Newsroom 17.02.2023

Rozmnażanie winorośli przez sadzonki to jedna z metod rozmnażania wegetatywnego. Przygotowanie sadzonek nie jest trudne, jednak należy to robić we właściwy sposób i w odpowiednich terminach. Jak i kiedy zrobić sadzonki winorośli? Jakie zalety i wady ma ta metoda? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Czytaj artykuł 

Iglaki doskonale radzą sobie w klimacie umiarkowanym i często trafiają do naszych ogrodów. Stają się ich ciekawą ozdobą. Mogą też pełnić funkcję żywopłotu, chroniącego przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Kiedy przycinać iglaki i jak to zrobić? Jak należy przycinać tuje, a jak powinno wyglądać cięcie jałowców czy sosen? Poznaj terminy cięcia iglaków i dowiedz się, dlaczego warto to robić.

Czytaj artykuł 

Maliny mają swoich wiernych wielbicieli, którzy doceniają pyszne owoce i niewielkie wymagania związane z uprawą tej rośliny. Konieczne jest przede wszystkim regularne podlewanie i nawożenie malin, ale także przycinanie pędów, które wpływa na plonowanie i ułatwia zbiór. Dlaczego warto przycinać maliny? Jak i kiedy ciąć maliny wiosną? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Najbardziej trująca roślina roku 2023 została wybrana. W tym roku na czele rankingu znalazło się warzywo, które bardzo często gości w naszych domach. Choć jest bogate w zróżnicowane i liczne składniki odżywcze, może być bardzo niebezpieczne. O którą roślinę chodzi? Na czym polega jej toksyczność? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czytaj artykuł 

Kalendarz wysiewu warzyw, czy to do gruntu, czy na rozsady, to doskonała ściąga. Korzystając z odpowiednich terminów, można liczyć na spore zbiory. Prezentujemy więc kalendarz wysiewu warzyw oraz sprawdzamy terminy wysiewu na rozsadę i do gruntu. 

Czytaj artykuł 

Peperomia Hope to uwielbiający wilgoć kwiat doniczkowy, który nie przysporzy ci żadnych kłopotów w pielęgnacji. Wystarczy posadzić go we właściwej doniczce i postawić na odpowiednim miejscu. Sprawdź, czego wymaga pieprzownik.

Czytaj artykuł 

Rozmnażanie winorośli przez odkłady jest jedną z łatwiejszych metod uzyskiwania nowych okazów rośliny. Stosowane może być nawet przez amatorów i nie wymaga od nas dużych nakładów pieniężnych. Sprawdź, jak rozmnażać winogrona przez odkłady i jakie są zalety i wady tego rozwiązania.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.