Newsroom 30.09.2022

Golteria chilijska to niska zimozielona krzewinka, która jesienią bogato obsypuje się drobnymi kolorowymi owocami. Roślina ta świetnie wygląda posadzona w donicach i na rabatach. Można łączyć ją z wrzosami czy żurawkami. Dowiedzcie się, jak ją uprawiać.

Czytaj artykuł 

Widmo zawieszenia dostaw energii oraz rosnące jej koszty to duży kłopot dla gospodarstw domowych przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Czy warto zmieniać instalację grzewczą w domu przed zimą? Jaki rodzaj wybrać? Jedną z możliwości jest ogrzewanie elektryczne. Sprawdź, jakie jest najtańsze ogrzewanie elektryczne i zastanów się, czy w twoim przypadku taka inwestycja będzie opłacalna.

Czytaj artykuł 

Odpowiednia pielęgnacja hortensji po przekwitnięciu jest kluczowa, by roślinom nie zaszkodziły zimowe mrozy. Poszczególne gatunki tego pięknego krzewu różnią się między sobą wymaganiami i odpornością na zimno, jednak najpopularniejszy gatunek – hortensja ogrodowa – jest pod tym względem niezwykle wrażliwa. Do kiedy kwitną hortensje i jak o nie zadbać jesienią? Oto najważniejsze informacje o cięciu, nawożeniu i zabezpieczaniu tych roślin przed mrozem!

Czytaj artykuł 

Rośliny cebulowe to jedne z najpiękniejszych ozdób ogrodu. W zależności od gatunku, rozpoczynają swoje kwitnienie od marca, a kończą nawet w październiku. Żeby zakwitły ponownie w przyszłym roku należy zostawić je w gruncie albo wykopać – jeśli nie są mrozoodporne. Do tych bardzo wrażliwych na niskie temperatury należą mieczyki, dalie i kanny. 

Czytaj artykuł 

Stosowanie wermikulitu w uprawie roślin staje się coraz bardziej powszechne. Ten ilasty minerał o skomplikowanym i zmiennym składzie chemicznym cieszy się popularnością ze względu na swoje właściwości. Wspiera rozwój roślin, poprawia strukturę gleby, a nawet wzmacnia działanie nawozów. Jeżeli zastanawiasz się, jak stosować wermikulit w ogrodzie i w domu, to dobrze trafiłeś. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.