Newsroom 04.08.2022

Gdy jest ciepło i sucho, wiele roślin wymaga szczególnej pielęgnacji. Najczęściej odwdzięczają się jednak pięknymi i bujnymi kwiatami, dlatego warto dbać o balkon. Jak pielęgnować rośliny balkonowe latem? Sprawdź, jak najlepiej je nawadniać, nawozić i co zrobić, jeśli wybierasz się na urlop.

Czytaj artykuł 

Pomidory to jedne z najczęściej hodowanych warzyw w przydomowych ogródkach. Niestety zdarza się, że zamiast pięknych, okrągłych pomidorów wyrastają duże i mocno zniekształcone okazy. Jak do tego dochodzi? Odpowiada za to… genetyka. Dowiedz się, co to jest staśmiony kwiat pomidora, jaki ma wpływ na owocowanie i czy można mu zapobiec.

Czytaj artykuł 

Niezależnie od tego, czy posiadamy stary sad, czy niewielki balkon – możemy stworzyć strefę chilloutu wśród egzotycznych roślin. Oto aranżacje, którymi warto się zainspirować przy urządzaniu swojej zielonej przestrzeni.

Czytaj artykuł 

Taras, będący zieloną oazą? Przypominający dżunglę balkon, który stanie się lożą chilloutu? Stworzenie takich miejsc jest w zasięgu możliwości! Wcale nie trzeba mieć tzw. „ręki do roślin”. Balkon oraz taras zazielenią się szybciej niż myślisz i nie włożysz w to wiele wysiłku. Potrzebujesz jedynie ziemi, doniczek oraz roślin – wszystko to bez problemu znajdziesz w sklepach. Ale też... odrobiny inspiracji, którą z kolei znajdziesz poniżej.

Czytaj artykuł 

Cięcie orzecha włoskiego pozytywnie wpływa na kondycję drzewa i poprawia jego wygląd. Niestety nieprawidłowo wykonany zabieg często przynosi więcej szkód niż korzyści. Wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób przycinać orzech włoski tak, aby drzewo było zdrowe i lepiej owocowało. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Czytaj artykuł 

Większość roślin ogrodowych zachowuje swoją formę na stałe. Istnieją jednak gatunki, które potrzebują drobnej pomocy z twojej strony – tylko wtedy mogą zdrowo rosnąć i owocować. Jakie rośliny należy podwiązywać i podpierać? Sprawdź, czym podwiązywać krzewy!

Czytaj artykuł 

Zioła to wyjątkowy dar, który przygotowała dla nas natura. Są proste w uprawie – każdy może je wyhodować w przydomowym ogródku, a nawet na parapecie kuchennym. Jak cieszyć się ich właściwościami nawet zimą? Sekret tkwi prawidłowym zbieraniu, suszeniu i przechowywaniu ziół!

Czytaj artykuł 

Paulownia uznawana jest za jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych. Ma bardzo duże liście oraz okazałe kwiaty barwy fioletowej, różowej lub białej. Choć gatunek ten występuje naturalnie wyłącznie w Azji Wschodniej, to od dłuższego czasu z powodzeniem sadzony jest również w cieplejszych częściach Europy. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować paulownię w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Acidantera dwubarwna to roślina kwitnąca, która wyróżnia się pachnącymi kwiatami o białym odcieniu z charakterystyczną ciemną plamką u nasady. Dowiedz się, jak uprawiać tę bylinę i jakie ma ona zastosowanie w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Szarka śliwy to jedna z najgroźniejszych chorób atakująca nie tylko śliwy, ale również inne gatunki drzew pestkowych. Poraża ona liście, owoce, a niekiedy nawet pędy. Gdy się pojawi, wymaga radykalnych środków i powoduje duże straty. Podpowiadamy, jak rozpoznać szarkę śliw, a także metody jej zwalczania. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć, aby mieć zdrowy plon! 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.