Poradniki

Poradniki

Czym czyścić piekarnik? To pytanie, które zadaje sobie większość osób korzystających z tego urządzenia. Osadzający się wewnątrz tłuszcz może sprawić nam wiele trudności podczas czyszczenia. Dlatego w tym artykule przygotowaliśmy kilka domowych sposobów, dzięki którym szybko poradzimy sobie z brudnym piekarnikiem.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Pralka automatyczna jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w domu. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie domu bez pralki. Przynajmniej dwa razy w tygodniu każda rodzina robi duże pranie. Stosowanie środków chemicznych, ciągłe narażenie na kontakt z wodą oraz zabrudzeniami powoduje, że po pewnym czasie pralka zacznie brzydko pachnieć, zacznie osadzać się w niej brud, a nawet pleśń.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Co roku wykorzystujesz ten sam koszyk na święconkę? Zastanawiasz się co w nim zmienić, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Radzimy, co koniecznie powinno znaleźć się w świątecznym koszyczku i jak przyozdobić go w efektowny sposób, tak by wyróżniał się spośród innych.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które wita nas od progu mieszkania. Jego aranżacja powinna zachęcać do przejścia dalej, do kolejnych wnętrz. Urządzając go, nie można zapominać też o względach funkcjonalnych. To pokój szczególnie narażony na zabrudzenia pochodzące z zewnątrz, wymaga więc zastosowania odpowiednio wytrzymałych materiałów wykończeniowych.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Czy silikon może się zestarzeć? Niestety tak. Jeśli przestał spełniać wymagania użytkowe i estetyczne, trudno go domyć lub po prostu odkleił się, warto zastanowić się nad jego zmianą. Nie wystarczy jednak nałożyć nową warstwę - trzeba najpierw usunąć tę zużytą. 

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zakup stolarki okiennej to inwestycja na lata. Utrzymanie jej w dobrym stanie przez wiele lat gwarantuje regularnie wykonywana konserwacja. Kiedy ostatni raz poświęciliście odrobinę uwagi swoim oknom? Podpowiadamy jak o nie zdbać na wiosnę. 

Czytaj artykuł 
Poradniki

Naturalne i domowe środki czystości to świetna sprawa. Są bezpieczne w stosowaniu, tanie, skuteczne, nie szkodzą środowisku. Mają wiele zalet, ale trzeba być też świadomym ich wad oraz ograniczeń. Bynajmniej nie są one preparatami uniwersalnymi. Za każdym razem sprawdzajmy, czy nadają się do zastosowania na danej powierzchni i nie pozostawiają na niej nieestetycznych śladów, czy odbarwień.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Nasz  klimat raczej nie należy do klimatycznej gorącej strefy, ale upały  oczywiście się u nas zdarzają i potrafią utrudniać życie. Zmiany klimatyczne powodują powstawanie naprawdę wysokich temperatur nawet w strefie umiarkowanej. Warto więc pomyśleć wcześniej i rozważyć zamontowanie klimatyzacji, zakup dobrego wentylatora lub z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzić odgrzybianie wentylacji.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wraz z dniem 1 kwietnia 2019 obowiązywać będą nowe zasady, jeżeli chodzi o segregowanie śmieci. Nie da się ukryć, że szykuje się „mała rewolucja” w tej kwestii. Nie dość, że pojawią się całkiem nowe kolory pojemników, to będą też ich nowe rodzaje. Wstępnie będzie ich aż pięć. Jak dokładnie będzie wyglądała zmiana?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Papier ścierny znajduje się niemal w każdym domu. To obowiązkowe wyposażenie skrzynki narzędziowej. Przydaje się wtedy, gdy zachodzi potrzeba przeszlifowania jakiegoś materiału, zmatowienia go lub usunięcia z niego farby czy lakieru. Na tym jednak nie kończą się jego możliwości! Używanie arkuszy z szorstkim nasypem tylko w ten sposób to rażący przykład niewykorzystania jego pełnego potencjału.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.