Artykuły
Rośliny potrafią nadać wnętrzom niepowtarzalny, przytulny charakter. Doskonałym wyborem do pomieszczeń o dowolnym przeznaczeniu jest m.in. eonium drzewiaste. To niepowtarzalny sukulent o drewniejącej łodydze. Jak pielęgnować go, by uzyskać roślinę, która sprawdzi się doskonale w danym wnętrzu? O czym warto pamiętać?
Czytaj artykułKanny (pacioreczniki) to egzotyczne bulwy, które w okresie kwitnienia wypełnią twój ogród intensywnymi kolorami. Chciałbyś takim efektem cieszyć się przez lata? Zadbaj o odpowiednią pielęgnację roślin. Znaczenie ma nie tylko sposób, w jaki dbasz o nie w okresie kwitnienia, lecz także w czasie zimowania. Sprawdź, jak wykopać i właściwie przezimować kanny.
Czytaj artykułCudownie jest mieć swoje miejsce, zadbane i wymarzenie zaprojektowane, które pozwala cieszyć się bliskością i pięknem natury na dotyk. Jeżeli zastanawiasz się, co zrobić, aby twój ogród tak właśnie wyglądał i stanowił oazę spokoju wśród zieleni i kolorów, a przy tym kwitł przez całe lato aż do późnej jesieni, spieszymy z pomocą. Te gatunki bylin wieloletnich, które długo kwitną, pozwolą ci całkowicie go odmienić.
Czytaj artykułHistorie Naszego Nowego Domu to zarówno dla uczestników, jak i widzów Polsatu prawdziwa mieszanka uczuć, doświadczeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po 20 seriach w programie zaszła wielka i niezwykle ważna dla wszystkich zmiana, która zapoczątkowała serię nowych, emocjonujących zdarzeń. W programie pojawiała się Ela Romanowska, nowa prowadząca pełna dobrej energii i chęci do tworzenia lepszej rzeczywistości i piękniejszych wspomnień bohaterów kolejnych serii.
Czytaj artykułUprawa ogrodu wymaga dbałości o warunki glebowe roślin. Jednym ze wskaźników, które warto systematycznie sprawdzać, jest pH gleby. Dlaczego trzeba o to dbać? Dowiedz się, czym jest pH gleby i dlaczego jest ważne. Poznaj tani sposób na jego pomiar, czyli badanie gleby z pomocą płynu Helliga.
Czytaj artykułKolorowe tulipany to najpiękniejsza ozdoba wiosennego ogrodu. O jej kształt należy jednak zadbać już rok wcześniej, na jesień. Rozmnażanie tulipanów przez cebulki przybyszowe jest łatwym i ekonomicznym sposobem na urozmaicenie zagonów. Sprawdź, jak je przeprowadzić i jak powinna wyglądać pielęgnacja cebulek po posadzeniu.
Czytaj artykułZakwitają w ściśle określonej kolejności, jedne wcześniej, inne później, ale wszystkie są symbolem nadejścia wiosny. Dzięki nim twój ogród ożywa, dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie im jesienią dogodnego stanowiska. Jakie rośliny cebulowe sadzić jesienią? Oto nasze propozycje, wyrosną okazałe i barwnie okryją rabatę licznymi kwiatami, jednak wymagają odpowiedniego startera, by tak się zadziało. Sprawdź, co im podać i dlaczego tak ważna jest odpowiednio przygotowana gleba.
Czytaj artykułRegularne pranie ręczników to nie tylko kwestia higieny, ale również komfortu użytkowania. Na ich włóknach gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia i drobnoustroje, które mogą powodować podrażnienia czy alergie. Niestety po praniu ręczniki stają się szorstkie i tracą swoją puszystość. Zastanawiasz się, czy da się przywrócić im miękkość? Oczywiście! Wystarczy udać się do apteki i kupić tani specyfik. Dzięki niemu ręczniki będą nie tylko idealnie czyste, ale również niezwykle przyjemne w dotyku.
Czytaj artykułByliny to wieloletnie rośliny dekoracyjne, zdobiące rabaty oraz skalniaki niekiedy nawet przez cały rok. Zalicza się do nich również te gatunki, których części nadziemne zamierają na czas zimy. Z czasem byliny zaczynają gorzej kwitnąć i zamierać od środka. To znak, że pora na ich odmłodzenie. Jak rozmnażać byliny jesienią i które gatunki się do tego nadają? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPaździernik i listopad to czas kończący uprawy i zbiór z grządki warzyw odpornych na chłody. Jednak późna jesień to nie czas na odpoczynek, po zbiorach przychodzą nowe obowiązki, w tym odpowiednie nawożenie gleby. Podaje się m.in. wapń w dobrze przyswajalnej i długo uwalnianej formie, uzupełniając powstałe po sezonie niedobory. Jakie są zalety wapnowania gleby jesienią? Ten zabieg doceni wiele roślin, ale niektóre wymagają większej uważności. Podpowiadamy, jak i kiedy wapnować grządki, by nie żałować.
Czytaj artykułPrzycinanie róż to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który nie tylko stymuluje ich wzrost i kwitnienie, ale również nadaje im estetyczny kształt. Istnieje opinia, że cięcie krzaków jesienią jest dość ryzykowne, gdyż może osłabić rośliny i utrudnić im przetrwanie zimy. Dlatego przed nadejściem mrozów wielu ogrodników usuwa jedynie przekwitłe kwiaty i martwe pędy. Wyjątek stanowią róże pnące, które potrzebują ostrego i precyzyjnego cięcia w październiku. Jak prawidłowo wykonać ten zabieg? Sprawdź.
Czytaj artykułSansewieria cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników zieleni domowej. Nie jest wymagająca i potrafi wybaczyć nam wiele błędów, dlatego jest idealnym wyborem dla początkujących hodowców. Oprócz tego ma supermoc – świetnie oczyszcza powietrze z toksyn. Wężownica gości w moim domu od lat. Choć nie sprawia większych problemów w uprawie, czasem zaczyna marnieć i nie chce wypuszczać nowych liści. Na szczęście znalazłam na to skuteczny sposób. Przygotowuję domowy nawóz z resztek po śniadaniu. Dzięki niemu sansewieria wypuszcza liście jeden po drugim.
Czytaj artykułZmywarka w wyposażeniu kuchni stała się już standardem, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Każdy z nas spotkał się jednak z sytuacją, kiedy urządzenie jest załadowane, a kapsułek do zmywania brak. Wtedy z pomocą przychodzą nam kuchenne produkty. Zrobisz z nich skuteczny proszek do zmywarki, który będzie o niebo tańszy od kupnej chemii, a przy tym nieszkodliwy dla środowiska.
Czytaj artykułWśród późnych warzyw, dopiero jesienią nadających się do zbioru, wiele jest takich, które najkorzystniejsze cechy zyskują po przechłodzeniu. Są trwałe, dzięki czemu nie musimy martwić się ich specyficzną formą przechowywania, a zebrane prosto z grządki, wcześniej dotknięte jesiennym chłodem, smakują najdoskonalej. Jakie warzywa zbierać najpóźniej i dlaczego tak wiele dobrego daje im niska temperatura?
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 762
- Następna