Newsroom 22.02.2023

Zazwyczaj białe, podłużne robaczki, które czasami znajdujemy w doniczkach to skoczogonki. Ich obecność wcale nie musi być zła dla roślin, jednak w praktyce bywają zagrożeniem. Z artykułu dowiesz się, skąd biorą się skoczogonki, kiedy mogą być groźne dla roślin i co robić, żeby zwalczyć je domowymi sposobami.

Czytaj artykuł 

Zbliżająca się wiosna to idealny moment na sadzenie czosnku oraz cebuli. Dzięki temu o wiele szybciej będziemy mogli cieszyć się efektami naszej pracy. Podpowiadamy, kiedy sadzić cebulę, a kiedy czosnek wiosenny i jak je pielęgnować już po posadzeniu do ziemi.

Czytaj artykuł 

Plamy na niedawno pomalowanych ścianach są sporym problemem i wyglądają nieestetycznie. Szczególnie, że w naszych mieszkaniach często używamy jasnych kolorów, na których nawet najmniejsze zabrudzenia są widoczne. Sprawdź, jak wyczyścić brudne ściany tanio i szybko.

Czytaj artykuł 

Cięcie śliwy jest uzależnione od terminu dojrzewania owoców konkretnej odmiany. Również sposób przycinania drzewka w dużej mierze jest zależny od efektu, jaki chcemy uzyskać i od wieku danego drzewka. Sprawdź, jak i kiedy przycinać śliwy i co musisz wiedzieć o tym zabiegu pielęgnacyjnym.

Czytaj artykuł 

Czyszczenie rusztu kuchenki gazowej to zmora każdej gospodyni. Niestety, osadzający się na nim tłuszcz oraz innego rodzaju zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia. Zastanawiasz się, jak wyczyścić ruszt kuchenki gazowej? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. Efekt z pewnością cię zaskoczy!

Czytaj artykuł 

Zamiokulkas to roślina uwielbiana ze względu na ładny wygląd oraz niewielkie wymagania uprawowe. W jakiej ziemi posadzić zamiokulkasa i czym go nawozić, by rósł bujnie i zdrowo? Sprawdźcie!

Czytaj artykuł 

Czy remont domu można odliczyć od podatku 2023? Ulga na remont w 2023, czyli inaczej ulga termomodernizacyjna to 53 tys. lub, w zależności od sposobu rozliczenia, nawet 106 tys. zł. Trzeba jednak wiedzieć, że pieniądze nie należą się za każdy rodzaj renowacji czy konserwacji budynku. Sprawdzamy jak rozliczyć ulgę na remont 2023, jakie usługi można odliczyć w ramach ulgi oraz jakie dokumenty są potrzebne.

Czytaj artykuł 

Z jakich dopłat do wymiany okien można skorzystać w 2023 roku? Możliwości jest kilka. Aby ubiegać się o dofinansowanie, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Dowiedz się, dla kogo przewidziane są dotacje na nowe okna i kto może wymienić je zupełnie za darmo. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Czytaj artykuł 

Marchew to cenne źródło witamin Warto uprawiać ją w swoim ogródku i cieszyć się plonami pozbawionymi chemicznych nawozów oraz pestycydów. Sprawdźcie, jakie odmiany marchwi najlepiej posadzić i jak ją pielęgnować, by warzywa były dorodne.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.