Newsroom 10.03.2022

Drzewiasty pokrój, niewielkie rozmiary i kwiaty przypominające dziką różę – pereskia grandifolia to niezwykle ciekawa roślina, która nie jest zbyt popularna w Polsce. A szkoda! Może stanowić wspaniałą dekorację wnętrza i urozmaicić niejedną zieloną aranżację. Dowiedz się, czym się wyróżnia i jak o nią dbać, aby zjawiskowo kwitła!

Czytaj artykuł 

Z powodu wojny w Ukrainie codziennie dziesiątki tysięcy uchodźców przekracza granicę Polski, poszukując bezpieczeństwa i wytchnienia. Polacy nie są obojętni na los sąsiadów i w poczuciu solidarności angażują się w liczne akcje pomocowe. Wielu z nas oferuje Ukraińcom schronienie we własnych domach. Jak przygotować się do przyjęcia ukraińskich gości i zapewnić im komfortową przestrzeń oraz wsparcie?

Czytaj artykuł 

Cedr jest niezwykle popularnym drzewem iglastym, które można zasadzić w ogrodzie — o ile ten jest duży. Swoją popularność zawdzięcza majestatycznemu wyglądowi, okazałej i szerokiej koronie oraz charakterystycznym szyszkom, igłom i orzeszkom. Wyróżnia się wiele odmian tego drzewa. Jednym z najciekawszych jest bez wątpienia cedr płaczący.

Czytaj artykuł 

Tuja zachodnia to jedno z najpopularniejszych drzewek w polskich ogrodach. Jej powodzenie to zasługa smukłego kształtu oraz dekoracyjnych, wiecznie zielonych igieł. Szczególnie chętnie na żywopłoty wybieramy odmiany brabant i szmaragd.

Czytaj artykuł 

Po kąpieli lubimy otulić ciało miękkim ręcznikiem. Kąpielowe tekstylia mają jednak to do siebie, że zaskakująco szybko się zużywają. Tracą puszystość i stają się bardziej drapiące. Dużo w tym naszej winy. Co zrobić żeby ręczniki były miękkie?

Czytaj artykuł 

Sen to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Codziennie powinno się ją zaspokajać nie tylko pod względem ilościowym, ale też jakościowym. Bezpieczeństwo i komfort codziennej regeneracji jest w stanie zapewnić odpowiedni materac. O tym, czym kierować się przy jego wyborze, opowiada ekspert Salonów Agata.  

Czytaj artykuł 

Morele to słodkie owoce, które zawierają dużą ilość witamin. W polskim klimacie bardzo często są sprowadzane z ciepłych krajów, ale tak naprawdę każdy może wyhodować w swoim ogrodzie drzewo, które będzie rodziło obfite plony. Żeby to zrobić, trzeba zastosować się do kilku zaleceń. Po wykiełkowaniu uprawa będzie łatwa i przyjemna.

Czytaj artykuł 

Berberys czerwony to ozdobny krzew o purpurowych liściach, który pięknie prezentuje się w ogrodzie przez cały rok. Poznaj jego najładniejsze odmiany i dowiedz się, jak prawidłowo go uprawiać.

Czytaj artykuł 

Palma areka to jedna z najpopularniejszych palm doniczkowych uprawianych w naszych domach. Podpowiadamy, jak o nią dbać i co robić, gdy usycha.

Czytaj artykuł 

W 254. odcinku ekipa Naszego Nowego Domu odwiedziła Drahle. W podlaskiej wsi w starym domu mieszkają pan Krystian z żoną Anną i synkiem Kacperkiem. Rodzinę wspomaga ojciec pana Krystiana – Andrzej. Katarzyna Dowbor i ekipa programu odmieniła ich dom nie do poznania. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.