Newsroom 14.06.2022

Róże są nazywane królowymi ogrodu. Właściwie pielęgnowane stanowią jego barwną i aromatyczną ozdobę przez całe lato. Jeśli nie zapewnisz im jednak odpowiednich warunków, mogą chorować lub nawet nie zakwitnąć. Jak się przed tym chronić? To proste. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy w uprawie róż i unikaj ich jak ognia!

Czytaj artykuł 

Ogórki to popularne warzywo, które doskonale sprawdza się w sałatkach, surówkach czy różnych przetworach. Uprawa ogórków nie jest wyjątkowo trudna. Warto je ściółkować, dzięki czemu będą rosły jeszcze lepiej! Zobacz, czym jest ściółkowanie ogórków i jak przeprowadzić je w prawidłowy sposób.

Czytaj artykuł 

Owoce egzotyczne są nie tylko smaczne i zdrowe. Mają też wiele innych ciekawych właściwości. Na przykład grejpfrut znajduje zastosowanie w ogrodnictwie jako naturalny środek chroniący przed rozwojem chorób roślin. W jaki sposób wykonywać opryski z wykorzystaniem tego owocu? I czym się on dokładnie charakteryzuje?

Czytaj artykuł 

Wiosną i latem przyjemnie jest otworzyć w domu okna na oścież i cieszyć się słonecznym ciepłem… Do czasu, kiedy nie zacznie przeszkadzać ci bzyczenie much, a nocą – kąsanie komarów. Możesz jednak szybko poradzić sobie z tym problemem – na oknach zainstaluj moskitiery. Sprawdź, jak je wybierać i jak dbać o moskitierę, żeby długo służyła.

Czytaj artykuł 

Albicja jedwabista (Albizia julibrissin) to roślina, która w naturalnie występuje przede wszystkim na kontynencie azjatyckim. Dziką albicję spotkasz głównie w Korei Południowej, Iranie oraz w niektórych rejonach Chin. Jeśli chcesz, by ta roślina ozdobiła także twój ogród, przeczytaj, w jaki sposób należy ją uprawiać.

Czytaj artykuł 

Lawenda jest rośliną, której uprawa nie powinna przysparzać większych problemów. Z pewnością warto się nią zainteresować – ze względu na właściwości oraz piękny zapach sprawdzi się w wielu ogrodach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.