Newsroom 01.09.2022

Nawłoć kanadyjska, choć efektowna, jest niestety bardzo szkodliwa dla rodzimych gatunków roślin. Wyjaśniamy, dlaczego warto zrezygnować z jej uprawy w ogrodzie i jaki wpływ na środowisko naturalne ma jej niekontrolowane rozprzestrzenianie się.

Czytaj artykuł 

Kalendarz ogrodnika na wrzesień zawiera informacje dotyczące dbania o ogród i balkon na przełomie późnego lata i wczesnej jesieni. W tym okresie musimy pamiętać o zbiorach warzyw i owoców, sadzeniu i rozmnażaniu roślin. Jakimi pracami warto teraz się zająć? Wyjaśniamy krok po kroku, co robimy we wrześniu w ogrodzie. 

Czytaj artykuł 

Popularne geranium to tak naprawdę pelargonia wonna, którą z powodzeniem można uprawiać zarówno w domu, jak i na balkonie. Choć nieco zapomniana, powoli wraca do łask. Słynie nie tylko z charakterystycznego, lekko cytrynowego zapachu, ale również właściwości leczniczych. Dowiedz się, jak uprawiać geranium i jak możesz je wykorzystać. 

Czytaj artykuł 

Istnieje wiele odmian zimozielonego krzewu ozdobnego o nazwie pieris. Ma on swoje korzenie w mitologii greckiej. W zależności od odmiany może osiągać nawet dwa metry wysokości i cieszyć oczy kwiatami w wielu różnych kolorach. Jak uprawiać go w ogrodzie?

Czytaj artykuł 

Nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania budynków, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, wymagają innowacyjnych rozwiązań w kwestii dystrybucji energii. Jedną z takich metod jest wykorzystywanie kaloryferów działających na niskich parametrach wody. Poznaj, jak działa takie urządzenie i dowiedz się, jakie możliwości oferują grzejniki niskotemperaturowe.

Czytaj artykuł 

Zadbany trawnik to najlepsza wizytówka domu. Jednak, żeby dobrze się prezentował, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i prawidłowo wykonane nawożenie trawnika. Wiele osób nie wie, że trzeba to robić nawet 3 lub 4 razy w roku. Podpowiadamy, jak i kiedy to wykonać, aby cieszyć się gęstą i intensywnie zieloną trawą.

Czytaj artykuł 

Zastosowanie cukru w domu nie ogranicza się jedynie do celów kulinarnych. Właściwości cukru sprawiają, że z powodzeniem można wykorzystywać go jako środek do utrzymywania czystości, usuwania plam czy walki z insektami. Poznaj nietypowe zastosowania cukru!

Czytaj artykuł 

Pani Aneta i pan Bartek poznali się przez internet, połączyła ich miłość. Pobrali się  i niedługo potem  na świat miał przyjść ich ukochany synek Wiktor. Niestety poród rozpoczął się przedwcześnie. W wyniku wylewu krwi do mózgu i licznych powikłań Wiktor jest dzieckiem z niepełnosprawnością, nie siedzi, nie mówi, prawdopodobnie nie widzi. Młode małżeństwo nie poddaje się i każdego dnia walczy o poprawę stanu synka, każdy grosz inwestując w rehabilitacje i ćwicząc z Wiktorem w domu. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.