Liściaste

Trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis Brachytricha)

Trzcinnik krótkowłosy jest rośliną często stosowaną w nowoczesnych aranżacjach. Ta ozdobna trawa nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. Co warto o nim wiedzieć?

Fot. 123RF/PICSEL/Calamagrostis Brachytricha

Charakterystyka trzcinnika krótkowłosego – wygląd i kwitnienie

Ze względu na swoją wszechstronność i łatwość w uprawie trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis Brachytricha) jest rośliną ozdobną chętnie wykorzystywaną w polskich ogrodach. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim atrakcyjnemu wyglądowi. Jest trawą kępiastą, która tworzy efektowną fontannę zielonych liści.

Podczas kwitnienia trzcinnik krótkowłosy może osiągnąć wysokość nawet 120 cm. Ogromnym walorem rośliny jest jej zmienność kolorystyczna. W zależności od fazy kwitnienia kwiatostany zyskują barwy od purpurowo-brązowej, do szaro-srebrzystej. Roślina kwitnie od sierpnia do listopada. Calamagrostis Brachytricha szczególnie pięknie prezentuje się w świetle słonecznym. Wygląda wyjątkowo atrakcyjnie, kiedy jego wiechy kwiatowe unoszą się na wietrze.

Uprawa i wymagania glebowe

Trzcinnik krótkowłosy jest rośliną łatwą w uprawie. Można go sadzić nawet w miejscach o niekorzystnych warunkach glebowych. Będzie się rozwijał także w gliniastej i ciężkiej glebie. Ze względu na wysoką mrozoodporność, możesz umieścić ją również w donicach na balkonie lub tarasie. Trzcinnik krótkowłosy nie wymaga zabezpieczenia na zimę. 

Roślinę dobrze jest sadzić w jednorodnej grupie, a poszczególne sadzonki umieszczać w odstępach około 60 cm. Trzcinnik doskonale prezentuje się w towarzystwie rozchodników i kwitnących liliowców.

Stanowisko i pielęgnacja

Calamagrostis Brachytricha to trawa ozdobna, która nie wymaga nawożenia. Najlepiej czuje się na stanowiskach znajdujących się w pełnym słońcu, ale dobrze znosi również półcień. Roślina odradza się co roku, dlatego wiosną niezbędne jest ścięcie zeszłorocznych liści.

Stanowisko: -

Wilgotność: Podłoże umiarkowanie wilgotne

Roślina ozdobna z: Liście

Podlewanie: średnie

Wysokość: -

Pokrój: Kępiasty

Termin kwitnienia: Sierpień, wrzesień, październik, listopad

Zimozielone: -

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Polecane porady ogrodnicze

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do rośliny "Trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis Brachytricha)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.