Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Zmysł węchu najszybciej przenosi do mózgu bodźce zewnętrzne. Terapia zapachem jest znana i stosowana od dawna. Naturalne olejki eteryczne zawarte w kwiatach fizycznie i psychicznie wzmacniają odporność naszego organizmu. Poza tym poprawiają samopoczucie, działają uspakajająco i relaksująco. Otaczając się pachnącymi roślinami fundujemy sobie darmową aromaterapię. Wybraliśmy dla Was 7 odmian roślin, które pachną jak prawdziwe, ekskluzywne perfumy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Rozwój cywilizacji powoduje coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo „nieświeżym” powietrzem oddychamy. Szczególnie w większych miastach ilość toksyn pojawiających się w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Zanieczyszczenia są przyczyną wielu chorób i dolegliwości, jak np. bóle głowy, uczulenia i zatrucia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kwiat nazywany gwiazdą betlejemską przybył do nas aż z Ameryki. Nie jest to żadna gwiazda z Betlejem i nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pochodzi z Meksyku, gdzie była kojarzona z okrucieństwem i przelewem krwi. Mimo tak niewdzięcznej historii dla wielu z nas jest nieodłącznym symbolem Bożego Narodzenia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Prowadzący program "Odlotowy ogród" Dominik Strzelec odwiedził ogród reportera Filipa Chajzera z "Dzień Dobry TVN" i podpowiedział m.in., w jaki sposób zabezpieczyć rośliny przed mrozem. - Jesienią i zimą dla roślin niebezpieczny jest mróz i wiatr, ale także susza - zaznaczył Strzelec.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Słodki smak, apetyczny zapach i piękny wygląd. Wszystko to mają w sobie cytrusy, które kojarzą nam się ze słonecznym latem, ale również pozwalają przetrwać zimę bez przeziębień. Jak wyhodować je na parapecie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Aleksander Wąsikowski ze Szkółki Pojemnikowej Plant-Win podpowiedział w programie "Maja w ogrodzie", jakie winorośle można hodować w Polsce. Opowiedział również, z jakich win robi się najlepsze wino i jak radzić sobie z chorobami roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Wojciech Krzyszkowski zaprezentował w programie "Maja w ogrodzie" swoją hodowlę fig i cytryn. Właściciel ogrodu powiedział kilka słów o swojej uprawie cytryny skierniewickiej. Krzyszkowski wspomniał również, że przy pielęgnacji cytrusów doskonale sprawdza się deszczówka.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Maja Popielarska dowiedziała się w programie "Maja w ogrodzie", jak w łatwy sposób można przygotować ogrodową moskitierę. Właściciel ogrodu zdradził Popielarskiej, że do wykonania moskitiery wykorzystał siatkę zabezpieczającą niegdyś staw przed wpadającymi do niego liśćmi.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Może się zdarzyć, że nagle stwierdzimy, iż doniczki z kwiatami na naszym balkonie to obraz nędzy i rozpaczy. Oto kwiaty przekwitły, niektóre całkowicie się wysuszyły... To znak, że czas zacząć jesienne porządki! Wystarczy odrobina dobrej woli, by balkon na nowo odżył! Jak się do tego zabrać? Jakie kwiaty przetrwają jesienne chłody?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Maja Popielarska w programie „Maja w ogrodzie” odwiedziła ogród Olgi i Piotra Mikołajczyków, którzy zaprezentowali swoją letnią kuchnię z wędzarnią i miejscem do grillowania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Maja Popielarska w programie „Maja w ogrodzie” odwiedziła ogród Moniki Rogalskiej, która opowiedziała jej o swoim warzywnym zakątku z pomidorami. Popielarska zwróciła uwagę m.in. na właściwości gleby, na której wyrosły warzywa.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Właściciel ogrodu - Michał Hoppel pokazał Mai Popielarskiej z programu "Maja w ogrodzie", jak można samodzielnie wykonać przydomowy skalniak. Hoppel zwrócił uwagę na sposób dobierania skał, aby te miały zbliżoną do siebie barwę i były układana w jak najbardziej naturalny sposób. Pan Michał zaprezentował również swojego ozdobne donice ze skałami i skalniakami.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kwiaty, krzewy i drzewa - jak je zestawiać, by wyglądały jeszcze piękniej i dobrze rosły? Nawet jeśli twój przydomowy taras jest niewielki, może przypominać zielony gaj. Wystarczy stworzyć na nim wielopiętrowe kompozycje. To skutecznie odgrodzi Was od natrętnych sąsiadów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Balkony powoli przestają być miejscem suszenia prania czy przechowywania niepotrzebnych gratów. Coraz częściej stają się zielonym i pachnącym zakątkiem beztroskiego relaksu. Jak urządzić przyjazny balkon małym kosztem? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych trików!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.