Newsroom 07.02.2022

Te piękne kwiaty zdobyły popularność w Europie już w XVII wieku. Od tamtego czasu stale zachwycają ogrodników.Sprawdź, jak uprawiać je w domu i jak dbać o hiacynty w szkle.

Czytaj artykuł 

Stefanotis bukietowy to pochodząca z Madagaskaru pnąca roślina doniczkowa. Charakteryzuje się białymi kwiatami, które przez wiele tygodni, zazwyczaj w godzinach wieczornych, wydzielają słodki zapach podobny do jaśminu. Jej okres kwitnienia przypada na lato, od maja do września.

Czytaj artykuł 

Skrzyp polny to znana roślina występująca prawie w całej Polsce – od morza, aż po góry. Zna ją każdy, często jest traktowana jako chwast – zwłaszcza przez osoby, które pragną założyć piękny trawnik. Czy wiesz jednak, że skrzyp polny ma wyjątkowe właściwości lecznicze i jest bogatym źródłem witamin i minerałów? Sprawdź, dlaczego warto go uprawiać i co dzięki temu zyskasz. 

Czytaj artykuł 

Czy uprawa własnego drzewka bonsai jest trudna i pełna wyrzeczeń? Wszystko zależy od tego, jaki gatunek wybierzesz. Dziś można wybierać spośród grupy bonsai dla początkujących. Taka roślina jest mniej wymagająca w pielęgnacji, przez co idealnie nadaje się dla osób rozpoczynających przygodę z japońską florystyczną dekoracją.  

Czytaj artykuł 

Podlewanie to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny w uprawie roślin. Zamiast dodawać do wody nawozy sztuczne, które mogą zawierać wiele skoncentrowanych i niepożądanych składników, użyjmy nawozów ekologicznych. Podpowiadamy, jak naturalnie wzbogacić wodą do podlewania roślin doniczkowych.

Czytaj artykuł 

Nadszedł luty, więc czas, aby pomyśleć o demontażu zewnętrznego oświetlenia świątecznego. Czy wiesz, jakie są rzeczy, które musisz zaplanować przed rozpoczęciem działań? Przeczytaj, jak najlepiej się do tego przygotować!

Czytaj artykuł 

Okres zimowy wiąże się z dużą ilością zagrożeń, które również powstają wokół domu. Szczególnie największe ryzyko stanowi odwilż. Przyczynia się ona do powstawania wielu komplikacji w obszarze miejsca zamieszkania. Jesteś ciekaw jakich, a co więcej, jak można im zapobiec?

Czytaj artykuł 

Anturium od lat uprawiana jest na kwiat cięty. W sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach coraz częściej można natknąć się na bardziej wyszukane odmiany, nadające się do uprawy w doniczkach. Wyjaśniamy, jak dbać o anturium.

Czytaj artykuł 

Domowa paprotka pomimo tego, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele tlenu oraz wilgoci. Podpowiadamy, jak odpowiednio dbać o paprocie i co zrobić, by je odratować w przypadku przelania lub przesuszenia.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.