Newsroom 16.03.2022

Zieleń okalająca kamienie, mury i wypełniająca szczeliny między płytami chodnika może być efektownym akcentem dekoracyjnym w ogrodzie. Aby stworzyć takie naturalne ozdoby, nie musisz wkładać w to wiele pracy – powinieneś jednak wiedzieć, jakie gatunki nadają się do tego typu uprawy. Wyjaśniamy, w jaki sposób stworzyć we własnym ogrodzie wyjątkowe, klimatyczne kompozycje!

Czytaj artykuł 

Zapach dymu tytoniowego jest niezwykle trudny do wyeliminowania. Przesiąkają nim nie tylko włosy, ubrania czy ciało, ale również firanki, meble, dywany i sprzęt komputerowy. Niestety, dopóki palacz nie rozstanie się z nałogiem, bardzo ciężko będzie się pozbyć zapachu tytoniu, można go jednak zamaskować.

Czytaj artykuł 

Piękny ogród i urodzajny warzywnik to marzenie każdego ogrodnika. Warto podkreślić, że taki efekt to nie tylko wynik odpowiedniej pielęgnacji, ale również wiedzy. Rośliny, podobnie jak ludzie, mają swoje sympatie i antypatie, co wpływa na ich rozwój. Zjawisko to nosi miano allelopatii. Czy wiesz, których roślin lepiej nie sadzić obok siebie? 

Czytaj artykuł 

Bratki to urokliwe i niewymagające rośliny ozdobne, które zakwitają wczesną wiosną. Atrakcyjne kwiaty utrzymują się przez całe lato, zdobiąc ogrody i balkony. Jak i kiedy sadzić bratki? 

Czytaj artykuł 

Tuje to popularne drzewka, spotykane praktycznie w każdym ogrodzie, a także w przestrzeniach miejskich. I choć nie należą do drogich gatunków, posadzenie całego żywopłotu może być kosztowne. Jest jednak sposób na rozmnożenie tui przez sadzonki. Zobacz, jak łatwo można to zrobić. 

Czytaj artykuł 

Katarzyna Dowbor ponownie odwiedzi Skierbieszów na Zamojszczyźnie. Tym razem będzie miała dobre wieści dla pani Kasi i pana Jana, którzy wychowują dwie córki: Julię i Dominikę oraz sześcioletniego Marcela.

Czytaj artykuł 

Kordylina to roślina, która jest w stanie ożywić każde wnętrze. Roślina podbiła serca zarówno amatorów ogrodnictwa, jak i doświadczonych botaników. Jego wspaniałe, pięknie wybarwione liście stały się hitem ostatnich lat. Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji, właściwego nawożenia, podlewania i przesadzania kordyliny. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.