praktycznych wskazówek.
Czytaj artykułOpadłe z drzew liście kryją w sobie ogromny potencjał, z czego niektórzy ogrodnicy nie zdają sobie sprawy. Zamiast traktować je jako niepotrzebny odpad, warto poznać sposoby na ich sprytne wykorzystanie. Co zrobić z liśćmi jesienią? Czy wszystkie liście można kompostować? Sprawdź, jak mieć z nich pożytek.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna