Artykuły
Czy łazienka bez płytek to lekka ekstrawagancja? Może się tak wydawać, w końcu nie bez powodu to właśnie kafelki dominują w domach i mieszkaniach, gdzie w warunkach podwyższonej wilgotności sprawdzają się najlepiej. Za ich wyborem przemawiają również trwałość oraz dziesiątki gotowych możliwości aranżacyjnych. A gdyby tak zrezygnować z najbardziej oczywistego rozwiązania i wybrać coś bardziej oryginalnego? Łazienka bez płytek byłaby wówczas pomieszczeniem skupiającym na sobie większość uwagi. Podpowiadamy, jak ją urządzić w sposób tani i naprawdę efektowny.
Czytaj artykułPalma sabałowa to piękna roślina, ale warto docenić ją również z innych powodów. Jej owoce są skarbnicą prozdrowotnych związków, które działają dobroczynnie na organizm człowieka, zwłaszcza mężczyzn. Nie tylko jednak panowie mogą skorzystać z cennych właściwości palmy sabałowej. Co warto o niej wiedzieć? Jak uprawiać palmę sabałową w doniczce? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułPaprotki to jedne z tych roślin, które od pokoleń zdobią nasze mieszkania – niewymagające, ale eleganckie i przyciągające wzrok bujnym wyglądem. Jednak nawet najpiękniejsza paprotka błyskawicznie straci swój efektowny urok, kiedy zaczną ją trapić różnego rodzaju choroby i szkodniki. Dlaczego tak się dzieje? Jak rozpoznać, co jej dolega i jak skutecznie zareagować?
Czytaj artykułWybór odpowiedniego paliwa do ogrzewania ma duże znaczenie. Na rynku dominują produkty certyfikowane, ale wciąż można trafić na materiały niższej jakości, które kuszą atrakcyjną ceną. Z różnych przyczyn nie warto oszczędzać na pellecie, a niska wydajność energetyczna granulatu to wierzchołek przysłowiowej góry lodowej. Zanieczyszczony materiał nieznanego pochodzenia to więcej popiołu, wyższe ryzyko emisji szkodliwych substancji, a także większe prawdopodobieństwo awarii kotła. Po czym poznać jakość pelletu? Koniecznie zwróć uwagę na te cechy, a unikniesz problemów z piecem i wysokich kosztów naprawy.
Czytaj artykułMech może wyrosnąć wszędzie, również w przestrzeniach między kostkami brukowymi i na samej ich powierzchni. Jego rozwojowi sprzyjają łagodne i bezśnieżne zimy, jakie mamy w ostatnich latach, więc musimy się z nim zmagać nawet poza sezonem. Możemy się go pozbyć na wiele sposobów, ale nie wszystkie są przyjazne środowisku. Warto wybrać te, które są całkowicie naturalne. Sprawdź, jak usunąć mech z kostki brukowej bez użycia chemii.
Czytaj artykułRęczniki to nieodłączny element naszej codziennej rutyny. Sięgamy po nie każdego dnia, dlatego należy zadbać o ich regularne pranie. Niestety z czasem zaczynają tracić swoją pierwotną miękkość, stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Są jednak sposoby, które sprawią, że znów staną się one miękkie i puszyste. Z pomocą przyjdą produkty, które większość z nas ma w swojej kuchni, takie jak ocet, soda czy kwasek cytrynowy. Mam też swój sposób, który pozwoli przywrócić ręcznikom ich dawną miękkość i komfort użytkowania. Co będzie potrzebne?
Czytaj artykułTo wysokobiałkowe warzywo jednoroczne jest łatwe w uprawie i po odpowiednim przygotowaniu również wyjątkowo smaczne. Jego botaniczna nazwa to wyka bób, ale większość z nas zna go po prostu jako bób. Warto uprawiać go w ogrodzie nie tylko z uwagi na wartościowe nasiona, lecz także dlatego, że bób stanowi doskonały materiał na przedplon i jest cennym gatunkiem w zmianowaniu. Wielkimi krokami zbliża się sezon ogrodowy, dlatego już teraz podpowiadamy, kiedy siać najlepsze odmiany bobu i dlaczego umiejętna uprawa współrzędna jest tak ważna.
Czytaj artykułDrewno kominkowe nie chce się palić? Zazwyczaj jest to efekt jednego z najczęstszych błędów popełnianych podczas jego przechowywania. Jeśli drewno było zbyt krótko lub niewłaściwe składowane, mogło nabrać wilgoci. Unikniemy tego problemu, umieszczając je w suchym, dobrze wentylowanym miejscu, z dala od bezpośredniego kontaktu z ziemią. Podpowiadamy, na czym polega sezonowanie drewna i jakie są najczęstsze błędy w jego przechowywaniu.
Czytaj artykułMaliny, które są systematycznie zasilane w dodatkowe składniki odżywcze, owocują obficie. O tym podstawowym zabiegu pielęgnacyjnym powinniśmy pamiętać już na początku sezonu, jeśli chcemy mieć w tym roku wyjątkowo udane zbiory. Kiedy zacząć nawożenie malin? Jaki nawóz zastosować jako pierwszy? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułPiwonie to jedne z najbardziej wyczekiwanych roślin, które od wieków zdobią nasze ogrody. Ich okazałe kwiaty i wyjątkowy zapach nikogo nie pozostawią obojętnym. Uchodzą za rośliny odporne na mróz, ale czasem wymagają naszej interwencji. Jak zadbać o piwonie w zimie, aby wiosną zachwycały nas swoim bujnym i efektownym kwitnieniem? Przestrzegaj poniższych wskazówek, a przetrwają trudny okres zimowy w dobrej kondycji.
Czytaj artykułKapusta pekińska uznawana jest za jedną z najbardziej wartościowych odmian tego warzywa. Niestety, kupowana w sklepach może zawierać spore ilości metali ciężkich. Z tego powodu kapustę pekińską warto posadzić w swoim ogródku. Podpowiadamy, w jaki sposób ją pielęgnować, aby cieszyć się zdrowymi i obfitymi plonami.
Czytaj artykułCiemierniki, znane również jako "zimowe róże", są roślinami, które zimą przyciągają uwagę. Mają one niezwykłą zdolność do kwitnienia w chłodnych porach roku. W lutym, gdy wiele innych roślin jest jeszcze w stanie spoczynku, te byliny wprowadzają kolory do ogrodu. Nie wymagają wielkiej uwagi, są bardzo odporne, a ich żywotność sięga nawet dziesięciu lat. Podpowiadamy, jak i kiedy sadzić ciemierniki, jakie odmiany warto wybrać oraz jak je pielęgnować zimą.
Czytaj artykułOgrodnictwo rozwija się w zawrotnym tempie, a efektem poszukiwania nowych rozwiązań są rośliny mieszańcowe, wyhodowane w odpowiedzi na ściśle określone potrzeby. Niektóre z nich powstały samoistnie, jednak mieszańce międzyrodzajowe opracowywane są w trakcie uprawy – mają być wyjątkowo odporne, plenne i dużo bardziej ozdobne niż początkowe odmiany. Taką rośliną jest mahoberberys o intensywnie żółtych kwiatach i niezwykle dekoracyjnych owocach. Podpowiadamy, jak uprawiać mahoberberys i w której części ogrodu sprawdza się on najlepiej.
Czytaj artykułCzarnuszka siewna jest doskonale znana jako przyprawa i cenny surowiec zielarski, mniej zaś ozdobny gatunek na rabaty. Szkoda, ponieważ to bardzo atrakcyjna roślina, która czaruje niesłychanie pięknym kwitnieniem. Jest łatwa w pielęgnacji, a zebrane z niej nasiona możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jak uprawiać czarnuszkę siewną? Jakie ma właściwości? Podpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 770
- Następna