Newsroom 13.06.2022

Robaki w czereśniach potrafią skutecznie zniechęcić do jedzenia tych pysznych owoców. Nikt nie lubi przecież widoku małych wijących się białych larw. Co zatem zrobić, żeby je usunąć przed spożyciem? I czy robaki w czereśniach są groźne dla człowieka, jeśli zostaną zjedzone? Sprawdź! 

Czytaj artykuł 

Ogórecznik lekarski jest rośliną jednoroczną, którą uprawiamy w różnych celach. Bywa nazywany chwastem, ponieważ trafiamy także na jego zdziczałą formę. Właściwości tej rośliny pozwalają na jej szerokie wykorzystanie, np. w medycynie, kosmetyce oraz kuchni. Sprawdza się też jako dekoracja ogrodu, lecz musisz wiedzieć, jak uprawiać ogórecznik.   

Czytaj artykuł 

Mimo twoich najszczerszych chęci może się okazać, że rośliny nie rozwijają się tak, jak oczekujesz. W jaki sposób możesz zapewnić im właściwe warunki do rozwoju? Odpowiednie nasłonecznienie czy regularne podlewanie roślin to jeszcze nie wszystko – ważne jest także nawożenie gleby np. z wykorzystaniem saletry amonowej.

Czytaj artykuł 

Zanokcica to bardzo dekoracyjna paproć o wzniesionym, rozłożystym pokroju.  W naturze występuje jako epifit. Oznacza to, że rośnie na innych roślinach, a dokładniej na koronach drzew. Natomiast w warunkach domowych, uprawia się ją po prostu w doniczkach, uzyskując efektowną ozdobę wnętrza.  

Czytaj artykuł 

Dojrzewające na krzakach pomidory to wielka satysfakcja i nagroda dla ogrodnika za cierpliwość i doglądanie tych dość wymagających warzyw. Zdarza się jednak, że zdrowe, dojrzałe pomidory pękają na krzaku. Co może być tego przyczyną?

Czytaj artykuł 

Nie każdy ma w ogrodzie kompostownik. Jednak każde gospodarstwo domowe, nawet takie bez ogrodu, wytwarza sporo odpadów zielonych, na przykład w postaci kuchennych resztek po warzywach. Czy jest jakaś alternatywa dla wyrzucania odpadów tego typu do kosza, jeśli nie ma się kompostownika? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.