Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
  • Deccoria.pl
  • Filmy
  • Wrzesień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 31.08 - 06.09. Prace ogrodnicze we wrześniu
Film
Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien Dodano: 2020-09-01, 01:00 Dodano jako: Informacja handlowa

Wrzesień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 31.08 - 06.09. Prace ogrodnicze we wrześniu

„Ostatni sierpień zapowiada, jaka pogoda na wrzesień wypada”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”
Ostatnim dniem wakacji. Kończymy sezon letni na działce, a zaczynamy już jesienny. Dzieci przygotowują się już do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a my zaczynamy myśleć o przygotowaniu ogrodu do zimy. Dlatego wykorzystujmy ostatnie ciepłe dni lata i względnie ciepłe wieczory do odpoczynku w ogrodzie.
Symbolem rozpoczynającego się września są wrzosy. Ich sadzonki znajdziemy teraz niemal w każdym sklepie ogrodniczym, bo o tej porze nie tylko można założyć wrzosowisko, ale także przygotować z nich ciekawe balkonowe lub tarasowe roślinne dekoracje. Jest z czego wybierać. Odmiany uprawne wrzosów różnią się wysokością, pokrojem, barwą kwiatów i liści, a także terminem kwitnienia.
Wiele kompozycji doniczkowych straciło już na swojej urodzie. Możemy je więc teraz wymienić na takie z jesiennym akcentem. Bo nie tylko wiosną i latem możemy się cieszyć widokiem pięknie kwitnących roślin. Również jesienią spotkamy wiele odmian, które dopiero teraz cieszą nas obfitością kolorowych kwiatów. Są to nie tylko wrzosy, ale także astry lub chryzantemy.
Posiadacze drzew i krzewów owocowych, po zbiorach mogą przeprowadzić cięcie agrestu, malin, porzeczek, wiśni czy czereśni. Warto usunąć chore i połamane gałęzie, a także jeżeli jest to potrzebne prześwietlić korony i nadać im właściwą formę. Można też pomyśleć o jesiennych opryskach, jeżeli widzimy objawy chorób grzybowych. Możemy użyć naturalnego preparatu na bazie ekstraktu grejpfruta, który wzmacnia odporność i jest stymulatorem wzrostu lub preparatu grzybobójczego, który stosujemy zapobiegawczo w ochronie przed chorobami roślin. Wszystko po to, żeby w przyszłym sezonie krzewy i drzewa rosły zdrowo i obficie owocowały.
W warzywnikach trwa czas zbiorów. Cały czas dojrzewają m.in. pomidory, ogórki, cukinie czy fasolka szparagowa, część upraw usuwamy już z grządek. Wykopujemy lub przerywamy rośliny korzeniowe: buraki, marchew czy pietruszkę. One jeszcze mogą kontynuować wzrost i pozostać w warzywniku do października, a czasami nawet do listopada. Ostatecznie zebrać je musimy przed nadejściem mrozów.
To już ostatni moment na przycięcie roślin iglastych. Jeżeli za bardzo rozrosły się w trakcie lata lub jeżeli musimy wykonać jakieś poprawki, lepiej jest to zrobić jeszcze teraz. Nie czekajmy do jesieni. Późniejsze cięcie może wpłynąć negatywnie na ich kondycję. Iglaki muszą mieć czas, żeby dojść do siebie przed mrozami i żeby gałęzie zdążyły zdrewnieć do zimy. Należy bowiem pamiętać, że każde cięcie pobudza rośliny do wzrostu i wypuszczania nowych pędów, które łatwo przemarzają. Żywopłotów i formowanych roślin liściastych już nie przycinamy.
Nie nawozimy już także roślin nawozami azotowymi, które pobudzają do tworzenia masy liściowej i nowych przyrostów. O tej porze sięgamy już tylko po nawozy jesienne, które głównie bogate są w fosfor i potas. Odpowiednio odżywione rośliny będą mogły spokojnie przygotować się do okresu spoczynku.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do filmu "Wrzesień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 31.08 - 06.09. Prace ogrodnicze we wrześniu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Edycja tytułu i opisu

Edycja tagów

Wybierz słowa najlepiej opisujące to zdjęcie:

Rozmiar

Dodatkowa przestrzeń w salonie

Położenie

Meble

Podłoga

Armatura łazienkowa

Sprzęt AGD

Telewizor

Dekoracja okna

Dekoracja ścian

Kształt kuchni

Dekoracje na święta i okazje

Akcesoria i dodatki do jadalni

Meble do jadalni

Oświetlenie

Kuchnia (rodzaj)

Meble do kuchni

Kuchnia (rodzaje mebli kuchennych)

Zastawa kuchenna

Wyposażenie i akcesoria do kuchni

Kuchnia AGD, RTV

Dekoracje i tekstylia do kuchni

Sypialnia (wyposażenie)

Tekstylia do sypialni

Łóżka i akcesoria

Zagłówek do łóżka

Układ jadalni

Ceramika do łazienki

Armatura do kuchni

Wyposażenie i akcesoria do łazienki

Wyposażenie przedpokoju

Meble ogrodowe

Dekoracje do ogrodu

Basen, spa

Architektura ogrodowa

Grill

Ogrodzenia

Oświetlenie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie

Ścieżki w ogrodzie

Inne

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń film

Czy na pewno chcesz usunąć film "Wrzesień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 31.08 - 06.09. Prace ogrodnicze we wrześniu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.