Newsroom 06.06.2022

Nagietek lekarski to niewymagająca roślina jednoroczna z uroczymi, pomarańczowymi i jadalnymi kwiatami. Słynie ze swoich licznych właściwości leczniczych, docenianych już w starożytności. Jego kwiaty otwierają się rano i zamykają wieczorem, przez co właśnie z nim związana jest łacińska nazwa kalendarza.

Czytaj artykuł 

Ogórki to chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach rośliny – nie są bardzo wymagające, a ich orzeźwiający, lekko słodkawy smak jest nieodłącznym elementem letnich surówek i kanapek. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu ogórki są gorzkie. Co może być tego przyczyną i jak temu zapobiec? 

Czytaj artykuł 

„Ciepłe mieszkanie” – dla kogo jest program i na co dopłaty to największe wątpliwości, które pojawiają się wraz z nowym, antysmogowym programem. Ten ma być uzupełnieniem programu ”Czyste powietrze”, dlatego nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Sprawdzamy więc, dla kogo jest program ”Ciepłe mieszkanie”, na co można przeznaczyć dopłaty i gdzie składać wnioski.

Czytaj artykuł 

Bawełnica korówka to jeden z najgroźniejszych szkodników, które atakują jabłonie. Zagraża także gruszom, pigwie czy jarzębinie. Z powodu szkód, jakie wyrządzają insekty, drzewa są bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane działaniem czynników atmosferycznych, choroby grzybowe i bakteryjne. Poznaj pierwsze objawy infekcji i sposoby jej zwalczania. 

Czytaj artykuł 

Wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona ma wiele praktycznych zastosowań w ogrodzie. Dzięki swoim właściwościom sprawdzi się między innymi jako środek do usuwania chwastów czy chorób grzybowych, oprysk na szkodniki, a także jako preparat wzmacniający wzrost i owocowanie roślin. Sprawdź, jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Dalie to przepiękne i bardzo różnorodne kwiaty ogrodowe. Przywędrowały do Europy z Ameryki Południowej i zadomowiły się na polskich rabatach. Mają jednak swoje wymagania, których spełnienie gwarantuje, że będą zdrowo rosły i wydawały kwiaty. Zobacz, jak je pielęgnować i co zrobić, jeśli nie kwitną.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.