Artykuły
Twoja paprotka usycha i gubi liście? Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy, ale najczęściej jest to związane z niewłaściwą pielęgnacją. Odkąd zaczęłam podlewać swoją paprotkę tą wodą, rośnie bujnie, zdrowo i zachwyca soczyście zielonymi liśćmi. Wszyscy pytają mnie, czym dokarmiam roślinę, dlatego postanowiłam podzielić się kilkoma cennymi wskazówkami. Dzięki nim twoja paprotka będzie bujna jak nigdy dotąd.
Czytaj artykułStawiając zapalony znicz na grobie bliskiej osoby zmarłej, chcemy, aby palił się on najdłużej jak to możliwe. Niestety, mimo starań, wielu prób czy zmiany wkładów nadal mogą nie funkcjonować tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej? Prosty, ale mało znany patent. Koniecznie wypróbuj go we Wszystkich Świętych.
Czytaj artykułKuchnia to serce każdego domu oraz jedno z najczęściej używanych w nim pomieszczeń. Powinny się w niej znaleźć solidne, wytrzymałe oraz funkcjonalne meble, które ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków, organizację zapasów oraz przechowywanie akcesoriów kuchennych. Najlepszym wyborem do każdej współczesnej kuchni są meble na wymiar – rozwiązania projektowane i produkowane na indywidualne zamówienie, w oparciu o potrzeby klienta oraz specyfikę jego kuchni. Sprawdźmy, dlaczego są tak popularne i czy rzeczywiście opłaca się w nie zainwestować!
Czytaj artykułW pielęgnacji winorośli w naszym klimacie najistotniejszym cięciem jest to wykonywane na przedwiośniu, nazywane cięciem zasadniczym. Jednak dla uzyskania najwyższej plenności krzewów, nadania i utrzymania ich pożądanej formy oraz bezpiecznego prowadzenia warto zabiegi przycinania rozkładać w czasie. Ostrzejsze skracanie pozostaw na wiosnę, a jesienią przymierz się do metodycznego oczyszczenia roślin. Podpowiadamy, jak zadbać o winogrona w listopadzie, by zwiększyć przyrost pędów jednorocznych oraz zapewnić jeszcze zdrowsze owocowanie.
Czytaj artykułCiemierniki są łatwymi w uprawie i wytrzymałymi roślinami, które kwitną o nietypowej porze – w samym środku zimy. Niestraszny im mróz i śnieg, dodają więc uroku rabatom, gdy inne rośliny w uśpieniu wyczekują wiosny. Jak pielęgnować ciemierniki, aby długo kwitły? Jakie ich gatunki warto posadzić w ogrodzie? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułFasola szparagowa to bardzo wartościowe warzywo, które jest cenione za swoje smaczne strąki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że można ją wykorzystać do produkcji suchego ziarna. Niestety taka uprawa jest często niedoceniana, a szkoda, ponieważ nie ustępuje klasycznym odmianom pod względem walorów smakowych i wartości odżywczych. Jakie są zalety uprawy fasoli szparagowej na suche ziarno? Jakie odmiany sprawdzą się najlepiej? Sprawdź.
Czytaj artykułZaparowane szyby i okna to zmora każdej jesieni oraz zimy – wszystko za sprawą wysokiej wilgotności powietrza w tym czasie. Chociaż idzie się przyzwyczaić do parujących powierzchni, warto zawczasu im przeciwdziałać. Wilgoć utrzymująca się przez dłuższy czas w pomieszczeniach może sprzyjać rozwojowi pleśni, która źle wpływa na nasze zdrowie. Sprawdź, jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na szybach i odkryj proste triki na parujące powierzchnie.
Czytaj artykułStroik na Wszystkich Świętych to wyjątkowa dekoracja, która zdobi cmentarz w czasie corocznych celebracji. Stroiki kupowane w kwiaciarniach zazwyczaj jednak są dość drogie, możesz jednak wykonać je samodzielnie. Z czego zrobić stroik na Wszystkich Świętych? Sprawdź, jak zrobić kwietną ozdobę na cmentarz we własnym zakresie.
Czytaj artykułKwiaty, które kwitną bardzo wcześnie, są długo wyczekiwanymi zwiastunami wiosny. Jeśli chcemy cieszyć się ich widokiem już od lutego lub marca, musimy dobrze zaplanować, kiedy posadzić je na działce. O wiosenny ogród powinniśmy zadbać już jesienią, znajdując w nim miejsce dla kwitnących roślin. Jakie kwiaty kwitną najwcześniej? Jak przygotować glebę przed ich posadzeniem? Podpowiadamy.
Czytaj artykułZwartnica, popularnie nazywana amarylisem, jest jedną z roślin, która świetnie sprawdza się jako bożonarodzeniowa dekoracja. Jeśli chcemy cieszyć się jej rozkwitem w okresie świąt, musimy posadzić ją w doniczce w odpowiednim terminie. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki to zrobimy. Jak i kiedy sadzić amarylis, żeby zakwitł w Boże Narodzenie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułZrębki to materiał powstający w wyniku obróbki i rozdrobnienia drewna, który często jest zaliczany do odpadów. Tymczasem okazuje się, że można go wykorzystać w ogrodzie, i to na kilka sposobów. Choć zrębki nie dostarczają roślinom wielu składników odżywczych, mogą pełnić różne funkcje. Doskonale sprawdzą się jako materiał do ściółkowania, ale nie można ich od razu rozłożyć na grządkach. Sprawdź, jak wykorzystać zrębki w ogrodzie i do czego je używać.
Czytaj artykułMech na korze drzew owocowych to widok, który często budzi niepokój u ogrodników. Choć nie stanowi on bezpośredniego zagrożenia dla naszych roślin, może negatywnie wpływać na ich kondycję oraz prowadzić do znacznego obniżenia plonów. Jak się pozbyć mchu z drzew owocowych? Mam na to dwa sposoby i to bez użycia żadnych środków chemicznych. Sprawdź, co zrobić, jeśli mech porasta drzewa owocowe.
Czytaj artykuł„Rosła kalina z liściem szerokim…” Ten dekoracyjny krzew jest bohaterem wielu ludowych piosenek i bajek, a przy tym ozdobą ogrodów. Białe kule kaliny koralowej to jeden z najpiękniejszych widoków w majowych parkach, zagajnikach i lasach. Jesienią kalina mieni się ogromną paletą barw, a jej owoce są odporne na przymrozki i pozostają na krzewach aż do zimy. Poznaj najpopularniejsze gatunki kaliny i dowiedz się, jak dbać o ten piekny krzew.
Czytaj artykułDrzewa znajdujące się na granicy posesji często stają się zarzewiem poważnych konfliktów między sąsiadami. Zastanawiamy się, co zrobić, gdy cudze gałęzie przechodzą na naszą stronę płotu. Czy możemy je obciąć? Kto powinien posprzątać liście z drzewa sąsiada, które spadły na naszą działkę? Sprawdź, co mówią na ten temat obowiązujące przepisy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 725
- Następna