Artykuły

Dlaczego nie warto trzymać w domu sztucznych roślin

Istnieje kilka powodów, dla których wybieramy sztuczne rośliny do mieszkań. Z reguły wyglądają prawie jak prawdziwe, więc uroku odmówić im nie można. Nie trzeba się starać, by utrzymać je w dobrej formie, sprawdzają się również wtedy, gdy często wyjeżdżamy. Mimo paru zalet lepiej jednak nie trzymać ich w domu. 

REKLAMA

fot. 123RF/PICSELL

Zła aura i pech

Celem feng shui jest umożliwienie osiągnięcia harmonii z naturą. Dzięki temu doznajemy szczęścia i spokoju ducha oraz odżegnywać pecha. Stan ten można osiągnąć, równoważąc energię czterech żywiołów. Zgodnie ze starożytnymi, chińskimi wierzeniami, żywe rośliny domowe doskonale spisują się w roli „odważników”, które dzięki łączeniu w sobie żywiołów wody, drewna i ziemi, pozytywnie wpływają na aurę w naszych mieszkaniach i tym samym nasze samopoczucie. Tego samego nie można powiedzieć o syntetycznych imitacjach.

Według filozofów z Dalekiego Wschodu istnieją rośliny, które umieszczone we wnętrzach mieszkań przyciągać mogą szczęście i dostatek. Kliknij i sprawdź, które!

Zobacz więcej zdjęć

Dużo zieleni = dużo zdrowia 

Istnieją przesłanki świadczące o tym, że przebywanie w towarzystwie prawdziwych roślin ma niebagatelny wpływ na naszą ogólną kondycję i dobrostan. Rośliny doniczkowe nie tylko filtrują powietrze, pochłaniając dwutlenek węgla i oddając w zamian tlen, ale też oczyszczają je z toksyn, takich jak benzen czy formaldehyd, mogące wydzielać się z materiałów budowlanych i niektórych mebli. Prawdziwie zielone rośliny warto trzymać szczególnie w tych wnętrzach, które narażone są na nadmierne osuszanie powietrza, czyli np. te, w których intensywnie działa klimatyzacja. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

theda7

mam mnóstwo pięknych sztucznych traw liści ostów ..cudne kompozycje stoją wszędzie i tak bardzo mnie zachwycają ..a ile radości jak wieczorami zamieniam przekładam do koszy ....indywidualność i piękno jest w nas i wyrażamy je sobą a rady i porady ...dla tych którzy niewolniczo trzymają się zasad...bo inni coś tam....

Nefertari

To, że żywe rośliny mają same zalety, to prawda, tylko na koty trzeba uważać. To, że plastikowe to obciach w domu, to też prawda. Ale to feng shui to bzdury jakieś.

REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Dlaczego nie warto trzymać w domu sztucznych roślin"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.