Leżak ogrodowy powinien być wygodny, wytrzymały i praktyczny – co do tego nie ma wątpliwości. Dobrze, aby również nie zaburzał przestrzeni ogrodu, a raczej wpasował się w jego aranżację. Jaki zatem wybrać leżak do konkretnego stylu? Przygotowaliśmy kilka wskazówek oraz inspiracji.
Czytaj artykułCzerwiec to czas, gdy można nieco odpocząć po intensywnych pracach w ogrodzie w kwietniu i w maju. W tym miesiącu już wszystkie warzywa — nawet te ciepłolubne — powinny być na grządkach. O tej porze krzewy zaczynają rozkwitać na rabatach i ozdabiać przestrzeń. Natomiast w jagodniku pojawiają się pierwsze owoce. Jednak to nie oznacza całkowitej przerwy od działania. Dowiedz się, co trzeba zrobić w czerwcu w ogrodzie.
Czytaj artykułSztuczne oświetlenie doskonale nadaje się do budowania nastroju we wnętrzach użytkowych. Projektanci wykorzystują je w niemal każdej aranżacji, podkreślając elementy, na które chcą zwrócić uwagę obserwatora, ukrywając jednocześnie te mniej atrakcyjne czy po prostu ściśle praktyczne. Żeby użyć światła odpowiednio, nie trzeba zwracać się do specjalisty – wystarczy poznać kilka ważnych zasad związanych z oświetleniem. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższy tekst.
Czytaj artykułKostka brukowa to popularny i niezwykle uniwersalny materiał, wykorzystywany w przydomowym ogrodzie. Powstają z niej między innymi podjazdy, ścieżki, schody tarasowe, dekoracyjne murki oporowe, a także obrzeża dla rabatek. I choć na początku wyglądają pięknie, z czasem w szczelinach pojawiają się chwasty. Jak skutecznie pozbyć się chwastów, nie używając środków chemicznych? Podpowiadamy.
Czytaj artykułNie wiesz co podarować dziecku i szukasz pomysłu, żeby zachęcić je do przebywania dłużej na świeżym powietrzu? Jeśli masz choć niewielki ogród bądź kawałek tarasu strzałem w dziesiątkę może okazać się huśtawka lub przydomowy plac zabaw. Zaangażowanie bliskiej osoby dorosłej w jego przygotowanie będzie dla dziecka dodatkową wartością i tematem do wspomnień także po latach.
Czytaj artykułNiewielka powierzchnia do dyspozycji, niepraktyczny rozkład wnętrza, nisko usytuowany sufit… Aranżacja małej łazienki to problem, z którym muszą mierzyć się miliony Polaków – zwłaszcza mieszkających w blokach. Ja poradzić sobie w sytuacji, gdy standardowe rozwiązania zawodzą?
Czytaj artykułPracy w ogrodzie w czerwcu nie brakuje, choć jest jej znacznie mniej niż w kwietniu czy w maju. To dobra wiadomość dla osób, które pragną nieco odpocząć. Jednak rośliny wciąż się rozwijają i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zastanawiasz się, co ciąć, siać i sadzić w czerwcu? Jak zaplanować prace w ogrodzie, aby mieć czas na relaks? Pomoże w tym kalendarz biodynamiczny ogrodnika na czerwiec 2023!
Czytaj artykułJeśli chcecie postawić wspólne ogrodzenie z sąsiadem na granicy waszych działek, powinniście przestrzegać kilku przepisów, które regulują prawa i obowiązki obu stron. Może się jednak zdarzyć, że sąsiad nie będzie chciał zgodzić się na niektóre rozwiązania. W takiej sytuacji pozostaje zbudowanie płotu w granicach twojej działki.
Czytaj artykułKompost to prawdziwe złoto ogrodnika. Pachnie i wygląda jak ziemia, a więc może być wykorzystywany do wypełnienia grządek, a nawet domowych doniczek. Zawiera wiele cennych składników mineralnych, które wspierają rozwój roślin. Ponadto doskonale sprawdza się jako ściółka. Dlatego warto go produkować w ogrodzie. W tym celu można np. założyć pryzmę kompostową. Dowiedz się, co to jest i jak kompostować na pryzmie.
Czytaj artykułAgrest to jeden najpopularniejszych krzewów owocowych, które są uprawiane w domowych ogródkach. Daje duże, smaczne owoce, które mają właściwości żelujące. To sprawia, że doskonale się nadają zarówno na dżemy, powidła czy soczyste galaretki. Agrest można również zjadać na surowo, ponieważ zawiera wiele cennych składników odżywczych. Dowiedz się, jak powinna wyglądać jego uprawa.
Czytaj artykułNawożenie to kluczowy element uprawy warzyw i kwiatów. Jeśli chcesz cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi ekologicznymi warzywami, ziołami i owocami, zapoznaj się z korzyściami płynącymi ze stosowania gnojówek roślinnych. Z czego i w jaki sposób przygotować taki nawóz?
Czytaj artykułChyba każdemu człowiekowi na świecie palmy kojarzą się z egzotyką i wakacjami w ciepłych krajach. Nic dziwnego, to bardzo charakterystyczne rośliny. Na szczęście można je uprawiać w domu lub we własnym ogrodzie. Wiele z nich to doskonałe rośliny doniczkowe. Jedną z ciekawych propozycji jest palma waszyngtonia. Dowiedz się o niej więcej!
Czytaj artykułZakładasz przydomową plantację truskawek i zależy ci na tym, żeby uzyskać zdrowe, duże owoce? Nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnowanie krzaczków, ale nie chcesz rezygnować z ich uprawy? Istnieje pewne rozwiązanie. Jest nim ściółkowanie, czyli przykrywanie ziemi materią organiczną lub specjalnym materiałem. Dowiedz się, jakie korzyści to przynosi i co najlepiej sprawdza się do okrywania gleby.
Czytaj artykułKonkurencja mocno inspiruje się Twoimi pomysłami? Do pewnego stopnia jest to legalne. Problem w tym, że wiele osób przekracza tą niewidzialną granicę i zaczyna swoimi działaniami ocierać się o kopiowanie. Panuje wiele mitów, że tylko wierna imitacja oryginału narusza prawo. Ewentualnie, że wprowadzenie 20-30% zmian obchodzi plagiat. Firmy, które padną ofiarą takiej nieuczciwej konkurencji zaczynają dopiero myśleć jak bronić się przed podróbkami. I tak trafiają na informacje, że swoje produkty można chronić rejestrując wzory przemysłowe.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 97
- Następna