Newsroom 23.05.2022

Szukasz krzewów ogrodowych, które przez cały rok będą cieszyć pięknym wyglądem? Jedną z ciekawych propozycji są derenie. Gatunki i odmiany tej wyjątkowej rośliny klimatu umiarkowanego są na tyle różnorodne, że bez trudu wybierzesz okaz, który dopełni krajobrazu wokół domu.

Czytaj artykuł 

Duże, słoneczne kwiaty i wyjątkowo smaczne pestki – czy nie z tym zwykle kojarzy się słonecznik? Prócz popularnej odmiany uprawianej ze względu na nasiona, istnieje też wiele innych, w tym te nieduże, idealne do sadzenia w doniczkach czy skrzynkach balkonowych. Zobacz, jak należy dbać o rośliny z tej grupy, by cieszyły oko w ogrodzie i na tarasie. 

Czytaj artykuł 

Marchew to jedno z ulubionych warzyw. Bardzo często hoduje się ją w przydomowych ogrodach. Zdarza się jednak, że uprawa zostaje zaatakowana przez szkodniki – różnego typu owady w formie larw, mszyc lub chrząszczy. Jakie są najczęstsze szkodniki marchwi i jak z nimi walczyć? Sprawdź! 

Czytaj artykuł 

Azalia japońska to niski krzew ozdobny wyróżniający się przepięknym kwitnieniem, które przypada na okres od kwietnia do czerwca. Podpowiadamy, jak uprawiać azalię w ogrodzie, by przyciągała wzrok i obficie kwitła.

Czytaj artykuł 

Porcelana, tworzona od wieków, uwielbiana i podziwiana, towarzyszy nam na każdym kroku. Jest szlachetna, trwała i z biegiem lat zyskuje na wartości. Autorem nazwy jest podobno sam Marco Polo. Podróżnikowi zastawa porcelanowa przypominała morskiego skorupiaka “porcello” i stąd właśnie wzięła się nazwa, której używamy do dziś. Aktualnie jednym z najsilniejszych rejonów znanych z produkcji porcelany jest Polska, a dokładnie Ćmielów. W tym niewielkim miasteczku znajdującym się w województwie świętokrzyskim działa fabryka porcelany i to nieprzerwanie od ponad 230 lat!

Czytaj artykuł 

Komarzyca nico – roślina nazywana także plektrantus nico, plectranthus forsteri czy plektrantus koleusowaty – to kwiat, który zapachem potrafi skutecznie odstraszać owady. Dlatego mówi się, że komarzyca to tajna broń w walce z komarami. Dowiedz się, jak prawidłowo uprawiać tę roślinę i poznaj jej największe zalety. 

Czytaj artykuł 

Jagoda goji przez wielu jest uznawana za najzdrowszy owoc świata. Zawiera szereg substancji wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Owoce zalicza się do tzw. superfoods, czyli produktów o działaniu antyoksydacyjnym. Okazuje się, że jagody można zbierać z własnego ogrodu — wystarczy posadzić krzew i o niego dbać. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.