Tomasz Kromp

Tomasz Kromp

Entuzjasta nowych technologii, marketingu internetowego i wędrowania po ciekawych miejscach. Lista jego zainteresowań wykracza poza wszelką skalę. Uwielbia zgłębiać tajniki gotowania, interesuje się wpływem poszczególnych produktów na zdrowie, a ponadto intryguje go samodzielna uprawa warzyw i owoców. Prywatnie fan muzyki techno, dobrego rocka i futuryzmu. Lubi zgłębiać nowe dziedziny i z chęcią dzieli się wiedzą z innymi.

Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni ogrodnicy z pewnością nie raz zetknęli się z mszycami. Te szkodniki często są przyczyną marnienia roślin. Oprócz wykorzystania specjalnych preparatów mszyce można zwalczyć również w inny sposób. Wystarczy przyciągnąć do ogrodu biedronki, które są ich naturalnymi wrogami. Jak to zrobić? Sprawdź nasze sposoby!

Czytaj artykuł 

W trakcie uprawy amatorskiej ogrodnicy wielokrotnie spotykają się z różnymi szkodnikami zagrażającymi roślinom. Jednymi z nich są pędraki, czyli larwy chrząszczy, które żerują w ziemi, a konkretniej przy korzeniach. W jaki sposób można je zwalczyć wykorzystując naturalne sposoby? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Truskawki to jedne z najczęściej wybieranych owoców. Według wielu ogrodników najlepiej smakują te pochodzące z własnych upraw. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób decyduje się posadzić truskawki w ogródku. Warto jednak pamiętać o wykonaniu wiosennego oprysku. Jest niezwykle ważny, ponieważ może zapobiec rozwojowi niebezpiecznych dla rośliny chorób.

Czytaj artykuł 

Początek kwietnia to okres, który zwykle wiąże się z intensywnymi przygotowaniami do sezonu wiosennego. Jedną z ważnych czynności jest przeprowadzenie oprysków mających na celu ochronę roślin przed działaniem szkodników oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Okazuje się, że ciekawym specyfikiem, który może w tym pomóc, jest mydło potasowe.

Czytaj artykuł 

Judaszowiec to niezwykle oryginalny krzew, który wyróżnia się na tle innych roślin ogrodowych, a to za sprawą jego przepięknych kwiatów. Istnieje wiele odmian judaszowca, a każda może różnić się kolorem zarówno liści, jak i kwiatostanów. O czym pamiętać przy pielęgnacji judaszowca i kiedy kwitnie ten piękny krzew? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Cis pospolity to roślina iglasta, która odnajdzie się niemal w każdym ogrodzie. Popularne iglaki nie są trudne w uprawie, jednak trzeba pamiętać o przeprowadzaniu istotnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest przycinanie cisu. Kiedy powinno się to robić i jak ciąć rzeczone iglaki krok po kroku? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wielu ogrodników decyduje się na uprawę borówki amerykańskiej ze względu na jej pyszne owoce. Warto jednak pamiętać, że krzew wymaga odpowiedniego rodzaju podłoża. Wybór niewłaściwej ziemi może negatywnie odbić się na owocowaniu. Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy borówki amerykańskiej? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Opryski drzew owocowych to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu można zapobiec rozwojowi chorób powodowanych przez różne patogeny. Jedną z najpowszechniejszych jest parch jabłoni. Jak uchronić swoje jabłonki przed rzeczoną chorobą, czym można je pryskać i czy da się samodzielnie stworzyć preparaty do oprysku? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Wielu ogrodników wykorzystuje kartony do przykrywania zagonów na czas zimy. Tego rodzaju zabieg ma swoje plusy, ponieważ chroni glebę przed zimnem. Niektóre osoby mogą się jednak zastanawiać nad tym, co zrobić z rzeczonymi kartonami po zimie. Lepiej jest je zebrać, czy może zostawić? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Regularne porządki w kuchni powinny obejmować czyszczenie rusztu oraz palników kuchenki. Dokładne mycie tych elementów pozwoli nie tylko utrzymać walory estetyczne sprzętu domowego na wysokim poziomie, ale również ograniczyć rozwój niebezpiecznych dla zdrowia patogenów. Jak czyścić ruszt i palniki kuchenki gazowej krok po kroku?

Czytaj artykuł 

Rododendron, zwany również różanecznikiem bądź azalią, to roślina należąca do rodziny wrzosowatych. Często jest uprawiana na działkach i w przydomowych ogródkach ze względu na wspaniałe walory estetyczne. Kwiaty rododendrona zachwycają swoją wyjątkową urodą. Początkujący ogrodnicy mogą zastanawiać się, w jaki sposób można rozmnożyć rzeczoną roślinę. Istnieje kilka metod, które przedstawiamy poniżej.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Marzec to miesiąc, w którym to warto przeprowadzić wiele prac ogrodowych. Mowa tu również o posadzeniu pierwszych roślin. Jedną z nich jest cebula dymka, której uprawą często zajmują się początkujący ogrodnicy. Przed posadzeniem cebuli do gruntu, warto ją jednak zaprawić. Po co się to robi i jakich metod użyć?

Czytaj artykuł 

Piwonie to jedne z najchętniej uprawianych roślin w ogrodzie. Ich piękne kwiaty tworzą wspaniałe kompozycje, które znacząco podnoszą walory estetyczne działki. Uprawa piwonii nie jest zbyt skomplikowana, jednak warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Chodzi tu między innymi o nawożenie. Czym powinno się zasilać piwonie po zimie? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Wielu ogrodników decyduje się na uprawę malin na swoich działkach. Te krzewy owocowe nie są zbyt skomplikowane w uprawie. Jednak, żeby móc cieszyć się obfitymi zbiorami, warto zadbać o odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich jest przycinanie. Kiedy powinno się przycinać maliny i jak to robić? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.