Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Ołownik uszkowaty to mało znany krzew ozdobny, który oszałamiająco kwitnie. Jego kwiaty przypominają hortensje lub floksy, co z pewnością docenią wszyscy wielbiciele tych popularnych gatunków. Niebieski kolor płatków, tak rzadki w świecie przyrody, stanowi ogromny atut tej niezwykle atrakcyjnej rośliny. Sprawdź, jak uprawiać ołownika uszkowatego, by stał się najpiękniejszą dekoracją balkonu lub tarasu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mniszek lekarski to chwast, którego usunięcie może stanowić nie lada problem. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, dzięki którym pozbycie się go będzie prostsze. Sprawdź, w jaki sposób możesz usunąć mlecze bez szkody dla innych roślin w ogrodzie. To prostsze niż myślisz.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa hortensji w ogrodzie wymaga przestrzegania kilku istotnych zasad. Dotyczą one przede wszystkim rozsądnego zasilania tych krzewów. Nawożenie hortensji warto zacząć już wiosną, jeżeli chcemy przez całe lato podziwiać spektakularny pokaz pięknych kwiatów. Jaką odżywkę stosować na początku sezonu? Sprawdź, jaki naturalny nawóz na kwitnienie hortensji jest najlepszy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ściąłeś drzewo w ogrodzie, a teraz nie wiesz, co zrobić z pozostałym pniem? Jego usunięcie wcale nie jest takim łatwym zadaniem, gdyż wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Na szczęście istnieje wiele różnych metod, które pozwolą pozbyć się problemu. Jak wybrać najlepszą z nich? Poznaj 5 niezawodnych sposobów na usuniecie pnia drzewa, dzięki którym szybko zyskasz miejsce w ogrodzie.      

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Każdy z nas chciałby mieć obfite plony z drzew i krzewów owocowych. W osiągnięciu tego celu może pomóc właściwe nawożenie roślin. Wielu ogrodników szuka naturalnych zamienników dla chemicznych preparatów dostępnych w sklepach. Aby uzyskać zdrowe i duże plony, warto wypróbować stary, ale sprawdzony patent na nawożenie gleby. W tym celu przydatne okażą się ryby lub ich resztki.      

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Zebrane odpadki roślinne z kuchni, fusy po kawie i skorupki jaj to cenne składniki, które właśnie teraz warto dorzucić na pryzmę. Zachowaj odpowiednie proporcje i układ warstw, a już nawet pod kilkunastu dniach uzyskasz świeży kompost przygotowany metodą „na gorąco”. Sprawdź, jak szybko zrobić gorący kompost bez nawet odrobiny ziemi i do czego go wykorzystać – to najlepsza forma pozyskiwania wartościowego nawozu do zasilania warzywnika, przygotowania grządek pod owocowe uprawy oraz ekologicznego odżywienia wielu gatunków roślin na wiosnę.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Spośród wszystkich kwiatów ogrodowych wielkie wrażenie robią te o pełnych, głęboko wybarwionych na fioletowo płatkach. Przywodzą na myśl elegancko zaprojektowane parki królewskie, a przy tym równoważą letnią kolorystykę innych roślin kwitnących. Chcesz stworzyć w ogrodzie, na balkonie czy werandzie wyważoną kompozycję, w której pojawią się fioletowe akcenty? Doskonałym wyborem będzie długo i obficie kwitnąca pelargonia Don Valentino – to urok i elegancja w każdym płatku. Subtelnie udekoruje zacienione i półcieniste stanowiska.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Cebula jest warzywem, po którym zostaje sporo odpadków. Najczęściej wyrzucasz je i nawet nie zastanawiasz się, jak je wykorzystać? To ogromny błąd. Z łupin z cebuli zrobisz nawóz, oprysk lub gnojówkę do roślin ogrodowych. Wyjaśniamy, jak je wykonać i jak używać.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ogórki, wszechstronne warzywa uprawiane z pasją zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, stanowią istotny element wielu ogrodów. Ich uprawa, choć nie należy do najtrudniejszych, wymaga jednak przestrzegania określonych zasad, aby zapewnić obfite i zdrowe plony. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, które nie tylko musi odpowiadać potrzebom tych roślin, ale także uwzględniać historię uprawy poprzedzających gatunków.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Gdy uprawiamy ogród z drzewami owocowymi, rzadko wybiegamy myślami na wiele lat do przodu – nie zastanawiamy się tym samym, jak długo nasze rośliny będą dawały obfity plon. Chciałbyś cieszyć się koszami pełnymi owoców za 5, 10, a nawet 15 lat? Te drzewa owocowe potrafią przetrwać dziesięciolecia, jeśli tylko zapewnisz im odpowiednie warunki. Sprawdź, od czego zależy długowieczność drzewa i wybierz do ogrodu odmiany, które mają szansę osiągnąć imponujące rozmiary, latami uginając się pod ciężarem owoców.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Porzeczkoagrest to ciekawa hybryda dwóch popularnych w naszych ogrodach krzewów owocowych: agrestu i czarnej porzeczki. Łączy ich największe zalety, czyli minimalne wymagania i prostotę pielęgnacji, a przy tym rodzi kilogramy smakowitych owoców. Nie wymaga wielu zabiegów, ale wiosną potrzebuje skrócenia pędów. Jak przycinać porzeczkoagrest? Na co zwrócić uwagę podczas jego uprawy? Podpowiadamy, jakie warunki zapewnić krzewom, by uginały się od owoców.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Laurowiśnia to zimozielona roślina, która ze względu na gęsty, dekoracyjny pokrój jest często wybierana na żywopłoty. Choć w założeniu ma być atrakcyjna przez cały rok, zdarza się, że po zimie jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wczesną wiosną możemy zauważyć, że liście laurowiśni skręcają się i brązowieją. Powinien to być dla nas sygnał, że krzew potrzebuje naszej pomocy. Jak pielęgnować laurowiśnię po zimie? Czym zasilać ją na wiosnę? Sprawdź, jak przywrócić jej doskonałą kondycję.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ziemniaki to podstawa w kuchni polskiej. Są bardzo smaczne i zdrowe, można je przyrządzić na mnóstwo sposobów. Warto jednak pamiętać, że ziemniak ziemniakowi nie równy. Na świecie znane są tysiące odmian – jedne są bardziej mączyste, inne twardsze. Niektóre z nich idealnie nadają się do gotowania lub na sałatki, z innych przygotujesz zaś pyszne puree. Jak wybrać odpowiednią odmianę ziemniaka? Zwróć uwagę na ich typ kulinarny.     

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Opryski drzew owocowych to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu można zapobiec rozwojowi chorób powodowanych przez różne patogeny. Jedną z najpowszechniejszych jest parch jabłoni. Jak uchronić swoje jabłonki przed rzeczoną chorobą, czym można je pryskać i czy da się samodzielnie stworzyć preparaty do oprysku? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.