Newsroom 30.01.2023

Szeflera to popularna roślina ozdobna uprawiana w warunkach domowych. Przypomina drzewko i wyróżnia się dekoracyjnymi liśćmi, które w jednym z jej gatunków wyglądem przypominają parasolki. Mimo że łatwo ją pielęgnować, to bardzo rzadko kwitnie. Poznaj tajniki uprawy szeflery i dowiedz się, co oznacza, gdy ta wyjątkowa roślina zakwitnie.

Czytaj artykuł 

Jodła koreańska to ciekawy iglak o ozdobnych szyszkach, które mają fioletowo-niebieską barwę. Okaz nie ma dużych wymagań pielęgnacyjnych i świetnie wygląda w ogrodzie. Zdarza się jednak, że jodła żółknie i zaczyna gubić liście. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Im wcześniej je rozpoznasz, tym większe będą szanse na ocalenie rośliny.

Czytaj artykuł 

Rośliny domowe często mogą być atakowane przez szkodniki. Jedne czają się wśród liści, inne zaś kryją się w podłożu. Zastanawiasz się, jak rozpoznać obecność szkodników w podłożu? Wykonaj ten prosty test!

Czytaj artykuł 

W ostatnich czasach coraz głośniej mówi się o recyklingu. Masz wątpliwości, czy także ciebie powinna dotyczyć segregacja śmieci? Szkło, produkty plastikowe i metalowe, papier, tektura oraz  bioodpady to przecież coś, co znajduje się w domu każdego. Dzięki segregacji mogą być nie tylko toksycznymi odpadami, ale również cennym surowcem. 

Czytaj artykuł 

Pleśń w doniczce z kwiatami to zjawisko dość częste, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego warto wiedzieć, jak pozbyć się tego nieestetycznego nalotu i co robić, żeby go unikać. Poznaj niezawodne domowe sposoby na zwalczanie pleśni z ziemi kwiatów doniczkowych.  

Czytaj artykuł 

Kapturnica (Sarracenia) oprócz tego, że ciekawie wygląda, zaskakuje tym, że jest owadożerna. Sam proces obserwacji tego zjawiska jest dość intrygujący i z pewnością zainteresuje miłośników nietypowych kwiatów. Taką roślinę można hodować w mieszkaniu lub na balkonie, a jej cena nie jest wygórowana. Dowiedz się, jak wyglądają uprawa i pielęgnacja kapturnicy! 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.