Artykuły

Wprowadzasz się do mieszkania rozwodników? Nie wróży to nic dobrego

Nasza kultura wyjątkowo licznie obfituje w przedziwne zwyczaje, przesądy i zabobony. Część z nich wywodzi się jeszcze z wierzeń słowiańskich, część inkorporowaliśmy niedawno, wraz z rozwojem globalizacji. Większość z nas podchodzi do nich przymrużeniem oka. Niby wiemy, że czarny kot, to kot jak każdy inny, ale kiedy zajdzie nam drogę, na wszelki wypadek spluwamy przez lewę ramię. Oto kilka przesądów, związanych z utrzymaniem naszych domów w zdrowiu i szczęściu.

To nie czarne koty przynoszą straszliwego pecha. Poznaj inne przesądy związane z domem Fot. 123RF/PICSEL
REKLAMA

Przeprowadzka

Raz na jakiś czas przychodzi nam zmienić miejsce zamieszkania. Z przeprowadzkami do nowego domu wiąże się wiele zabawnych przesądów. Uważa się, że najlepsze dni na przeprowadzkę to środa i sobota. Przenosiny w niedzielę to naruszenie przykazań Kościoła katolickiego — to dzień odpoczynku. Poza tym zgodnie z folkowymi wierzeniami może zakończyć się przedwczesną śmiercią. Piątek to również niezbyt dobry wybór, bo jak mówi stare przysłowie: „Piątek – zły początek”. Z przeprowadzkowego kalendarza należy wykreślić też dni nieparzyste, 29 lutego i najlepiej cały listopad, który jednoznacznie kojarzy się ze zmarłymi i zwiększoną aktywnością duchów.

Zobacz więcej zdjęć

Pod żadnym pozorem do mieszkania jako pierwszego nie należy wnosić łóżka – to zwiastuje ponoć rychłe choroby. Przenoszenie mebli najlepiej zacząć od stołu, to ma zagwarantować trwałość więzi między współlokatorami. Przeprowadzka do innego mieszkania to otwarcie nowego etapu w życiu, dobrze więc nie ciągnąć za sobą dawnych trosk i nierozwiązanych problemów, a co za tym idzie, nie wypada zabierać ze sobą starych, zepsutych bibelotów, brudnych lub niepotrzebnych rzeczy oraz śmieci. Wasz nowy dom pochodzi z rynku wtórnego? Upewnijcie się, że wcześniej nie należał do ofiary tragicznego wypadku lub… rozwodników! To niezbyt optymistycznie wróży młodym małżeństwom…

Zobacz więcej zdjęć

A w jaki sposób zagwarantować sobie szczęście w mieszkaniu, w którym dopiero co się urządziliśmy? Ponoć pomocne bywa okadzanie domu suszoną szałwią. Aby odstraszyć pecha i złe duchy, w przedpokoju, na wysokości drzwi wejściowych umieśćmy lustro.

REKLAMA
REKLAMA

Budowa nowego domu

Budowa domu to trudne logistycznie i obciążające psychicznie wyzwanie. Do dopięcia jest tyle istotnych szczegółów! Tymi, o których najczęściej zapominamy (bo może po prostu nie dajemy im wiary… ), są oczywiście te o charakterze „nadnaturalnym”. Wiedzieliście, że w wyborze najlepszej działki pod zabudowę pomogą wam… zwierzęta? Jeśli po polu, na którym chcemy się w przyszłości budować, swobodnie spacerują i zbierają się w grupki owce, to zdecydowanie dobry znak. Nie warto natomiast stawiać budynku na parceli, gdzie wcześniej zamieszkiwała grupa dzikich kotów… Szczęście podczas budowy nowego domu wspomoże zakopanie w ziemi przeznaczonej pod stworzenie fundamentów garści ziaren lub monet. Na wszelki wypadek dobrze też na nowo wzniesionym dachu wieniec z polnych kwiatów.

Zobacz więcej zdjęć

Na dobre mieszkanie…

Aby ustrzec się przed pechem i zagwarantować szczęście i powodzenie, kilku rzeczy z domu koniecznie powinniśmy się pozbyć. Jakich?

Zobacz więcej zdjęć

Zegary — wiele zegarów wyróżnia się naprawdę wyjątkową formą. Nic więc dziwnego, że gdy zepsują się z racji wieku, raczej nie śpieszymy się z wyrzuceniem ich z domu. Mimo nostalgicznego przywiązania do ich wyglądu, niesprawnych urządzeń powinniśmy się pozbyć. Zgodnie z feng shui niesprawne mierniki czasu sprowadzają na domowników ciężkie choroby i śmierć. Ta sama reguła dotyczy kalendarzy – na bieżąco należy zmieniać w nich miesiące. Karty kalendarza wskazujące nieprawidłowe daty mogą niekorzystnie wpłynąć na dobrostan jego właściciela. Nie wspominając o tym, że to szalenie niepraktyczne.

Zobacz więcej zdjęć

Lustra — ten przesąd zna każdy! Zbicie lustra równoznaczne jest ze ściągnięciem na siebie i rodzinę siedmiu lat straszliwych nieszczęść. Wiecie, skąd wzięło się to przeświadczenie? Wieki temu lustra były napraaaawdę drogie – ich przypadkowe zniszczenie naprawdę wiązało się z dużym pechem i nadszarpnięciem rodowych funduszy. Dla własnego dobra lepiej nie zawieszajcie ich w sypialni.

Myśliwskie trofea — abstrahując od racji ekologów i obrońców środowiska, obecność w domu wypchanych trucheł zwierząt jednoznacznie kojarzą się ze śmiercią. A jej nikt przecież do domu zapraszać nie chce…

Rozbita zastawa — w feng shui ceramiczne naczynia symbolizują rodzinny dobrobyt. Korzystanie z podniszczonej zastawy to prosta droga do powitania w swoim życiu wielu kłopotów i porażek. Zdarzyła się wam ostra kłótnia z tłuczeniem talerzy? Najlepiej natychmiast pozbądźcie się rozpadłych części serwisu.

Redakcja Deccoria.pl

Czy czarny kot przynosi pecha? na INTERIA.TV.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wprowadzasz się do mieszkania rozwodników? Nie wróży to nic dobrego"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.