Art. Spons.

Kredyt na pompę ciepła. Gdzie szukać?

Rozwiązania zrównoważonego ogrzewania domu są coraz popularniejsze. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła, które zyskują na znaczeniu jako efektywne i przyjazne dla środowiska systemy. Niestety sporą przeszkodą w tej przyszłościowej inwestycji może okazać się jej koszt. Bowiem mało kogo stać, aby sfinansować ją z własnych środków. Warto jednak dokładnie przeanalizować wydatek i wziąć pod uwagę wszystkie długofalowe korzyści. W sytuacji, gdy nie dysponujesz wystarczającą ilością pieniędzy na zakup i montaż pompy, pomoże Ci kredyt na pompę ciepła. Rozwiązanie to jest obecnie wybierane przez wiele osób, które liczą na szybki zwrot inwestycji. Co za tym idzie, taki kredyt może być tylko chwilowym obciążeniem.

Kredyt na pompę ciepła. Gdzie szukać?
Jakie są dofinansowania na pompy ciepła? / materiały promocyjne

Czy można uzyskać kredyt na pompę ciepła?

Współczesny rynek finansowy jest niezwykle zróżnicowany i dynamicznie reaguje na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Bez wątpienia od dłuższego czasu można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania — zwłaszcza w zakresie ogrzewania domów. Banki coraz częściej wprowadzają do swojej oferty formy finansowania różnego rodzaju ekologicznych przedsięwzięć. Kredyt na pompę ciepła jest jedną z takich opcji i dostępny jest zarówno jako standardowa, jak i specjalna oferta kredytowa.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści płynących z inwestycji w zrównoważone źródła energii. Warto zauważyć, że przyczyniają się one do redukcji emisji CO2 i pomagają obniżyć rachunki za ogrzewanie, a to tylko kilka z wielu możliwości, które warto wziąć pod uwagę. Nic więc dziwnego, że popyt na pompę ciepła stale rośnie.

W efekcie kredyty na pompy ciepła znacznie wyróżniają się wśród ofert banków, zwłaszcza pod względem kosztów, które z reguły są atrakcyjniejsze. Ma to stanowić zachętę dla klientów w inwestycje ekologiczne, które przyniosą korzyści na wielu polach. Dodatkowo niektóre programy rządowe czy lokalne inicjatywy proekologiczne umożliwiają uzyskanie atrakcyjnych dopłat do spłaty i dofinansowań. To jeszcze bardziej promuje kredyt na pompę ciepła jako rozwiązanie dostępne niemal dla każdego zainteresowanego, jednak pod kilkoma warunkami.

Jaki kredyt na pompę ciepła jest możliwy?

Wiadomo już, że wiele banków zdecydowało się na wprowadzenie do swoich ofert specjalnej oferty kredytowej. Jest to kredyt na pompę ciepła, zobowiązanie celowe nastawione na konkretnego rodzaju wydatek, a raczej go finansujące. Środki z takiego wsparcia można więc przeznaczyć wyłącznie na taki cel, chyba że oferta obejmuje również inne proekologiczne wydatki. Aby je zaciągnąć, konieczne jest spełnienie określonych wymogów. Warunki są atrakcyjne pod względem kosztów, jednak nie jest to dostępne dla wszystkich.

Co ważne, kredyt na pompę ciepła można zaciągnąć również w formie innych zobowiązań. Mogą to być standardowe kredyty gotówkowe, które sfinansują dowolny wydatek, czy kredyty z dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z tym do podstawowych form finansowania, dostępnych dla osób zainteresowanych instalacją pompy ciepła w swoim domu, zaliczamy:

 • Kredyty gotówkowe - dostępne bez konieczności zabezpieczenia hipotecznego, szybsze w uzyskaniu, jednak zazwyczaj charakteryzują się zazwyczaj wyższym oprocentowaniem i krótszym okresem kredytowania, skorzystaj z zaufanego rankingu aby porównać kredytyt gotówkowe: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe 
 • Specjalne kredyty ekologiczne – oferty skierowane bezpośrednio na finansowanie inwestycji w zrównoważone źródła energii, w tym pompy ciepła, które mogą oferować dodatkowe korzyści, obniżone oprocentowanie czy wsparcie z funduszy.

Oprócz tego dostępne są różne dotacje, dofinansowania i innego rodzaju wsparcie dotyczące instalacji pompy ciepła. Udzielają ich gminy czy urzędy miasta, ale są wprowadzone również jako programy rządowe.

Gdzie wziąć kredyt na pompę ciepła?

Wybór kredytu przeznaczonego na finansowanie inwestycji w pompę ciepła to nie łatwe zadani. Wymaga odpowiedniego zapoznania się z ofertami różnych banków i wybrania tej odpowiedniej pod względem kosztów czy warunków spłaty. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście obciążenia, z którym klienci z reguły nie chcą wiązać się na dłużej. Większość liczy na szybką spłatę, nawet zwrot inwestycji z powodu znacznie obniżonych rachunków. Wszystko to sprawia, że przy podjęciu decyzji i wyborze zobowiązania, warto wziąć pod uwagę wiele elementów.

Decydując się na tani kredyt na pompę ciepła, szczególną uwagę zwróć na:

 • Oprocentowanie – bardzo ważny czynnik wpływający na to, ile zapłacisz za udzielenie kredytu na inwestycję.
 • RRSO – pozwala oszacować całkowity koszt kredytu, uwzględniając wszystkie opłaty.
 • Maksymalna kwota kredytu – ważna z punktu widzenia Twoich potrzeb finansowych związanych z inwestycją.
 • Okres kredytowania – dłuższy okres może oznaczać niższą ratę, ale wyższy całkowity koszt kredytu.

Zwróć uwagę na oferty, które zawierają dopłaty do kredytu. W ten sposób można zmniejszyć kwotę pożyczki, a tym samym zapłacisz mniejsze koszty. To dobre rozwiązanie na ograniczenie wydatków związanych z instalacją pompy.

Jak wziąć kredyt na pompę ciepła?

Wniosek o przyznanie kredytu na pompę ciepła możesz złożyć osobiście lub online, co znacząco przyspiesza cały proces.  Jak to zrobić?

 • Porównaj oferty kredytu na pompę ciepła w porównywarce lub rankingu.
 • Możesz skorzystać z usług doradcy kredytowego, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę i przeprowadzi Cię przez cały proces.
 • Przygotuj niezbędną dokumentację, np. kosztorys inwestycji i dokumenty potwierdzające zdolność kredytową.
 • Wypełnij elektroniczny wniosek kredytowy.
 • Czekaj na badanie zdolności kredytowej, sprawdzenie dokumentacji dot. nieruchomości i wydanie decyzji przez bank.

Jakie są dofinansowania na pompy ciepła?

Poza kredytami dobrym pomysłem jest sprawdzenie możliwości dofinansowania z programów rządowych i unijnych, które mogą znacznie obniżyć koszty inwestycji w pompy ciepła. Popularne są takie programy jak „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd”, „Moje Ciepło” czy inicjatywy lokalne. Wszystkie te oferują dotacje lub pożyczki na preferencyjnych warunkach, które mogą być łączone z kredytem bankowym, aby maksymalnie zredukować obciążenie finansowe związane z instalacją pompy ciepła.

Do banków, które współpracują z programami rządowymi, należą m.in. Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, Credit Agricole, BNP Paribas, Santander Consumer Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości czy też wybrane Banki Spółdzielcze.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.