Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Głóg (Crataegus) należy do bardzo zróżnicowanej i licznej rodziny różowatych. To małe drzewa lub krzewy, rodzime, odporne na mrozy i mało wymagające pod względem pielęgnacji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Już samo słowo „jesień” dla wielu to powód do odczuwania melancholii. Wizja krótkich, wilgotnych, szarych dni mało kogo nie napawa optymizmem. Wyjątek stanowią posiadacze własnych ogrodów – dla nich jesień to często czas planowania, siania, sadzenia i jakby na przekór szykującej się do snu przyrodzie, czas nowej energii ogrodniczej.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Osiedla bloków mieszkalnych rzadko obfitują w tereny zielone – to jedna największa z bolączek mieszkańców mrówkowców. Mają oni do dyspozycji miniaturowe balkony, a i to nie zawsze. Wydawałoby się, że lokatorzy mieszkań na parterze mają więcej szczęścia. Poza balkonem mają również dostęp do niewielkiego obszaru zielonego, sąsiadującego z budynkiem. Korzystając z okazji, często adaptują je oni na niewielkie ogrody – czy zgodnie z prawem?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rozplenica japońska Pennisetum alopecuroides nazywana jest także piórkówką. Jest to obficie kwitnąca, bardzo dekoracyjna trawa, która pełnię kwitnienia osiąga na przełomie sierpnia i września. Kwiatostany rozplenicy mają postać długich, walcowatych ciemnych kłosów, które wyglądem przypominają małe szczoteczki.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Obecność kwitnących wrzosów w ogrodzie, przypomina nam o nieuchronnie zbliżającej się jesiennej porze. Myśl tę wynagradza nam jednak ich kolorystyka, nadając świeży urok grządkom kwiatowym, które straciły już swój czar. Wrzos poprawia także nastrój w pochmurne i deszczowe dni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Warto pamiętać o tym, jakie prace należy wykonać w ogrodzie w sierpniu, i kiedy burze już odpuszczą – powoli realizować plan pielęgnacji i regeneracji ogrodu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pies w domu to sama radość. Zawsze wysłucha, dotrzyma towarzystwa, rozbawi, przypilnuje posesji, a w razie konieczności przegoni nieproszonego gościa. Pies w ogrodzie natomiast, nie bójmy się tego powiedzieć, bywa prawdziwym utrapieniem. Zaplamiony murek, dziury w trawniku, poniszczone, rozkopane rabaty – to wszystko jego (wątpliwa) zasługa. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym ocalisz zielony zakątek przed totalną dewastacją.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Posiadanie zbiornika wodnego w ogrodzie ma wiele zalet. Zmienia się mikroklimat ogrodu, nasza zielona oaza staje się bardziej urozmaicona. Staw w ogrodzie umożliwia zastosowanie wielu gatunków roślin, które są charakterystyczne dla środowiska wodnego, co przywabia także wiele gatunków zwierząt, niespotykanych w ogrodzie bez oczka. Zobacz jak zaprosić do ogrodowego stawu owady, ptaki i inne zwierzęta.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ogrodowa obwódka to nic innego jak miniaturowy żywopłocik – przestrzeń pomiędzy bujną roślinnością rabat a trawnikiem, ścieżką lub inną utwardzoną nawierzchnią. Pełni zatem funkcję nie tylko estetyczną, ale również organizuje przestrzeń.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Perovskia łobodolistna to ciekawa, nieco mniej znana, ale na pewno godna uwagi roślina. Atrakcyjnie wygląda przez cały rok, ponieważ jest zimotrwałym półkrzewem (forma pośrednia między krzewem a byliną o zdrewniałej jedynie dolnej części pędu).

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.