Newsroom 26.05.2023

Hortensja bukietowa obficie kwitnie w ładnych pastelowych odcieniach: w kolorze białym, ciemnoniebieskim, czerwonym, jaskraworóżowym, zielonym, a nawet fioletowym. Dzięki tak wielu barwom ten krzew ozdobny zawsze przyciąga wzrok i jest wspaniałą ozdobą ogrodu. Czasami jednak hortensje nie kwitną. Dlaczego? Oto 10 najczęstszych przyczyn. 

Czytaj artykuł 

Truskawki są wymagającymi jagodami, ponieważ do wydania okazałych owoców potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest nawożenie truskawek, również w czasie kwitnienia rośliny. Poznaj główne zasady nawożenia truskawek oraz przepis na domowe nawozy.

Czytaj artykuł 

Nawożenie borówki amerykańskiej to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który ma ogromny wpływ na prawidłowy wzrost i owocowanie krzewu. Wybierając sposób nawożenia borówki amerykańskiej, należy uwzględnić jej wymagania pokarmowe, gdyż jest ona wrażliwa zarówno na małą, jak i zbyt dużą ilość składników pokarmowych w gruncie. Sprawdź, jak i czym nawozić borówkę amerykańską.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Konkurencja mocno inspiruje się Twoimi pomysłami? Do pewnego stopnia jest to legalne. Problem w tym, że wiele osób przekracza tą niewidzialną granicę i zaczyna swoimi działaniami ocierać się o kopiowanie. Panuje wiele mitów, że tylko wierna imitacja oryginału narusza prawo. Ewentualnie, że wprowadzenie 20-30% zmian obchodzi plagiat. Firmy, które padną ofiarą takiej nieuczciwej konkurencji zaczynają dopiero myśleć jak bronić się przed podróbkami. I tak trafiają na informacje, że swoje produkty można chronić rejestrując wzory przemysłowe.

Czytaj artykuł 

Piękno róż jest wręcz przysłowiowe. To wizytówka ogrodu i duma każdego ogrodnika. Niestety, te delikatne kwiaty często są atakowane przez choroby, mszyce i inne szkodniki. Potrafią one doprowadzić do ruiny każdą roślinę. Na szczęście mamy przepis na naturalny oprysk na róże, który zapobiegnie chorobom i atakom szkodników. Ten sposób zlikwiduje mszyce i infekcje, a roślinę odpowiednio odżywi.

Czytaj artykuł 

Naturalne, domowe nawozy to pewność tego, czym karmimy rośliny. Wokół nawozu ze skórek bananów powstało wiele kontrowersji na temat pestycydów, które są szkodliwe dla organizmu człowieka. Nawóz ten może być bezpieczny i wzbogacać glebę, ale trzeba go odpowiednio przygotować. Jak poprawnie wykonać nawóz z bananów bez pestycydów?

Czytaj artykuł 

Pelargonie są prawdziwą ozdobą naszych balkonów czy ogrodów. Doceniane są głównie za piękny wygląd i wytrzymałość, a ich uprawa nie należy do trudnych. Niestety, czasem się zdarza, że rośliny te słabo kwitną bądź wcale nie wytwarzają kwiatów. Wtedy warto pomyśleć o przygotowaniu domowego nawozu, który nie tylko pobudzi pelargonie do wzrostu, lecz także zapewni im obfite i długie kwitnienie. Do jego przygotowania potrzebny jest składnik, który zwykle ląduje w koszu na śmieci.   

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.