Aranżacja: Podróże

Wizualizacje

Dolina Mnikowska, wycieczka spacerowo - wyczynowa:)

Autor: znajomiztg Kategoria: Podróże Dodano: 2021-05-29, 14:07

Czyż sama lepiej oddałabym urok Doliny Mnikowskiej? niż zrobił to Józef Mączyński słowami:
" Niedaleko Bielan posiadają XX. kameduli wioskę zwaną Mników. Ze szczytu bielańskiej góry przenieśliśmy się w jej rozkoszną dolinę, najmilszą jaką sobie tylko wyobrazić można. I czyjeż pióro odmaluje ten świeży powab jedwabiącej się zieleni traw i kwiecia co się tu po obojej stronie srebrzystego rozesłały strumienia, i te piękne sterczące skały co otoczyły dolinę? – Dziwny, niewysłowiony urok ogarnia zmysły, kiedy przy rubinowem oświetleniu zaranka, wpatrzysz się w ten amfiteatr skał, w których wyobraźnia odkryje ci wielorakie kształty i barwy tych ślicznych olbrzymich postaci malowanych tylko na tle różnowzorowej fantazyi".

Józef Mączyński, Pamiątka z Krakowa

Styl:Klasyczny
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (7)

mironino

MEGA piękne foty !!!!!!! :):):)

znajomiztg

Dziękuję Wam, miłe wędrowniczki, za wspólną wycieczkę:) za każde dobre słowo, za życzliwy odbiór, za ocenę. Ewcio, wszak mamy za co dziękować oraz o co prosic, nie?:) Tesso, serdecznie odpozdrawiam:) ewoonia:) multum serduszek, dziękuję:) To tylko trochę dalej, niż ja. A od dzieci to już całkiem blisko. Z wiosenną najświeższą zielenią Dolinie Mnikowskiej niesamowicie do twarzy, a i to jedna tylko z kilku, równie pięknych miejsc w tej okolicy. Na pewno warto przyjechać, zobaczyć. Prócz dojazdu i wysiłku własnego nie kosztuje nic:)

REKLAMA
ewoonia1

Kochana, przepiękna, ciekawa wycieczka. Z wielką przyjemnością obejrzałam zdjęcia i przeczytałam opisy... Mieszkam 100 km od Krakowa, dzieci mieszkają w Krakowie, a ja tu nie byłam :) Dlaczego ?? No, trzeba tu jak najszybciej dotrzeć :) Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz dziękuję za mile spędzony czas :)

tessa163

Piękna wycieczka :) Jest i wąwóz, i skałki , i strumień i wszechobecna zieleń :) Wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek :) Pozdrawiam serdecznie :)

VEGA

Zachwyciłam się, Eluś..obraz, jak przypuszczałam, w podziękowaniu Matce Bożej..i nie ważne, czy przez księżną, czy przez powstańców..każdy z nas ma powody do podjęcia takiego wysiłku w podzięce Najświętszej:)

znajomiztg

Wiosno, dziękuję! O tej porze roku wyjątkowy urok ma każdy zakątek, a takie urokliwe miejsca szczególnie:) Dziękuję za odwiedziny i ocenę, pozdrawiam:)

wiosna11

Piękne zdjęcia majowej wycieczki. Śliczna wiosenna roślinność nad potokiem, wokół skał i dolin,cudnie zielono :) Serdecznie pozdrawiam :)

Inne z tej kategorii

Ostatnio ocenili

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do aranżacji "Dolina Mnikowska, wycieczka spacerowo - wyczynowa:)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń aranżację

Czy na pewno chcesz usunąć aranżację "Dolina Mnikowska, wycieczka spacerowo - wyczynowa:)"? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.