Cebula dymka to odmiana cebuli zwyczajnej, która jest zdecydowanie delikatniejsza w smaku i mniejsza od swojej znanej kuzynki. Powszechnie jest nazywana zieloną cebulką lub po prostu dymką. Dymka ozima jest dodatkowo odporna na niskie temperatury i charakteryzuje się długim okresem wegetacyjnym, dzięki czemu może być sadzona jesienią. Jak przygotować ziemię pod uprawę dymki ozimej? Jaka odmiana cebuli jest najsmaczniejsza? Odpowiadamy.
Czytaj artykułKoleus Blumego to barwna roślina nazywana również pokrzywką brazylijską. Ozdobi ogrodowe rabaty i wzbogaci wnętrza o rozmaite kolory. To mało wymagająca roślina o wielu barwnych odmianach. Co musimy zrobić, aby cieszyć się jej widokiem jak najdłużej? Przedstawiamy najciekawsze odmiany i wymagania koleusa Blumego.
Czytaj artykułJesień to dopowiedni czas na przeprowadzenie oprysków wybranych drzew owocowych. Zabieg ten pozwoli uniknąć ich zarażenia groźnymi chorobami o podłożu bakteryjnym i grzybowym. Czym przystać drzewa owocowe jesienią? Od jakich chorób uchronimy w ten sposób nasz sad?
Czytaj artykułWrzesień to ważny, a niekiedy ostatni termin na przycięcie niektórych gatunków roślin ogrodowych. Jednak nie każda roślina dobrze zareaguje na ten zabieg przeprowadzony jesienią. Ponadto liczy się również odpowiednio dobrana technika cięcia. Jakie gatunki roślin przycinać we wrześniu? Odpowiadamy.
Czytaj artykułLawenda jest prostą w uprawie rośliną, pochodzącą z basenu Morza Śródziemnego. Dzięki czemu wykazuje sporą odporność na suszę. Zachwyca nie tylko okazałym wyglądem, ale również uspokajającym zapachem. Dodatkowo przyciąga do naszego ogrodu masę motyli, pszczół oraz trzmieli. Kiedy siać i jak pielęgnować lawendę?
Czytaj artykułŚciółkowanie słomą to ekologiczny zabieg pielęgnacyjny, zapewniający naszym roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w ogrodzie i licznymi korzyściami dla roślin. Jednak przy ściółkowaniu słomą trzeba zwrócić uwagę na jeden szczegół. Czy ściółkowanie słomą jest bezpieczne? Jakie są wady i zalety użycia słomy na ściółkę w ogrodzie? Sprawdzamy.
Czytaj artykułJałowiec to łatwa w uprawie i mało wymagająca roślina, która idealnie nada się na stworzenie gęstego żywopłotu. Zimozielone krzewy skutecznie zapewnią prywatność w ogrodzie i nie przysporzą dodatkowych obowiązków na wiosnę. Aby cieszyć się pięknym i bezobsługowym żywopłotem z jałowca, musimy spełnić tylko kilka warunków. Jakie odmiany posadzić w ogrodzie? Kiedy i jak posadzić jałowca na żywopłot? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPrzesadzanie tui kojarzy się raczej z wczesną wiosną. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy przy jesiennych porządkach w ogrodzie zapragniemy zmienić ich dotychczasowe miejsce? Okazuje się, że te zmiany są możliwe. Jednak, aby przesadzanie tui się udało, musimy spełnić kilka warunków. Sprawdź jakie odmiany tui można przesadzać we wrześniu i o czym należy wtedy pamiętać.
Czytaj artykułHortensje ogrodowe to okazałe krzewy o kulistych i kolorowych kwiatostanach, które latem ozdabiają nasz ogród. Ukorzenienie hortensji nie jest skomplikowane, jednak musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jak wybrać odpowiednią sadzonkę? Kiedy najlepiej rozmnażać hortensje i jak je ukorzenić? Odpowiadamy.
Czytaj artykułJesień to czas, kiedy nasze ogrody są zasypywane spadającymi liśćmi. Większość z nas postrzega je jako zbędny odpad i dodatkowy kłopot, który trzeba wyrzucić lub co gorsza – spalić. Czy możemy palić liście w ogrodzie? Co nam za to grozi i jak lepiej wykorzystać ten dar natury? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPaprotka to popularna roślina, która zdobi polskie domy. Niestety uprawa może być nie lada wyzwaniem z uwagi na jej szczególne wymagania. Często zdarza się, że paprotka usycha pomimo wszelkich starań. Podpowiadamy czego unikać w uprawie paprotki i jak ją uratować sprawdzonym domowym sposobem.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 2
- Następna