Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Perovskia łobodolistna to ciekawa, nieco mniej znana, ale na pewno godna uwagi roślina. Atrakcyjnie wygląda przez cały rok, ponieważ jest zimotrwałym półkrzewem (forma pośrednia między krzewem a byliną o zdrewniałej jedynie dolnej części pędu).

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

To najpopularniejsze rośliny zielne - i to nie tylko na naszym kontynencie. Wspaniałe właściwości nagietka były znane już od dawna, a nasze babcie zwykły mawiać, że jak kwiaty tego ziela się zamykają, to za chwilę zacznie padać – i faktycznie tak jest. W starożytnym Rzymie dodawano go do bulionu, który miał podnosić na duchu, a w Indiach barwne kwiaty zdobiły ołtarze świątyń.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pnącza to przyjaciele każdego ogrodnika. Zachwycają obfitością wytwarzanej zieleni, szybkością wzrostu i intensywnością kwitnienia oraz umiejętnością tworzenia trzeciego, pionowego wymiaru w ogrodzie. Dzięki temu, że można je bardzo łatwo formować oraz kierować w odpowiednim kierunku, idealnie dopasowują się do ogrodowych i balkonowych zakątków, małej architektury, a także wyposażenia. Poniżej znajdziecie propozycję 5 pnączy, które idealnie nadają się zarówno do ogrodu, jak i do pojemnika na balkonie czy tarasie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Róża — królowa kwiatów, symbol miłości, obiekt fascynacji ogrodników już od setek lat. To roślina, która jak żadna inna, stwarza wielkie możliwości zastosowania w ogrodzie, a ogrom jej odmian przyprawia o zawrót głowy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Budleja inaczej zwana omżynem lub motylim krzewem, to wdzięczna roślina, która nieodparcie kojarzy się z latem. Jeśli zaspokoimy jej potrzeby, to kwitnie obficie. Jej liczne, bogate w nektar kwiaty, zebrane są w wiechowate, stożkowe kwiatostany, które osiągają nawet do 40 cm długości. Występują w różnych barwach od białej, przez fioletową i purpurową a czasem nawet pomarańczową, czerwonawą lub nawet żółtawą. Niektóre odmiany intensywnie pachną i to właśnie wabi motyle.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czerwiec to czas, kiedy chętnie zaczynamy organizować rodzinne wyjazdy na łono natury. Na łąkach i w lasach możemy spotkać niebezpieczne rośliny. Warto zapoznać się z ich wyglądem i działaniem, by w razie kontaktu z nimi, uniknąć poparzeń.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czasami zdarza się, że z naszego ogrodu chcemy wyciąć drzewo. Powody są różne. Może być to chore lub stare drzewo, mogące się złamać i nam zagrażać. To może być drzewo, które rośnie blisko budynku i rzuca zbyt dużo cienia. Czasem też po prostu chcemy przearanżować ogród. Zanim jednak pozbędziemy się niechcianej roslinności, warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi takiego zabiegu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Od dawna wokół krzewów czarnego bzu krążą mistyczne legendy na temat jego magicznych właściwości. Podobno w niektórych rejonach Polski, nadal prosi się to drzewo o pozwolenie na zebranie kwiatów i jagód.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Glicynia jest jednym z pnącz, które podczas kwitnienia nie mają sobie równych. Osiąga do 10 m wysokości i ma przy tym bardzo silne prawo lub lewoskrętne pędy. To roślina, która wymaga bardzo mocnych podpór.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nie ma nic smaczniejszego, niż owoce świeżo zerwane z krzaka. A co, jeśli moglibyście rozkoszować się nimi każdego ranka? To propozycja dla osób, które nie posiadają swojego ogródka, a marzą o kawałku ziemi do uprawy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.