Newsroom 09.01.2023

Tuja to nietypowy iglak, który na stałe wpisał się w krajobraz ogrodów i przestrzeni miejskich. Jest idealna do tworzenia żywopłotów, bo szybko się rozrasta i gęstnieje. W europejskim klimacie rośnie dobrze, natomiast tak jak każdą roślinę, mogą zaatakować ją choroby. Zobacz, jak je rozpoznawać. 

Czytaj artykuł 

Wysiewanie nasion w rolkach po papierze toaletowym to ekologiczny sposób na wykorzystanie materiałów, które się marnują. Rolki są praktyczne i z powodzeniem mogą zastąpić używane do wysiewu plastikowe doniczki. Opcja jest równie funkcjonalna, a przy tym tania i wpisuje się w recykling. 

Czytaj artykuł 

Jednymi z pierwszych oznak nadchodzącej wiosny są pojawiające się w ogrodzie kwiaty cebulowe, które nieśmiało zaczynają rozkwitać już w połowie lutego. Sprawdźcie, jakie gatunki roślin cebulowych najwcześniej budzą się z zimowego snu, jakich z kolei możemy wypatrywać, gdy nadejdzie już wiosna, a jakich latem i jesienią. Wyjaśniamy też, co zrobić z cebulkami kwiatów, które już przekwitły w naszym ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Opłata deszczowa to podatek za zmniejszenie naturalnej retencji terenu przez zabudowanie go. W 2023 roku czekają nas duże zmiany. Zgodnie z nowelizacją, opłata deszczowa będzie ściągana za okres pięciu lat i to z odsetkami. Sprawdź, kto zobowiązany jest do zapłaty tego podatku. 

Czytaj artykuł 

Kontrole abonamentu RTV już ruszyły. Zgodnie z polskim prawem, każdy, kto posiada odbiornik telewizyjny bądź radiowy, jest zobowiązany do uiszczenia opłaty abonamentowej. Jeśli tego nie robi, zostanie nałożona kara. Jak wygląda kontrola i czy możemy nie wpuścić urzędnika do mieszkania? Ile wynosi abonament RTV i kto jest zwolniony z opłat? Sprawdź.

Czytaj artykuł 

Ręczniki to podstawowy element wyposażenia każdej łazienki. Ze względu na to, że korzystamy z nich codziennie, wymagają częstego prania. Najwięcej kłopotów sprawiają te białe, które mają tendencję do żółknięcia, przez co wydają się być cały czas brudne i mało estetyczne. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które sprawią, że twoje ręczniki znów staną się śnieżnobiałe i miękkie.

Czytaj artykuł 

Iga Świątek na co dzień mnóstwo czasu spędza w podróży, przemieszczając się pomiędzy kolejnymi turniejami tenisowymi. Rzadko bywa w domu, ale przyznaje, że bardzo docenia chwile spędzane wśród najbliższych. Zobaczcie, jak mieszka najlepsza tenisistka na świecie!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.